Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
VII Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości PDF Drukuj Email

W dniach 20 i 21 listopada 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu zorganizowano po raz kolejny Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości - 101 rocznicy. Organizatorami turnieju był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipiu i działający przy Szkole Podstawowej Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Maratończyk.
Celem zawodów była popularyzacja postaci patrona Szkoły Podstawowej w Lipiu Marszałka J. Piłsudskiego, upamiętnienie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, popularyzacja dyscypliny sportowej, jaką jest tenis stołowy, promowanie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez współzawodnictwo sportowe, wyłonienie najlepszego zawodnika i zawodniczki w kilku kategoriach wiekowych, przeciwdziałanie agresji i patologiom społecznym.

Więcej…
 
,,Dzień Pluszowego Misia’’ – akcja charytatywna fundacji mam marzenie PDF Drukuj Email

MINIATURA NA STRONIEOd sześciu lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do tej akcji.
Okazją do jej przeprowadzenia jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Więcej…
 
Święty Mikołaj na Kresach 2019 PDF Drukuj Email

MINIATURKA OBOK TEKSTUW piątek 15 listopada w naszej szkole zakończyła się akcja charytatywna „Święty Mikołaj na Kresach” koordynowana przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Organizatorami tej szlachetnej inicjatywy jest Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie. Projekt objęty jest patronatem honorowym Śląskiego Kuratora Oświaty – Pani Urszuli Bauer.

Więcej…
 
Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień i Uśmiechu Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2019 00:14

W naszej szkole 21 listopada obchodziliśmy „Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień i Uśmiechu”. Na dobry początek dnia uczniowie kl.1-3 otrzymali balony w kolorze żółtym symbolizującym radość i optymizm. Na korytarzu szkolnym zostały przygotowane plakaty z tytułem „Oderwij i podaruj!” Każdy mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie. „Wspaniale, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Radosnego dnia!” - proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech. Dużym powodzeniem cieszyła się również POCZTA ŻYCZLIWOŚCI. Każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób. Poza tym uczniowie kl.1 zaprezentowali krótką bajkę o królu Ponurasie, a także legendę o uśmiechu i przygotowali teatrzyk kukiełkowy.

Więcej…
 
OSEregio PDF Drukuj Email

OSE 1 15 listopada 2019 roku dyrektor i wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu uczestniczyły w FORUM OSEregio w Częstochowie. W wydarzeniu udział wzięli minister cyfryzacji Marek Zagórski, Bartłomiej Kinger wicedyrektor NASK (Państwowy Instytut Badawczy nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji), Rafał Lew – Starowicz Ministerstwo Edukacji Narodowej, Tomasz Łukowski NASK, Katarzyna Koszalska Ministerstwo Cyfryzacji, Jacek Szczotka Kuratorium Oświaty w Katowicach, a także przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół i nauczyciele.

   Konferencję poprowadził Tomasz Wolny – prezenter telewizyjny znany m.in. z „Panoramy”, czy „Pytania na śniadanie”

   Podczas konferencji omawiano korzyści jakie niesie dla systemu edukacji wdrażany system OGÓLNOPOLSKIEJ SIECI EDUKACYJNEJ (OSE), który zapewnia szkołom bezpłatny, szybki i bezpieczny Internet oparty na technologii światłowodowej. O założeniach i korzyściach tego projektu opowiadali przedstawiciele NASK oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Rozmawiano także o wykorzystaniu technologii cyfrowych w procesie edukacji.

W trakcie Forum OSEregio odbyły się warsztaty dotyczące wykorzystania technologii cyfrowych podczas lekcji, m.in. „Nowe technologie w edukacji, jak wykorzystać smartfon w szkole?”, „Lekcja: Enter. Świat nowej edukacji”, „Bezpieczeństwo uczniów w cyfrowym świecie”. Uczestnicy spotkania obejrzeli też transmisję na żywo lekcji ze szkoły w Częstochowie.

Więcej…
 
Konkurs #cojaczytam PDF Drukuj Email

banery oczy 2019 facebook tłoW tym roku szkolnym grupa uczniów z klasy VIII wraz z wychowawcą panią Izabellą Pęcherz i przy współpracy z panią Dorotą Knop i panią Moniką Mach przystąpiła do konkursu #cojaczytam. Jego celem było przeprowadzenie kampani promującej czytelnictwo, pokazanie, jak miłe i pożyteczne jest czytanie. W ramach akcji od września do listopada 5-osobowa grupa uczniów organizowała spotkania, rozbudzając zainteresowanie książkami i ukazując ich zalety. Działania rozpoczęto od plebiscytu na hasło szkolnej kampanii. Pojawiło się wiele interesujących pomysłów, jednak zwyciężyło powiedzenie „Czas na książkę”. Hasło to stało się inspiracją do powstania niezwykłego filmiku, na którym zegar z książką w roli głównej pokazywał, że oto nadszedł „czas na książkę”. Podczas akcji miłośnicy czytania mieli okazję podzielić się swoją pasją i przedstawić propozycję ulubionej lektury.

Więcej…
 
„Śpieszmy się kochać ludzi..." PDF Drukuj Email

szkola pamieta„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze 
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje 
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna 
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego”   

(ks. Jan Twardowski)

Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” ma na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W jej ramach przeprowadzono w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu szereg rozmaitych działań. Uczniowie podczas lekcji historii w skupieniu wysłuchali opowieści o przeszłości Polski – o wojnie i żołnierzach, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

Więcej…
 


Strona 3 z 136
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości