Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień i Uśmiechu Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2019 00:14

W naszej szkole 21 listopada obchodziliśmy „Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień i Uśmiechu”. Na dobry początek dnia uczniowie kl.1-3 otrzymali balony w kolorze żółtym symbolizującym radość i optymizm. Na korytarzu szkolnym zostały przygotowane plakaty z tytułem „Oderwij i podaruj!” Każdy mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie. „Wspaniale, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Radosnego dnia!” - proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech. Dużym powodzeniem cieszyła się również POCZTA ŻYCZLIWOŚCI. Każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób. Poza tym uczniowie kl.1 zaprezentowali krótką bajkę o królu Ponurasie, a także legendę o uśmiechu i przygotowali teatrzyk kukiełkowy.

Więcej…
 
OSEregio PDF Drukuj Email

OSE 1 15 listopada 2019 roku dyrektor i wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu uczestniczyły w FORUM OSEregio w Częstochowie. W wydarzeniu udział wzięli minister cyfryzacji Marek Zagórski, Bartłomiej Kinger wicedyrektor NASK (Państwowy Instytut Badawczy nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji), Rafał Lew – Starowicz Ministerstwo Edukacji Narodowej, Tomasz Łukowski NASK, Katarzyna Koszalska Ministerstwo Cyfryzacji, Jacek Szczotka Kuratorium Oświaty w Katowicach, a także przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół i nauczyciele.

   Konferencję poprowadził Tomasz Wolny – prezenter telewizyjny znany m.in. z „Panoramy”, czy „Pytania na śniadanie”

   Podczas konferencji omawiano korzyści jakie niesie dla systemu edukacji wdrażany system OGÓLNOPOLSKIEJ SIECI EDUKACYJNEJ (OSE), który zapewnia szkołom bezpłatny, szybki i bezpieczny Internet oparty na technologii światłowodowej. O założeniach i korzyściach tego projektu opowiadali przedstawiciele NASK oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Rozmawiano także o wykorzystaniu technologii cyfrowych w procesie edukacji.

W trakcie Forum OSEregio odbyły się warsztaty dotyczące wykorzystania technologii cyfrowych podczas lekcji, m.in. „Nowe technologie w edukacji, jak wykorzystać smartfon w szkole?”, „Lekcja: Enter. Świat nowej edukacji”, „Bezpieczeństwo uczniów w cyfrowym świecie”. Uczestnicy spotkania obejrzeli też transmisję na żywo lekcji ze szkoły w Częstochowie.

Więcej…
 
Konkurs #cojaczytam PDF Drukuj Email

banery oczy 2019 facebook tłoW tym roku szkolnym grupa uczniów z klasy VIII wraz z wychowawcą panią Izabellą Pęcherz i przy współpracy z panią Dorotą Knop i panią Moniką Mach przystąpiła do konkursu #cojaczytam. Jego celem było przeprowadzenie kampani promującej czytelnictwo, pokazanie, jak miłe i pożyteczne jest czytanie. W ramach akcji od września do listopada 5-osobowa grupa uczniów organizowała spotkania, rozbudzając zainteresowanie książkami i ukazując ich zalety. Działania rozpoczęto od plebiscytu na hasło szkolnej kampanii. Pojawiło się wiele interesujących pomysłów, jednak zwyciężyło powiedzenie „Czas na książkę”. Hasło to stało się inspiracją do powstania niezwykłego filmiku, na którym zegar z książką w roli głównej pokazywał, że oto nadszedł „czas na książkę”. Podczas akcji miłośnicy czytania mieli okazję podzielić się swoją pasją i przedstawić propozycję ulubionej lektury.

Więcej…
 
„Śpieszmy się kochać ludzi..." PDF Drukuj Email

szkola pamieta„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze 
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje 
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna 
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego”   

(ks. Jan Twardowski)

Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” ma na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W jej ramach przeprowadzono w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu szereg rozmaitych działań. Uczniowie podczas lekcji historii w skupieniu wysłuchali opowieści o przeszłości Polski – o wojnie i żołnierzach, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

Więcej…
 
W magicznym świecie Pana Kleksa PDF Drukuj Email

     Uczniom klasy IV bardzo podobała się lektura autorstwa Jana Brzechwy pt. ,,Akademia pana Kleksa”. Byli zachwyceni profesorem Ambrożym Kleksem, a zwłaszcza przedmiotami, których nauczał. Dlatego na lekcji bibliotecznej mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach kleksografii. Na czym polegają takie zajęcia? To banalnie proste!

     ,,Kleksografia to nauka wyjątkowa”- jak mówi pan Kleks. Polega ona na tym, że na arkuszu papieru robi się atramentem kilka dużych kleksów. Następnie arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się na papierze przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt i postaci. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, z radością odkrywając symetrycznie odbite kształty. Do powstałych w ten sposób obrazków czwartoklasiści wymyślali wierszyki i krótkie historyjki.

Więcej…
 
O Niepodległości w bibliotece PDF Drukuj Email

polskaRocznica Odzyskania Niepodległości stała się wspaniałą okazją do zorganizowania na terenie biblioteki wystawy dotyczącej postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przeprowadzenia patriotycznych lekcji bibliotecznych.LEKCJA PATRIOTYCZNA03 Marszałek jest nie tylko wzorem dla kolejnych pokoleń Polaków, ale także patronem naszej szkoły. Wszyscy mamy świadomość, że dzięki jego talentom i charyzmie spełniło się marzenie kilku pokoleń Polaków. Nasze lekcje przybliżyły uczniom postać patrona i przypomniały wydarzenia z przeszłości naszej Ojczyzny . W trakcie wspólnego spotkania dzieci miały możliwość poznania najistotniejszych faktów historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości oraz ogromnych zasług Marszałka.

Więcej…
 
Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email

biblioteka(1)[1]W październiku nasza biblioteka włączyła się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.PAZDZIERNIK MIESIACEM BIBLIOTEK19 Przez cały czas trwania akcji promowano bibliotekę, zwrócono uwagę na jej ogromną rolę w życiu szkoły. Prowadzone działania pozwoliły pokazać, że jest to miejsce, które nie tylko dostarcza wiedzy i informacji, ale także poprawia humor i integruje społeczność szkoły. Różnorodność proponowanych zadań zachęcała do wizyty w bibliotece nie tylko wielbicieli książki. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach bibliotecznych promujących czytelnictwo, przybliżających treści z zawodoznawstwa oraz prezentujących interesujące lektury. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia dotyczące „Akademii Pana Kleksa”, w których z ogromną ochotą uczestniczyli uczniowie klasy IV. W czasie spotkań powstawały plakaty, wierszyki i rymowanki, a przede wszystkim był to czas wspólnego czytania. W trakcie obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano szkolny konkurs fotograficzny „Jesień z ciekawą książką w tle”.

Więcej…
 


Strona 3 z 136
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości