Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 PDF Drukuj Email
czwartek, 12 września 2019 21:16

witaj szkoloPierwszy tydzień nauki w szkole już za nami. Czas pędzi jak szalony. A przecież tak niedawno, 2 września 2019r. witaliśmy Nowy Rok szkolny 2019/2020. Wakacyjna laba szybko się skończyła i szczęśliwi, opaleni, wypoczęci zawitaliśmy ponownie w murach naszej szkoły.

Jak zwykle było bardzo uroczyście, odświętnie i podniośle. Inauguracja Nowego Roku Szkolnego rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Dankowie. Następnie, o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna i artystyczna. Uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły Pani Olga Michalak. Uroczystość tę swoją obecnością uświetnił miejscowy kombatant Pan Mioduszewski wraz z małżonką oraz pani Cecylia Michalak. Zostali oni zaproszeni na tę uroczystość w zw. z prowadzoną przez Kuratorium Oświaty akcją „Przerwany Marsz”, upamiętniającą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obecni byli także: ks. H. Dusza – proboszcz parafii Danków, dyrektor GOK w Lipiu – Pani M. Łosik oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Pani K. Dobosz.

Więcej…
 
Ogłoszenie spotkanie z rodzicami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Alicja Radek   

Linia ozdobna (1)

10 września 2019r. (wtorek) o godz. 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci Przedszkola Publicznego w Lipiu


Zapoznanie z:

organizacją pracy przedszkola,

Planem pracy przedszkola,

pomocą psychologiczno - pedagogiczną.

Linia ozdobna (1)

11 września 2019r. (środa) o godz. 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lipiu.


Spotkanie ogólne w sali gimnastycznej 17.00 – 17.40 zapoznanie z:

Zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego– rozdanie kodów dostępu,

Planem pracy ZS-P w Lipiu,

projektem Programu wychowawczo – profilaktycznego,

sprawozdaniem Rady Rodziców za rok 2018/2019.

 

Spotkania klasowe w klasach 17.45 – 18.45 informacje wychowawców o:

organizacji pracy klasy,

zmianach w Statucie SP, w tym w ocenianiu

zmianach w ocenianiu zachowania,

procedurami, regulaminami.

 

Serdecznie zapraszam

 

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu

Linia ozdobna (1)


 
Wakacje !!! PDF Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 20:36

wakacje 2019

 
Podręczniki Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 20:21
Szanowni Rodzice,
w roku szkolnym 2019/2020 w ramach dotacji podręcznikowej wszyscy uczniowie otrzymają bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe.
Rodzice dokonają zakupu wyłącznie podręczników i materiałów ćwiczeniowych z religii.
Zestaw podręczników tutaj
 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 17:35

19 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/20019. Skończył się kolejny rok pracy i rozpoczęły się zasłużone i wyczekiwane wakacje. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Olga Michalak, która serdecznie powitała wszystkich uczestników uroczystości. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nie tylko nauczyciele i pracownicy szkoły, ale także rodzice, Wójt Gminy Lipie Pani Bożena Wieloch oraz ksiądz proboszcz Henryk Dusza. Wiele miłych słów w czasie uroczystości wypowiedzieli zaproszeni goście, gratulowali uczniom osiągnięć i życzyli udanych wakacji. W trakcie imprezy Pani Dyrektor Olga Michalak podsumowała miniony rok, przypomniała liczne sukcesy uczniów naszej szkoły. W swoim wystąpieniu gratulowała wysokich osiągnięć w nauce, sporcie oraz wielu konkursach przedmiotowych i artystycznych. Najlepsi uczniowie oprócz gratulacji otrzymali także dyplomy i nagrody książkowe.

Więcej…
 
Dzień Patrona - św. Królowej Jadwigi Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 18:33

Jak corocznie w czerwcu, tak i w tym roku odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona patronce gimnazjum- Świętej Królowej Jadwidze. Myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II: „Święta Jadwigo, ucz nas miłości i mądrości”.

Pierwszą część obchodów stanowiła Msza św. odprawiona w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. W kazaniu ks. Mirosław Chrzęstek nawiązał do postaci św. Jadwigi, która nieustannie potrafiła szukać dobra w ludziach i zarażać tym innych
Uroczystość szkolną rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego w obecności pocztu sztandarowego. W przemówieniu Pani Dyrektor mgr Olga Michalak przypomniała zebranym uczniom najważniejsze wartości, którymi w życiu kierowała się św. Królowa Jadwiga.  ,,Dzień Patrona to dla nas szczególne święto, ponieważ jak wszyscy wiemy słowa mogą pouczać, natomiast nauczać trzeba życiem i przykładem. Stąd potrzebne są wzorce. Nasz wzorzec, Święta Królowa Jadwiga, jest osobą zapisaną w historii samymi złotymi zgłoskami, jest postacią bez skazy. Słowa tak ważne dla Niej- Prawda, Dobro, Piękno wpisują się idealnie w to co chcemy osiągnąć z młodzieżą, jak chcemy uczyć i dokąd chcemy prowadzić - podsumowała Dyrektor szkoły.

Więcej…
 
Wycieczka do Berlina Drukuj Email
wtorek, 18 czerwca 2019 18:16

W dniach 30-31 maja 2019r. wraz z uczniami kl VII, VIII i III b gimnazjum, opiekunami i przewodnikiem udaliśmy się do stolicy Niemiec - Berlina. Wyruszyliśmy wcześnie rano ok 5.20, gdy dotarliśmy na miejsce była piękna pogoda. Pierwszym punktem naszego zwiedzania była przechadzka po nowoczesnym centrum obok urzędu Kanclerza Federalnego. Następnie przeszliśmy obok szklanych gmachów ministerstw położonych nad rzeką Szprewą. Poruszaliśmy się po śladach Muru Berlińskiego, a następnie przeszliśmy pod Bramę Brandenburską, która jest symbolem pokoju i wolności zjednoczonych Niemiec.

Więcej…
 


Strona 3 z 131
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości