Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Projekt "Pod biało - czerwoną" PDF Drukuj Email
piątek, 02 października 2020 20:20

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. 

Zakup masztów i flag dla każdej z gmin

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia. 

W jaki sposób wziąć udział w projekcie? 

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy o poinformowanie uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwości oddania głosów poparcia. 

Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów. 

W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 532 519 877.

PLAKAT (KLIKNIJ TUTAJ)

Z poważaniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN


 
"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim" PDF Drukuj Email
piątek, 02 października 2020 19:18

Dziś w dniu 15 rocznicy śmierci długoletniego proboszcza naszej parafii śp. ks. kanonika Czesława Chwała, pragniemy zwrócić nasze myśli i oczy na tego niezapomnianego człowieka, by krucha pamięć nie zniszczyła wspomnień. W tym celu przygotowaliśmy dla naszych uczniów i ich rodzin prezentację, do obejrzenia której zapraszamy. Odwiedziliśmy również, z naszymi uczniami grób ks. Czesława i złożyliśmy kwiaty.

Prezentacja "Ks. Czesław Chwał"

Więcej…
 
Regulamin konkursu pt: „Najciekawsza rymowanka o oszczędzaniu w SKO”. PDF Drukuj Email
piątek, 02 października 2020 19:12

skoOrganizator konkursu: Opiekun SKO – Ewelina Kukuła

1.Celem konkursu jest:                                                                         

- Kształtowanie wśród uczniów potrzeby świadomego, celowego i systematycznego oszczędzania.

- Popularyzacja wiedzy o działalności SKO.

- Rozwijanie wyobraźni i zainteresowań literackich.

- Rozwijanie postaw twórczych.

2.Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

- Grupa I- „0”- III

- Grupa II- IV – VI.

3.Prace konkursowe wykonywane są indywidualnie

4.Każdy uczestnik konkursu może złożyć tylko jedną pracę.

5.Rymowanka musi zawierać co najmniej 4 wersy.

6.Treść rymowanki musi propagować działalność SKO (systematyczne oszczędzanie, popularyzacja wiedzy ekonomicznej, popularyzacja PKO Bank Polski).

7.Prace muszą być wykonane samodzielnie, nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane (strony internetowe).

8.Prace konkursową można dostarczyć osobiście lub przesłać przez dziennik elektroniczny Librus do opiekuna SKO- Eweliny Kukuły

9.Termin nadsyłania prac upływa 16 października 2020 r.

10. Kryteria oceny:

- Zgodność z tematem.

- Obszerność pracy.

- Poprawność językowa i ortograficzna.

- Oryginalność.

11.Prace konkursowe oceniane będą przez Komisję Konkursową.

12.Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoni w każdej kategorii wiekowej I, II, III miejsce.

13.Ogłoszenie wyników nastąpi 19 października

 
Narodowe Czytanie 2020 PDF Drukuj Email
czwartek, 24 września 2020 18:44

nc-logo-poziome auto 640x640Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu włączyli się w kolejną edycję Narodowego Czytania. Ta popularna akcja promująca polską literaturę i czytelnictwo doczekała się w tym roku dziewiątej edycji. Tym razem para prezydencka proponowała „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Szkolna akcja rozpoczęła się 7 września i zmobilizowała do aktywnego udziału wielu uczniów i nauczycieli. Wspólny wysiłek przyniósł efekty, uczniowie przygotowali filmik, który bez wątpienia wzbudza duże zainteresowanie lekturą. W tym roku Narodowe Czytanie w dużej mierze przeniosło się do Internetu, nasi uczniowie podobnie jak para prezydencka zapraszają do skorzystania z tej formy przekazu. Zachęcamy do obejrzenia rezultatów ich pracy i życzymy wielu miłych wrażeń.

https://youtu.be/Any_GWYCXPs

Dorota Knop, Monika Mach

 
SKO w naszej szkole PDF Drukuj Email
czwartek, 24 września 2020 18:39

normal pl pieniadzNasza Szkolna Kasa Oszczędnościowa została nagrodzona Brązową Odznaką SKO za aktywność w ramach działalności Szkolnej Kasy Oszczędności w naszej szkole! Wyróżnienia przyznawane są na podstawie prezentacji dokonań poszczególnych kas oszczędnościowych. Opiekunem SKO w naszej szkole i organizatorem wszystkich akcji SKO jest pani Ewelina Kukuła.

To dla nas wielki sukces, gdyż odznaka oznacza wygraną w postaci 1000zł dla szkoły! Z pewnością zdopinguje nas to do bardziej wytężonej pracy, by w kolejnym roku powalczyć o Srebrną Odznakę. Już teraz zachęcamy do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów w wieku 7-13 lat i dzieci z „0” do tego, by zasiliły nasze szeregi. Na nowych uczestników czeka prezent niespodzianka.

EwelinaKukuła

 
Sprzątanie naszej gminy PDF Drukuj Email

ziemiaW dniach 15-17.09.2020 w naszej szkole odbyła się akcja, której celem jest kształtowanie u dzieci i młodzieży prawidłowej postawy wobec środowiska naturalnego oraz uwrażliwienie na potrzebę dbania o czystość w najbliższym otoczeniu. Gmina zapewniła rękawiczki i worki na śmieci z podziałem na frakcje umożliwiające segregację śmieci.

Uczniowie wraz ze swoim wychowawcami udali się aby sprzątać na następujących terenach: okolice Tronin, Dankowa wraz z otoczeniem kościoła i cmentarza, teren wokół szkoły, Urzędu Gminy, ośrodka zdrowia, ul. Kresy, Częstochowska, Kasztanowa, Parkowa, boisko GOK oraz Gminną Oczyszczalnię.

Więcej…
 
Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2020/2021 i 81 rocznica wybuchu II wojny światowej PDF Drukuj Email

witaj szkoloZe względu na zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem COVID – 19 rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu odbyło się dnia 01.09.2020r. (wtorek) z zachowaniem wytycznych GIS, MZ, MEN (obowiązywały maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły). Aby ograniczyć kontakt z osobami trzecimi wychowawcy spotkali się ze swoimi klasami w salach lekcyjnych. Wyjątek stanowili uczniowie klas I, którzy wraz z rodzicem w sali gimnastycznej poznali wychowawcę klasy mgr Alicję Podgórską.

Więcej…
 


Strona 3 z 153
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości