Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

Linia ozdobna (1)

Dyrekcja, Nauczyciele i dzieci

z Publicznego Przedszkola w Lipiu

serdecznie zapraszają na

uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019,

które odbędzie się 18 czerwca 2019r

o godzinie 13.00

Linia ozdobna (1)

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lipiu

serdecznie zapraszają na

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019,

które odbędzie się 19 czerwca 2019r

o godzinie 9.00

Linia ozdobna (1)


 
Dzień Ochrony Środowiska Drukuj Email
niedziela, 16 czerwca 2019 17:28

11.06.19r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego rozpoczętego akcją „Sprzątamy naszą gminę”. Uczniowie naszej szkoły najpierw obejrzeli prezentację multimedialną na temat zanieczyszczeń i ich wpływu na środowisko i zdrowie ludzi. Prezentacja została przygotowana przez uczniów klasy VIII oraz gimnazjalistów. W sposób bardzo merytoryczny i wyczerpujący ukazała problem, z którym wszyscy mieszkańcy naszej Ziemi musimy się zmierzyć. Następnie uczniowie klasy Va z pomocą gimnazjalistów przedstawili część artystyczną poświęconą głównie ukazywaniu negatywnych zachowań człowieka wobec otaczającego go świata. W sposób humorystyczny ukazali podstawowe błędy popełniane przez ludzi, ale również pokazali jak być „eko”.

Więcej…
 
Informacja Drukuj Email
piątek, 14 czerwca 2019 06:55

Szanowni Rodzice

Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym tj. 14 czerwca 2019r., skrócone lekcje są odwołane, wszystkie zajęcia edukacyjne trwają 45 minut, zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.

Z poważaniem
Olga Michalak
Dyrektor ZS-P w Lipiu


 
Sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2019 PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 19:11

Po raz 28 przyznano nagrody najzdolniejszym matematykom w ramach Międzynarodowego Konkursu "KANGUR". 12 czerwca 2019r. w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród uczniom z regionu częstochowskiego. Uroczystość prowadziła Prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Matematycznego „Kangur” – pani Bożena Ujma. W gronie zwycięzców,znalazł się Piotr Świerzy z kl. VIII, który uzyskał tytuł laureata. Galę uświetniły występy uczniów z klasy V i VII naszej szkoły, którzy przygotowali inscenizację teatralną pt. „Kasztelan Warszycki herbu Abdank”, pod kierunkiem pani Jolanty Cyprych oraz uczniowie kl. IIIa gim., którzy zaśpiewali piosenki "Mamma mia"  i "Volare". Na zakończenie uczniowie, rodzice i nauczyciele obejrzeli pokaz doświadczeń na Wydziale Fizyki.

galeria

IMG 2319

Więcej…
 
Wycieczka do Opola PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 19:01

Dnia 4 czerwca 2019r. uczniowie klas I – IV wyjechali na wycieczkę do Opola. Na początku dzieci udały się do Muzeum Wsi Opolskiej, by bliżej poznać krajobraz kulturowy wsi. Piękne zagrody i ciekawe obiekty architektoniczne wzbudziły duże zainteresowanie i zachwyt. W czasie pobytu w muzeum można było obejrzeć budynki mieszkalne, mieszkalno – gospodarcze oraz różne obiekty użyteczności publicznej. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć chałupę krawca, dom młynarza, karczmę, wiejski sklepik, szkołę, kościół, kuźnię i oczywiście młyn. W zabytkowym warsztacie kowala uczniowie z ciekawością obserwowali jego pracę, narzędzia i wytwory. Spotkanie w kuźni zachwyciło wszystkich i pokazało jak pięknym rzemiosłem jest kowalstwo.

Więcej…
 
„Niesamowity świat higieny jamy ustnej" PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 18:56

W czerwcu 2019r. uczniowie klasy I posumowali cykl zajęć realizowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej". W bieżącym roku szkolnym dzieci przystąpiły do programu przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med, Oral-B oraz Disney Polska, by nauczyć się właściwych nawyków dbania o higienę jamy ustnej. W trakcie prowadzonych działań uczniowie zdobywali wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o stan zębów, uczyli się sposobów pielęgnacji jamy ustnej, poznawali środki pomagające w utrzymaniu higieny i starali się pokonać strach przed wizytą u stomatologa.

Więcej…
 
IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Astronomicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Alicja Radek   
piątek, 07 czerwca 2019 14:00

astronomia

A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?…

A zatem, jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą… nazywają astronomią…

 Mikołaj Kopernik

 

            06.06.2019r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu, odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Astronomicznej dla uczniów dotychczasowego gimnazjum oraz uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej. Celem przedsięwzięcia było propagowanie wśród młodych ludzi nauk ścisłych, a w szczególności astronomii. Uczestnictwo w konkursie miało pokazać uczniom, że nauka fizyki i astronomii może być ekscytującą przygodą i sposobem rozwijania ich zainteresowań.

W konkursie wzięli udział uczniowie z czterech szkół powiatu kłobuckiego.

Do finału zakwalifikowało się sześciu uczniów. Laureatami zostali:

Więcej…
 


Strona 4 z 131
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości