Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
W magicznym świecie Pana Kleksa PDF Drukuj Email

     Uczniom klasy IV bardzo podobała się lektura autorstwa Jana Brzechwy pt. ,,Akademia pana Kleksa”. Byli zachwyceni profesorem Ambrożym Kleksem, a zwłaszcza przedmiotami, których nauczał. Dlatego na lekcji bibliotecznej mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach kleksografii. Na czym polegają takie zajęcia? To banalnie proste!

     ,,Kleksografia to nauka wyjątkowa”- jak mówi pan Kleks. Polega ona na tym, że na arkuszu papieru robi się atramentem kilka dużych kleksów. Następnie arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się na papierze przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt i postaci. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, z radością odkrywając symetrycznie odbite kształty. Do powstałych w ten sposób obrazków czwartoklasiści wymyślali wierszyki i krótkie historyjki.

Więcej…
 
O Niepodległości w bibliotece PDF Drukuj Email

polskaRocznica Odzyskania Niepodległości stała się wspaniałą okazją do zorganizowania na terenie biblioteki wystawy dotyczącej postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przeprowadzenia patriotycznych lekcji bibliotecznych.LEKCJA PATRIOTYCZNA03 Marszałek jest nie tylko wzorem dla kolejnych pokoleń Polaków, ale także patronem naszej szkoły. Wszyscy mamy świadomość, że dzięki jego talentom i charyzmie spełniło się marzenie kilku pokoleń Polaków. Nasze lekcje przybliżyły uczniom postać patrona i przypomniały wydarzenia z przeszłości naszej Ojczyzny . W trakcie wspólnego spotkania dzieci miały możliwość poznania najistotniejszych faktów historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości oraz ogromnych zasług Marszałka.

Więcej…
 
Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email

biblioteka(1)[1]W październiku nasza biblioteka włączyła się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.PAZDZIERNIK MIESIACEM BIBLIOTEK19 Przez cały czas trwania akcji promowano bibliotekę, zwrócono uwagę na jej ogromną rolę w życiu szkoły. Prowadzone działania pozwoliły pokazać, że jest to miejsce, które nie tylko dostarcza wiedzy i informacji, ale także poprawia humor i integruje społeczność szkoły. Różnorodność proponowanych zadań zachęcała do wizyty w bibliotece nie tylko wielbicieli książki. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach bibliotecznych promujących czytelnictwo, przybliżających treści z zawodoznawstwa oraz prezentujących interesujące lektury. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia dotyczące „Akademii Pana Kleksa”, w których z ogromną ochotą uczestniczyli uczniowie klasy IV. W czasie spotkań powstawały plakaty, wierszyki i rymowanki, a przede wszystkim był to czas wspólnego czytania. W trakcie obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano szkolny konkurs fotograficzny „Jesień z ciekawą książką w tle”.

Więcej…
 
Dzień Zdrowego Śniadania PDF Drukuj Email

Uczniowie klas I-III kolejny raz uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”.  Od początku listopada na terenie szkoły była prowadzona akcja edukacyjna na temat zasad zdrowego żywienia. W trakcie wspólnych spotkań dzieci poznawały wartości odżywcze różnych produktów spożywczych, omawiały korzyści płynące z diety bogatej w owoce, warzywa i artykuły mleczne, przygotowywały piramidę żywienia, a przede wszystkim starały się wdrożyć w życie zdobytą wiedzę. Ciekawe zajęcia pokazywały sposoby wykorzystania cennych produktów w codziennej diecie i uczyły poszanowania jedzenia. Podjęte zadania pomogły im poznać „12 zasad zdrowego żywienia” oraz zrozumieć wpływ śniadania na dobre samopoczucie i wyniki w nauce. Podsumowaniem podejmowanych działań było zorganizowanie 7 listopada „Dnia Zdrowego Śniadania”.

Więcej…
 
Szkoła do hymnu PDF Drukuj Email

          

 szkola do hymnu


            8 listopada 2019 roku o symbolicznej godzinie 11:11 w atmosferze niezwykle podniosłej, na tle przepięknej dekoracji z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – odśpiewaliśmy uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”. Wszyscy razem: Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy obsługi i administracji szkoły, wyrazili w ten sposób radość, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju, a pamięć o czynach, męstwie i waleczności naszych przodków jest fundamentem współczesnego patriotyzmu.

            Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkole uatrakcyjnił swoją obecnością Pan Jacek Machudera – rodzic, który swoje pasje do militariów realizuje w Grupie Historycznej Wołyńskiej Brygady Kawalerii. Pan Jacek ubrany w mundur z szablą w dłoni świetnie wcielił się w postać naszego Patrona – Marszałka Józefa Piłsudskiego, który po 123 latach zaborów wrócił Polsce Niepodległość.

W imieniu społeczności szkolno – przedszkolnej w Lipiu serdecznie dziękuję

Panu Jackowi Machuderze

Za aktywny udział i wspaniałą postawę dla dobra młodego pokolenia.

 

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu

 

 
Święto Niepodległości Drukuj Email

11 listopada 2019            W dniu 8 listopada 2019r. w ZS-P w Lipiu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość pt. DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI przygotowali uczniowie klasy Va i Vb pod czujnym okiem Pani Anny Wojtyry w ramach realizowanych na lekcjach języka polskiego klasowych projektów edukacyjnych.

            O godz. 10:00 wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście zebrali się na sali gimnastycznej. Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Pani wicedyrektor Alicja Radek powitała wszystkich obecnych, a w swoim przemówieniu podkreślała, jak ważne dla nas Polaków jest to narodowe święto.

Więcej…
 
Komunikat PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Uprzejmie informuję, iż kotłownia została uruchomiona. W związku z tym w dniu jutrzejszym tj. 14.11.2019r. zajęcia będą się odbywać zgodnie z planem.

Z poważaniem

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu

 


Strona 4 z 136
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości