Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Warsztaty e-lerningowe "Bezpiecznie na wsi mamy, wypadkom zapobiegamy" Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2020 18:36

12 lutego 2020r. w naszej szkole dla uczniów kl. 1-3 i grupy 6-latków z naszego przedszkola odbyło się szkolenie e-lerningowe przeprowadzone przez przedstawiciela Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kłobucku nt. "Bezpiecznie na wsi mamy, wypadkom zapobiegamy".

Nasi najmłodsi uczniowie poznali zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, ze wskazaniem na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka Drukuj Email
czwartek, 13 lutego 2020 20:08

Dnia 11 lutego 2020r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie z udziałem ukochanych Babć i Dziadków. Maluchy przygotowały przepiękną uroczystość z okazji ich Święta. Imprezę rozpoczęła pani Dyrektor Olga Michalak, która przekazała Babciom i Dziadkom wiele gorących życzeń i podziękowań za troskę nad najmłodszymi członkami rodziny. Następnie głos zabrała pani Ewa Brzózka, która w imieniu własnym i pani Wójt Bożeny Wieloch złożyła zebranym serdeczne życzenia oraz słowa wdzięczności za trud wkładany w wychowanie wnuków. W dalszej części spotkania dzieci przedstawiły wzruszający program artystyczny, który miał podziękować niezastąpionym opiekunom za cierpliwość, oddanie, a przede wszystkim ogromne serce. Artystyczne pokazy wprawiły przybyłych gości w doskonałe humory i były powodem do dumy z kochanych wnuków. W czasie występów można było zobaczyć pierwsze taneczne popisy maluchów, wesołe scenki z życia babci i dziadka oraz wysłuchać przepełnionych miłością wierszy i piosenek.

Więcej…
 
Kampania społeczna „Bądź kumplem, nie dokuczaj” Drukuj Email
czwartek, 13 lutego 2020 21:02

W tym roku szkolnym uczniowie klasy II przystąpili do kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. W miesiącu styczniu i lutym realizowali zadania w ramach prowadzonej akcji i uczyli się właściwych zachowań. W trakcie wspólnych spotkań starano się zgodnie z ideą kampanii promować koleżeńskie postawy, uczyć szacunku do innych oraz pokazać jak walczyć z niestosownym zachowaniem. Realizowane zadania pozwoliły dzieciom na zaznajomienie się z „Kodeksem kumpla”, a wnikliwa analiza poznanych zasad umożliwiła docenienie ich znaczenia. Uczniowie wykonali obrazki ilustrujące kolejne punkty kodeksu, ozdobili nimi sale lekcyjną i starali się go wdrażać w swoje życie. W trakcie zajęć maluchy poznały także ambasadorów akcji, obejrzały filmiki, w których R. Lewandowski, J. Błaszczykowski,

Więcej…
 
Przygodę z oszczędzaniem czas zacząć! Drukuj Email
czwartek, 13 lutego 2020 19:58

sko logoPodczas apelu, który odbył się 6 lutego 2020r., 19 uczniów i 3 przedszkolaków rozpoczęło swoją przygodę z oszczędzaniem. Każdy uczeń otrzymał kartę z numerem konta i dostępem do serwisu internetowego wraz z prezentem. Od tego dnia mogą wpłacać pieniądze na swoje pierwsze własne konto oszczędnościowe. Odtąd jako członkowie SKO będą mogli korzystać z licznych konkursów i kiermaszy przewidzianych w projekcie „Oszczędzam z SKO”. Zachęcamy pozostałych uczniów do założenia darmowego konta dzięki, któremu można jedynie zyskać! Został ogłoszony konkurs plastyczny „Oszczędzam z SKO bo marzę o...” pracę można składać do 26 lutego.

Życzymy wszystkim SKO-wiczom sukcesów w oszczędzaniu.

Ewelina Kukuła


 
Nowy plan lekcji PDF Drukuj Email
piątek, 07 lutego 2020 20:47

!!!!!!

NOWY PLAN LEKCJI na II półrocze r. szk. 2019/2020

tutaj


 
Apel podsumowujący pracę w I półroczu 2019/2020
piątek, 07 lutego 2020 20:44

Dnia 6 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się apel, na którym podsumowano pracę dydaktyczno –wychowawczą w I półroczu roku szkolnego 2019/2020. Na wstępie pani Dyrektor Olga Michalak szczegółowo omówiła wyniki w nauce oraz frekwencję w poszczególnych klasach. W swoim wystąpieniu przeanalizowała osiągane wyniki i przedstawiła uczniów z najwyższą średnią oceń. Dyrektor serdecznie pogratulowała uczniom wysokich ocen i motywowała do dalszej pracy. Szkolna uroczystość była też wspaniałą okazją do zaprezentowania sukcesów szkoły w konkursach, olimpiadach czy zawodach sportowych. Pani Olga Michalak z dumą zwracała się do laureatów, dziękowała za godne reprezentowanie szkoły w gminie, powiecie oraz kraju. Wszyscy wyróżnieni uczniowie z radością przyjęli gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów. Podsumowanie I półrocza pozwoliło także na omówienie działań wychowawczo – profilaktycznych szkoły. Analizując to zagadnienie Dyrektor zwróciła uwagę na kreatywność i duże zaangażowanie w podejmowane działania całej szkolnej społeczności. Doskonałym uzupełnieniem wypowiedzi pani Dyrektor był film, który z pewnością pozwolił on na przypomnienie wielu miłych przeżyć z ostatnich miesięcy nauki. Ważnym punktem spotkania było przedstawienie działalności SKO i obdarowanie jej członków symbolicznymi upominkami. Apel bez wątpienia udowodnił, że nasza szkoła potrafi rozwijać wszelkie zainteresowania i zdolności uczniów. Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników i przypominamy, że: „Sukces to robienie zwykłych rzeczy nadzwyczaj dobrze”.

Dorota Knop

 
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ZOO Jana Brzechwy” PDF Drukuj Email
środa, 05 lutego 2020 21:28

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ZOO Jana Brzechwy”

Organizator:

  • Ewelina Kukuła w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipiu

Cele:

  • popularyzacja twórczości Jana Brzechwy,
  • zainteresowanie dzieci poezją,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci,
  • kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
  • prezentacja umiejętności uczniów,
  • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Uczestnicy:

  • uczniowie z klas I – III.

Zasady konkursu:

Więcej…
 


Strona 4 z 141
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości