Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Wizyta w Bułgarii PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 08:19

erasmus-plus-logoW dn. 20-24 września2017r. delegacja naszych nauczycieli udała się z wizytą w ramach realizacji projektu Erasmus+ do Bułgarii. Nauczycieli odwiedzili Przedszkole we Vratsie, gdzie mieli możliwość poznać regionalne tańce bułgarskie w wykonaniu dzieci. Brali oni również udział w cyklu spotkań, podczas których dokonali ewaluacji działań realizowanych w II semestrze w ramach projektu Erasmus+ oraz zaplanowali działania na semestr III. Wszystkie szkoły partnerskie przygotowały i zaprezentowały w postaci sprawozdań oraz filmików w Movie Maker, prezentacji Power Point i Prezi zrealizowane działania. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Bardzo dziękujemy nauczycielom oraz dzieciom z Bułgarii za ciepłe i życzliwe przyjęcie.

Agata Majdzik

 
Jesienny piknik PDF Drukuj Email
niedziela, 01 października 2017 19:16

dzieci1Najmłodsi uczniowie naszej szkoły 28 września 2017r. uczestniczyli w „Jesiennym pikniku”. Dzieci wyjechały do Ośrodka Rekreacyjnego w Troninach, aby spędzić czas z rodzicami przy wspólnym ognisku. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do dużej aktywności, a wesoły animator Kacperek czuwał nad tym, by wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Ciekawe zabawy i liczne konkurencje sportowe gwarantowały uczestnikom wyśmienite samopoczucie, a wsparcie mam motywowało do ciągłej walki. Dużą atrakcją pobytu w ośrodku był udział ukochanych rodziców w prowadzonych rozgrywkach.

Więcej…
 
Wyjazd do Zagrody Edukacyjnej w Zwierzyńcu PDF Drukuj Email
czwartek, 28 września 2017 00:01

W dniu 14 września 2017 r. uczniowie z klasy IV a i b oraz klasy I Szkoły Podstawowej w Lipiu pojechali do zagrody edukacyjnej w Zwierzyńcu na zajęcia pt. "Od ziarenka do bochenka". Właścicielka zagrody pani Alina Bulska przygotowała dla uczestników ciekawe warsztaty na temat pracy w gospodarstwie dawniej i dziś, narzędzi wykorzystywanych przez rolników w pracy na roli. Uczniowie uczyli się rozpoznawać zboża uprawiane w naszym regionie, oraz poznali żarna , za pomocą których wytwarzano kiedyś mąkę .

Więcej…
 
Mistrzowie Kodowania PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 września 2017 18:22

Mistrzowie kodowania                                                                                                                                                                             

 
Świadkowie historii są wśród nas PDF Drukuj Email
niedziela, 24 września 2017 22:35

W czwartek 21 września nie wszyscy uczniowie ZS-P w Lipiu mieli w planie zajęć historię, ale mimo to historia sama przyszła do nich, w formie żywej lekcji, którą poprowadzili wyjątkowi nauczyciele, 97-letni pan Józef Mazur oraz o 10 lat młodsza od brata, pani Henryka Zatońska. Spotkanie z młodzieżą było częścią uroczystej akademii szkolnej dla upamiętnienia 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej i agresji sowieckiej na Polskę.

1 i 17 września to dla każdego Polaka rocznice pełne bólu, o których mimo upływu lat nie sposób zapomnieć. Niewielu świadków tamtych wrześniowych dni 1939 roku jest jeszcze wśród nas. Tym bardziej cieszy, że ci ostatni, mimo zaawansowanego wieku, znajdują siły i czas, aby dać świadectwo prawdzie i mówić dzieciom oraz młodzieży o pierwszych dniach wojny, którą dane im było przeżyć. Pani Henryka i pan Józef, do dziś mieszkańcy Parzymiech, opowiadali o tym, co sami jako dzieci właśnie tam, w Parzymiechach, przeżyli i widzieli na własne oczy.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email
środa, 20 września 2017 21:56

19 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły kolejny raz brali udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku uczestnikom towarzyszyło hasło „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tegorocznej kampanii było przekonanie uczestników, że w „rzeczach”, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany. Dodatkowo chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, iż każdy Polak ma wpływ na środowisko przyrodnicze.

Więcej…
 
Narodowe czytanie 2017 PDF Drukuj Email
niedziela, 17 września 2017 22:47

W piątek, 8 września, w GOK w Lipiu obyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Zorganizowane ono zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipiu przy współpracy z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu.

            Zgodnie z przeprowadzonym   głosowaniem, w tym roku wygrał utwór Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. O godz. 9:00 do GOK w Lipiu przybyli gimnazjaliści z Lipia i Parzymiechów wraz ze swoimi opiekunami. Uroczystość rozpoczęła Pani Joanna Guc. Nasze Narodowe Czytanie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji poświęconej życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego, którą przygotowali uczniowie Gimnazjum w Lipiu pod kierunkiem Pani Aleksandry Cieśla.

Więcej…
 


Strona 5 z 106
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości