Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Wycieczka do Wrocławia PDF Drukuj Email
środa, 23 maja 2018 22:20

Dnia 21 maja uczniowie klas I – III wyjechali na długo oczekiwaną wycieczkę do Wrocławia. Starannie zaplanowany wyjazd miał na celu zapoznanie dzieci z Europejską Stolicą Kultury 2016 roku. Zwiedzanie miasta i jego licznych zabytków dało maluchom możliwość poznania dziedzictwa kulturowego, historycznego i naukowego Wrocławia. W poznawaniu Wrocławia pomagał uczestnikom wycieczki przewodnik, który na początek zabrał ich na spacer po Starym Mieście. W trakcie przechadzki dzieci widziały miejsca pełne tajemnic i niesamowitych historii. Maluchy miały okazję zobaczyć więzienie miejskie, Wrocławskie Jatki, Katedrę Św. Jana Chrzciciela.

Więcej…
 
Początki polskiego lotnictwa wojskowego i historia Dywizjonu 303 PDF Drukuj Email
wtorek, 22 maja 2018 22:33

23 maja uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu odwiedzą Muzeum 303 im. Jana Zumbacha w Napoleonie. W poniedziałek 21.05.2018 roku odbyła się dla uczestników wycieczki pogadanka ilustrowana prezentacją multimedialną wprowadzającą w tematykę planowanego wyjazdu. Młodzież zapoznała się z prezentacją pod tytułem „Początki polskiego lotnictwa wojskowego i historia Dywizjonu 303”. Przedstawione zostały podstawowe fakty związane z polskim lotnictwem od pierwszych lat XX wieku, okresu walk o niepodległość i granice odrodzonego państwa polskiego, osiągnięcia lotnictwa II Rzeczypospolitej. Uczniowie dowiedzieli się także o udziale lotników w walkach w wojnie obronnej we wrześniu 1939 roku, ich udziale w obronie Francji a następnie Wielkiej Brytanii i sukcesach w dalszym przebiegu II wojny światowej. Informacje historyczne zostały uzupełnione hymnem Dywizjonu 303, wykonaniem piosenki Kuby Sienkiewicza i zespołu Elektryczne Gitary pod tytułem „Dywizjon 303”, a zakończone zostały odtworzeniem przeboju Grzegorza Ciechowskiego z kadrami filmu o polskich lotnikach „Nie pytaj o Polskę”. Uczniowie także zostali zapoznani z programem wyjazdu i informacjami organizacyjnymi. Wymienione powyżej fakty starali się młodzieży przekazać Dyrektor ZSP w Lipiu Olga Michalak i nauczyciel historii Andrzej Cer. Życzymy udanego wyjazdu i pobytu w muzeum.

Andrzej Cer

 
„Nasza Ziemia - Nasz dom” - projekt ekologiczny PDF Drukuj Email
wtorek, 22 maja 2018 21:11

W naszej szkole 14.05.18 i 15.05.18 odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnoszkolnego projektu ekologicznego „Nasza Ziemia - Nasz dom”. Uczniowie klasy IVA przygotowali montaż słowno-muzyczny wprowadzający w zagadnienia ekologiczne. Pomogli im uczniowie klasy II B przygotowując prezentacje multimedialne na temat zagrożeń atmosfery oraz na temat monitorowania stanu czystości powietrza w naszej szkole i miejscowości. Uczniowie klasy IVA wykazali się ogromnym zaangażowaniem i determinacją w przygotowaniu strojów do występu oraz dekoracji sali gimnastycznej.

Więcej…
 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email
niedziela, 13 maja 2018 20:50

W piątek 4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 227 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej, przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie z klas IV a i II b Gimnazjum przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.

Więcej…
 
Mały konkurs z wielkiej historii Dankowa PDF Drukuj Email
niedziela, 13 maja 2018 20:47

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu aktywnie włączył się w całoroczne obchody 800-lecia Dankowa. Jednym z działań podjętych w tym celu przez uczniów i nauczycieli był szkolny konkurs historyczny.

Przygotowania do konkursu rozpoczęły się już pod koniec 2017 r., kiedy to na szkolnych korytarzach umieszczone zostały ilustrowane tablice przedstawiające najważniejsze fakty z ośmiowiekowej historii Dankowa oraz ludzi, którzy w sposób znaczący zapisali się w dziejach wsi - jubilatki. Zakres tematyczny konkursu obejmował również takie pozycje książkowe jak: folder Gmina Lipie, Danków nad Liswartą T. Janowskiego, Rycerz Mora W. Przyborowskiego, Zamek w Dankowie. Tajemnice przeszłości od średniowiecza do XVII wieku R. Hermana, Przewodnik po Ziemi Lipskiej Z. Jakubowskiego i A. Pułki.

Więcej…
 
„Sprzątamy naszą gminę” PDF Drukuj Email
czwartek, 03 maja 2018 21:01

W dniu 25 kwietnia br. uczniowie naszego Zespołu uczestniczyli w akcji „Sprzątamy naszą gminę”. Głównym celem tej edukacyjno – społecznej akcji jest kształtowanie u dzieci i młodzieży prawidłowej postawy wobec środowiska naturalnego oraz uwrażliwienie na potrzebę dbania o czystość w najbliższym otoczeniu.

Tego dnia o godz. 10.30 uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum, zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, które zapewnił Urząd Gminy w Lipiu, wyruszyli w teren. Uczniowie przeszkoleni wcześniej w zakresie przestrzegania bezpieczeństwa, zmotywowani szczytnym celem akcji, pod okiem nauczycieli udali się w wyznaczone rewiry, które solidnie uprzątnięto z zalegających śmieci:

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:27

Linia ozdobna (1)

04 maja 2018r. o godz. 11.20

odbędzie się I szkolna edycja „MAM TALENT”

              – prezentacja talentów uczniów (kl. IV-VII/ II-III gimnazjum)       

Linia ozdobna (1)

REGULAMIN

Więcej…
 


Strona 5 z 116
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości