Witamy na stronie ZS-P w Lipiu

132999

 
Mikołajki PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 grudnia 2019 21:58

To Święty Mikołaj biegnący po świecie.
Dobrocią swoją zasłynął wokoło
i gdy do nas przyjdzie będzie nam wesoło.
Bo ten wielki człowiek nie szczędził trudu,
by radość przynieść dzieciom wszystkich ludów.


6 grudnia 2019r. jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Czas oczekiwania na Mikołaja uatrakcyjnili dzieciom uczniowie klasy VIII, którzy przygotowali dla uczestników spotkania krótką inscenizację pt. „Kot w butach”. W organizację mikołajkowych niespodzianek włączyli się członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu. Jaka była radość, gdy zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj.

Więcej…
 
Szkolne Kasy Oszczędności – SKO PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 grudnia 2019 21:49

sko logo2 grudnia 2019r. w naszej szkole gościli przedstawiciele banku PKO w Krzepicach. Uczniowie klas I-VI oraz przedszkolaki wysłuchali pogadanki na temat oszczędzania. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z SKO czyli Szkolną Kasą Oszczędności. Jest to  największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej, który został przygotowany z myślą o potrzebach najmłodszych i wygodzie współczesnych rodziców. Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi oszczędnościami. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk.

Więcej…
 
Andrzejkowa zabawa Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2019 21:05

andrzejki1Andrzejkowa zabawa już od lat jest wpisana w tradycje naszej szkoły. 28 listopada uczniowie z klas I-III uczestniczyli w zabawie, która stała się wspaniałą okazją do przypomnienia starych, polskich zwyczajów. W trakcie spotkania dzieci powróciły do tradycji związanych z tym niezapomnianym świętem. Wspólne zabawy i andrzejkowe przepowiednie dostarczyły maluchom wielu przepięknych wrażeń. Zgodnie ze starymi zwyczajami uczniowie „poznali swoją przyszłość”, a to wywoływało dużo radości i śmiechu. Urocze wróżki zapowiadały wszystkim niezwykłe przeżycia i liczne sukcesy.

Więcej…
 
Światowy Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2019 21:01

20 listopada to dzień szczególny, gdyż obchodzony jest jako Światowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji podjęto szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom, że posiadają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie obowiązków. Uczniowie klas I-III zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie obejrzeli wspólnie film o prawach dziecka, a następnie odbyła się dyskusja o tym jak ważna jest znajomość swoich praw, a także gdzie mogą się zgłosić gdy ich prawa są naruszone. Dzieci poznały nie tylko prawa, ale również obowiązki, które ma każdy z nas.

Więcej…
 
Poznajemy zawody Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2019 21:57

Poznajemy zawody03W listopadzie przedszkolaki oraz uczniowie klasy I-III uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych z zakresu doradztwa zawodowego prowadzonych przez nauczycieli bibliotekarzy oraz szklonego doradcę zawodowego Panią Olgę Michalak. Pierwsza część lekcji wprowadziła je w świat biblioteki i książek. Dzieci dowiedziały się jak można zapisać się do biblioteki, jak wygląda praca bibliotekarza i jak korzystać z naszego księgozbioru.

Więcej…
 
Wyjazd na przedstawienie teatralne "Opowieść wigilijna" Drukuj Email
środa, 27 listopada 2019 18:38

MINIATURKA NA STRONĘ25 listopada uczniowie klas VI a, VII i VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. ,,Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Odbyło się ono na deskach sceny Akademickiego Centrum Kultury ,,Klub Politechnik” w Częstochowie. Spektakl został wystawiony przez Scenę Polską Teatru z Czeskiego Cieszyna. Był niezapomnianym widowiskiem wzbogaconym ruchomymi elementami bogatej dekoracji, które umożliwiały błyskawiczną zmianę miejsca akcji. Wielkim atutem przedstawiania były również klasyczne kostiumy z epoki, efekty świetlne i akustyczne, wspaniała gra aktorska oraz śpiewane przez małych artystów kolędy.

Więcej…
 


Strona 6 z 141
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości