Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Ślubowanie uczniów klasy I PDF Drukuj Email
środa, 23 października 2019 09:25

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lipiu są już pełnoprawnymi uczniami. 22 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek i recytacja wierszy.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Olga Michalak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Więcej…
 
Młodzi głosują PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2019 18:02

mlodziglosujaW demokracji udział w wyborach to jedno z podstawowych praw i obowiązków obywatelskich. Wybory to nie tylko sposób selekcji kandydatów, ale też narzędzie kontroli nad osobami pełniącymi ważne funkcje publiczne. Na lekcji uczniowie dowiadują się, na czym polega bierne i czynne prawo wyborcze, oraz poznają procedurę głosowania w wyborach powszechnych. W związku z Wyborami Parlamentarnymi w naszej szkole przeprowadzono lekcje obywatelską.

W dniu 24 września 2019r., w ramach kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego, odbyła się debata, podczas której kandydaci przedstawili pozostałym uczniom klas IV – VIII swoje programy wyborcze, pomysły do pracy w nowym roku szkolnym oraz zmierzyli się z niełatwymi pytaniami swoich przyszłych wyborców, np.: dlaczego chcesz być członkiem zarządu SU/dlaczego kandydujesz na to stanowisko? Jakie masz cechy/umiejętności przywódcze? Jaką nową aktywność chciałbyś/chciałabyś zorganizować dla uczniów w szkole? Jaki widzisz problem w szkole i jak chciałbyś/chciałabyś go rozwiązać? Wszyscy Kandydaci świetnie zaprezentowali swoje pomysły, a niektóre z ich odpowiedzi wywołały wiele emocji, nie tylko wśród uczniów ale również grona pedagogicznego.

Więcej…
 
Światowy Dzień Mycia Rąk PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2019 23:01

W dniach 15 i 16 października 2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci uczestniczyli w Światowym Dniu Mycia Rąk. Dzieci z kl. I-III włączyły się do zainicjowanej w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych akcji profilaktycznej, obchodzonej 15 października. W czasie prowadzonej na terenie szkoły kampanii maluchy dowiedziały się jak istotne jest mycie rąk i jakie zagrożenia wynikają z nieprzestrzegania tej zasady. Dzieci z niedowierzaniem słuchały przekazywanych informacji, trudno było im uwierzyć, że mycie rąk może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Uczniowie przekonali się także, że mycie rąk wcale nie jest takie proste. Maluchy poznały instrukcję właściwego mycia rąk i miały okazję zastosować ją w praktyce.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj Email
wtorek, 15 października 2019 20:51

14 października 2019 r. w naszej szkole tradycyjnie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W ten szczególny dzień uczniowie postanowili podziękować pracownikom oświaty za ich codzienny trud i zaangażowanie w wykonywaną pracę. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani nauczyciele, uczniowie, ich rodzice oraz przedstawiciel władz samorządowych. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Olga Michalak, która gorąco powitała wszystkich przybyłych na uroczystość, a następnie przekazała pracownikom naszej szkoły słowa wdzięczności oraz najserdeczniejsze życzenia. W dalszej części głos zabrała pani Agnieszka Kotynia, która w imieniu pani wójt Bożeny Wieloch, życzyła wszystkim świętującym wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

Więcej…
 
Projekt "Znajdź pomysł na siebie" Drukuj Email
wtorek, 15 października 2019 19:46

logo znajdzpomyslnasiebieW dniu 27 września 2019r.  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipiu uczniowie klas VI-VIII wspólnie z rówieśnikami ze szkół z terenu gminy Lipie i nauczycielami wzięli udział w spotkaniu motywacyjno-profilaktycznym w ramach projektu „Znajdź pomysł na siebie”. Grupy uczniów z terenu Gminy Lipie miały możliwość uczestnictwa w spotkaniu dzięki Proboszczowi z Parafii w Lindowie ks. Michałowi Jaskóle. Projektowi patronuje Stowarzyszenie Muza Dei aprojekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. 100 minutowe spotkanie przeprowadził zespół Full Power Sprit, prezentując program „Znajdź pomysł na siebie”. Celem  projektu jest przekonanie młodego człowieka, że może odnaleźć w swoim życiu prawdziwe szczęście, budować trwałe, zdrowe i silne relacje oraz świadomie i aktywnie przeżyć życie, realizując swoje pasje, wykorzystując talenty i spełniając marzenia.

Więcej…
 
Prelekcja „Bezpieczna droga do szkoły” Drukuj Email
wtorek, 15 października 2019 19:40

policjant23 września 2019 roku funkcjonariusz Kłobuckiej Policji odwiedził uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu, podczas spotkania przypominał podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym zgodne z założeniami akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Na spotkaniu profilaktycznym Policjant udzielał praktycznych porad związanych z poruszaniem się po drogach, a także uczył podstawowych zasad ruchu drogowego. Ponadto, podczas prowadzonej pogadanki funkcjonariusz przestrzegał dzieci i młodzież przed niebezpieczeństwami w ruchu drogowym, na jakie mogą natrafić podczas codziennej drogi do szkoły. Przypominał o tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które zwiększają nasze bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
czwartek, 10 października 2019 14:27

DEN14.10.2019r. (poniedziałek) w dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej obchodzony będzie w naszym Zespole Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty.

W tym dniu nie będzie zajęć dydaktycznych. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w uroczystej akademii z okazji DEN wg następującego porządku:

 

8.00 – 8.40 – spotkania uczniów z wychowawcami klas

8.45 – wyjście/wyjazd do kościoła w Dankowie

9.00 – msza święta z okazji DEN

10.00 – 11.20 – akademia „Za trud, za uśmiech i za serce”

11.30 – zakończenie uroczystości i odwóz uczniów.

 

Dowozy i odwozy w dniu 14.10.2019r.

Więcej…
 


Strona 6 z 136
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości