Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Akademia Pana Kleksa Drukuj Email

Dnia 23 października 2019 roku uczniowie klasy czwartej i trzeciej naszej szkoły wyjechali do Akademickiego Centrum Kultury - Klub Politechnik w Częstochowie, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Akademia Pana Kleksa”. Zostało ono przygotowane przez aktorów Krakowskiej Agencji Artystycznej w oparciu o książkę Jana Brzechwy pt.„Akademia pana Kleksa”.

Bohaterami spektaklu byli uczniowie baśniowej szkoły profesora Ambrożego Kleksa, pan Kleks, szpak Mateusz oraz golarz Filip. W roztańczonej i rozśpiewanej Akademii profesora na straży dobrego samopoczucia uczniów stał szalony pan Kleks, którego wyczyny i niecodzienne pomysły mogliśmy podziwiać. Jest to niewątpliwie nauczyciel, o jakim marzy wielu uczniów. Uczestnicy spektaklu mogli obejrzeć pasjonujące zajęcia lekcyjne prowadzone przez tego fantastycznego wychowawcę. Również w niezwykle ciekawy i efektowny sposób przedstawiona została historia szpaka Mateusza, księcia zamienionego w ptaka. Wzruszyła ona wielu widzów i przypomniała, że nieposłuszeństwo wobec rodziców może być przyczyną nieszczęścia.

Więcej…
 
Szkoła pamięta PDF Drukuj Email

„Szkoła pamięta”akcja Minisszkola pamietaterstwa Edukacji Narodowej


Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu w sposób szczególny kultywuje pamięć o zmarłych pracownikach szkoły, uczniach oraz tych wszystkich, którzy polegli za Ojczyznę. Corocznie dzieci i uczniowie w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego porządkują groby i zapalają znicze. Pamięć o Tych, którzy odeszli jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.


 
Do hymnu PDF Drukuj Email
środa, 23 października 2019 09:00

niepodlegla dla hymnu           szkola do hymnu

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu” oraz "Szkoła do hymnu"

8 listopada 2019r. o godz. 10.00 uczniowie zaprezentują społeczności szkolno – przedszkolnej i zaproszonym gościom montaż słowno – muzyczny, upamiętniający rocznicę odzyskania Niepodległości. To najważniejsze patriotyczne święto uczcimy odśpiewaniem Hymnu. Wszystkich rodziców naszych uczniów i przedszkolaków, pracowników obsługi, administracji, lokalnych instytucji, a także napotkanych przechodniów zapraszamy na godz. 11.00 na plac przed Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu, gdzie wspólnie ODŚPIEWAMY „MAZURKA DĄBROWSKIEGO”. W ten wyjątkowy dla naszej Ojczyzny dzień zademonstrujemy nasz patriotyzm i radość płynącą z Wolności. Z tej okazji też, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, odwiedzą 96 – letniego kombatanta, mieszkającego w pobliżu szkoły, ppor. w stanie spoczynku Pana Leonarda Mioduszewskiego, który walczył o wolność Ojczyzny.

10 listopada 2019r. o godz. 16.00 odbędą się w naszej szkole Gminne Obchody Święta Niepodległości, podczas których nastąpi uhonorowanie osób i instytucji działających na rzecz rozwoju gminy Lipie, wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Lipie. Uroczystość uświetni koncert „Tobie Polsko gramy!”.

11 listopada 2019r. o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta msza święta za Ojczyznę, w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika, z udziałem dzieci i młodzieży naszego Zespołu. Po mszy uczniowie zaprezentują pokaz multimedialny „Polskie drogi do Niepodległości”.

 

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie zaśpiewaj hymn!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu

 
Ślubowanie uczniów klasy I PDF Drukuj Email
środa, 23 października 2019 09:25

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lipiu są już pełnoprawnymi uczniami. 22 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek i recytacja wierszy.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Olga Michalak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Więcej…
 
Młodzi głosują PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2019 18:02

mlodziglosujaW demokracji udział w wyborach to jedno z podstawowych praw i obowiązków obywatelskich. Wybory to nie tylko sposób selekcji kandydatów, ale też narzędzie kontroli nad osobami pełniącymi ważne funkcje publiczne. Na lekcji uczniowie dowiadują się, na czym polega bierne i czynne prawo wyborcze, oraz poznają procedurę głosowania w wyborach powszechnych. W związku z Wyborami Parlamentarnymi w naszej szkole przeprowadzono lekcje obywatelską.

W dniu 24 września 2019r., w ramach kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego, odbyła się debata, podczas której kandydaci przedstawili pozostałym uczniom klas IV – VIII swoje programy wyborcze, pomysły do pracy w nowym roku szkolnym oraz zmierzyli się z niełatwymi pytaniami swoich przyszłych wyborców, np.: dlaczego chcesz być członkiem zarządu SU/dlaczego kandydujesz na to stanowisko? Jakie masz cechy/umiejętności przywódcze? Jaką nową aktywność chciałbyś/chciałabyś zorganizować dla uczniów w szkole? Jaki widzisz problem w szkole i jak chciałbyś/chciałabyś go rozwiązać? Wszyscy Kandydaci świetnie zaprezentowali swoje pomysły, a niektóre z ich odpowiedzi wywołały wiele emocji, nie tylko wśród uczniów ale również grona pedagogicznego.

Więcej…
 
Światowy Dzień Mycia Rąk PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2019 23:01

W dniach 15 i 16 października 2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci uczestniczyli w Światowym Dniu Mycia Rąk. Dzieci z kl. I-III włączyły się do zainicjowanej w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych akcji profilaktycznej, obchodzonej 15 października. W czasie prowadzonej na terenie szkoły kampanii maluchy dowiedziały się jak istotne jest mycie rąk i jakie zagrożenia wynikają z nieprzestrzegania tej zasady. Dzieci z niedowierzaniem słuchały przekazywanych informacji, trudno było im uwierzyć, że mycie rąk może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Uczniowie przekonali się także, że mycie rąk wcale nie jest takie proste. Maluchy poznały instrukcję właściwego mycia rąk i miały okazję zastosować ją w praktyce.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj Email
wtorek, 15 października 2019 20:51

14 października 2019 r. w naszej szkole tradycyjnie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W ten szczególny dzień uczniowie postanowili podziękować pracownikom oświaty za ich codzienny trud i zaangażowanie w wykonywaną pracę. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani nauczyciele, uczniowie, ich rodzice oraz przedstawiciel władz samorządowych. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Olga Michalak, która gorąco powitała wszystkich przybyłych na uroczystość, a następnie przekazała pracownikom naszej szkoły słowa wdzięczności oraz najserdeczniejsze życzenia. W dalszej części głos zabrała pani Agnieszka Kotynia, która w imieniu pani wójt Bożeny Wieloch, życzyła wszystkim świętującym wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

Więcej…
 


Strona 6 z 136
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości