Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 grudnia 2018 14:57

Linia ozdobna (1)

12.12.2018r. godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów kl. VIII, III a i III b z wychowawcami i doradcą zawodowym.

Temat: Rekrutacja uczniów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Linia ozdobna (1)


 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 grudnia 2018 14:52

12.12.2018r. (środa) w godz. 8.00 – 10.35,  w ramach realizacji Programu profilaktyczno – wychowawczego ZS - P w Lipiu odbędą się warsztaty dla uczniów:

8.00-8.45klasa VI – Profilaktyka stosowania alkoholu i nikotyny

8.55 – 9.40klasy III a, III b gimnazjum – Profilaktyka przemocy i agresji rówieśniczej

9.50 – 10.35 - klasa VII-VIII – Profilaktyka wagarowania i agresji słownej

Warsztaty przeprowadzą trenerzy z Ośrodka Psychoprofilaktyki NOWA PERSPEKTYWA w Krakowie

 
Mikołajkowe spotkanie PDF Drukuj Email
piątek, 07 grudnia 2018 11:24
mikolaj2W naszej szkole 6 grudnia pojawił się Święty Mikołaj. Ten niezwykły gość odwiedza nas już od wielu lat, dlatego wszyscy uczniowie od samego rana oczekiwali przybycia Mikołaja. Czerwone ubrania dzieci, piękne mikołajkowe czapki i roześmiane buzie przypominały o zbliżającej się niespodziance. Czas oczekiwania na Mikołaja uatrakcyjnili dzieciom członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy przygotowali dla uczestników spotkania krótką inscenizację. W czasie występów nie brakowało zagadek i świątecznych piosenek. W tak miłym nastroju czas szybko mijał. Wkrótce rozległy się dzwonki, a w drzwiach stanął wyczekiwany gość. Wizyta zakończyła się wręczeniem maluchom upominków oraz pamiątkową fotografią.
Więcej…
 
Andrzejkowa zabawa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 grudnia 2018 21:46

Andrzejkowa zabawa już od lat jest wpisana w tradycje naszej szkoły. Ten listopadowy dzień jest wspaniałą okazją do przypomnienia starych, polskich zwyczajów. W wigilię Świętego Andrzeja dzieci z przedszkola i klas I-III powróciły do tradycji związanych z tym świętem. Wspólne spotkanie i andrzejkowe przepowiednie dostarczyły maluchom wielu przepięknych wrażeń. Zgodnie ze starymi zwyczajami uczestnicy zabawy „poznali swoją przyszłość”, a to wywoływało dużo radości i śmiechu. Urocze wróżki zapowiadały wszystkim niezwykłe przeżycia i liczne sukcesy.

Więcej…
 
Spotkanie z policjantem Drukuj Email
poniedziałek, 03 grudnia 2018 21:38

telefon27 listopada 2018r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu zorganizowano pogadankę prowadzoną przez KPP w Kłobucku dla wszystkich uczniów w trzech grupach wiekowych nt. „Konsekwencje nieprzestrzegania prawa przez nieletnich”, (cyberprzemoc, agresja, nałogi, wagary, ucieczki).

W drugiej części spotkania uczniowie zostali zapoznani z kampanią edukacyjno - informacyjną opracowaną w wydziale prewencji Społecznej Komendy Głównej PSP „Bezpieczeństwo w Twoich rękach”. Dzięki materiałom udostępnionym przez Centralną Szkołę PSP w Częstochowie uczniowie klasy III mundurowo – strażackiej, zaprezentowali główne założenia tego programu:

Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 grudnia 2018 21:33

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Najmilsza zabawka i niezastąpiony przyjaciel – Miś, swoje święto obchodzi 25 listopada. Nasze maluchy świętowały 27 listopada, a w czasie wspólnej zabawy towarzyszyły im ulubione maskotki. Dzieci miały okazję poznać historię tego miłego święto i opowiedzieć o ogromnej roli swojej przytulanki. Uczniowie z ochotą opisywali przygody książkowych bohaterów i wykonywali portrety pluszowych ulubieńców. Wśród wielu zajęć dzieci znalazły także czas na krótkie spotkanie z filmowymi bohaterami, przypomniały sobie przygody misia Coralgola i misia Uszatka.

Więcej…
 
Teatralny sukces uczniów ZS-P w Lipiu Drukuj Email
wtorek, 27 listopada 2018 18:47

Dwa dni, 20 i 21 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej trwały prezentacje XV Powiatowych Konfrontacji Teatralnych. Wzięło w nich udział 20 zespołów, a wśród nich także uczniowie ZS-P w Lipiu.

Zespół złożony z uczniów klasy VII wystąpił z inscenizacją O Lirniku i kasztelanie Warszyckim. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie legendy o dawnym właścicielu Dankowa, znanym z patriotyzmu, bogactwa, ale też okrucieństwa wobec poddanych, a nawet najbliższych członków rodziny. Uczniowie z Lipia w kategorii klas IV – VIII zajęli I miejsce.

Na tak wysoką ocenę inscenizacji wpłynęło zapewne wiele czynników – gra młodych aktorów, kostiumy nawiązujące do strojów z epoki, w której żył kasztelan Warszycki, w tym oryginalne zapaski, które jeszcze zachowały się w niektórych rodzinach mieszkających w gminie Lipie, muzyka wykonywana „na żywo” oraz pełna prostoty scenografia. Ale na szczególne uznanie zasłużyli z pewnością odtwórcy dwóch tytułowych ról - Oliwia Leszczyna oraz Tomek Płomiński.

Więcej…
 


Strona 6 z 125
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości