Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty PDF Drukuj Email

Drodzy Uczniowie klasy III, Szanowni Rodzice!

 

21 maja 2020r. odbędzie się Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty.

W związku z dalszym zawieszeniem zajęć szkolnych, sprawdzian będzie przeprowadzony w formie zdalnej.

Sprawdzian składa się z – dwóch części podstawowych:trzecioklasista

– język polski – 50 minut;

– matematyka – 45 minut

oraz z część dodatkowej – minitest z przyrody – 20 minut.

Szczegółowa instrukcja dla uczniów, rodziców i nauczyciela zostanie przesłana za pomocą platformy Librus.

 

Życzę Wam, drodzy Uczniowie, jak najlepszych wyników na zdalnym sprawdzianie. Mam nadzieję, że będą one pomocne w rozwijaniu Waszych kompetencji w dalszych etapach nauki.

 

Z poważaniem

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu


 
Tydzień Bibliotek PDF Drukuj Email
piątek, 15 maja 2020 20:38

TYDZIEN BIBLIOTEK0215Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, już od lat jest obchodzony 8 maja. W naszej szkole również włączyliśmy się w organizowanie tej uroczystości. W dniach od 8 do 15 maja przeprowadziliśmy Tydzień Bibliotek , uznaliśmy, że jest to idealna okazja do pokazania roli szkolnej biblioteki. Jest to niezwykłe miejsce, które kształtuje świadomość czytelniczą, pozwala rozwijać zainteresowania i poznawać świat. W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuacje epidemiologiczną, organizowanie tej akcji okazało się nieco utrudnione, bowiem Tydzień Bibliotek, może zostać zorganizowany wyłącznie online. Jednak my chcemy pokazać naszą obecność i działalność wykorzystując różne formy i narzędzia  komunikacji wirtualnej.

Więcej…
 
Informacja dla Rodziców dotycząca organizacji pracy przedszkola w okresie pandemii COVID-19 PDF Drukuj Email


 

    Dyrektor Przedszkola Publicznego w Lipiu informuje, że zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego, za zgodą organu prowadzącego – Gmina Lipie przedszkole zostanie otwarte od 18 maja 2020r.

Więcej…
 

Potrzebna  POMOC!

 

Szanowni Rodzice,

Drodzy Uczniowie,

Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

 

W dniu 1 maja 2020r. doszło do pożaru w domu uczennicy naszej szkoły. W wyniku tragedii zniszczeniu uległa część pomieszczeń. W związku z tym pragniemy połączyć siły, aby wesprzeć rodzinę w tej trudnej sytuacji powrotu do normalności.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu na hasło promujące oszczędzanie w SKO! PDF Drukuj Email

30 kwietnia został rozstrzygnięty  konkurs na najlepszy wiersz/ hasło promujące SKO w naszej szkole. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-IV oraz najstarsza grupa przedszkolna. Konkurs został zorganizowany przez opiekuna SKO. Do konkursu wpłynęło wiele prac. Wszyscy uczestnicy wykazali się sporą wyobraźnią i pomysłowością. Komisja konkursowa wybrała 3 najlepsze wiersze.

I miejsce: Oliwier Skwara- klasa I

II miejsce: Hanna Łosik- „0”

III miejsce: Wojciech Pijanowski- klasa I

Wybrani uczniowie otrzymają dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy wygranej.

Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania talentów literackich.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Strażaka PDF Drukuj Email
wtorek, 05 maja 2020 22:41

strazakUczniowie klas 1-3 z wielką niecierpliwością czekali na ten dzień… Niektórzy marzą o tym, aby zostać strażakami, niektórzy mają w rodzinie i wśród znajomych strażaków, dlatego była to niezwykła okazja, aby porozmawiać o pracy strażaków i przede wszystkim docenić wielki trud jaki wkładają w swoją pracę.

Na zajęciach on-line uczniowie rozwiązywali zagadki dotyczące pracy strażaków, rozmawiali o tym jak alarmować straż pożarną, w jakich działaniach ratowniczych biorą udział i jakie mają ubrania ochronne. Uczniowie przygotowali plakaty z numerami alarmowymi, a także proporczyki dla strażaków. Mamy wielką nadzieję, że wkrótce odwiedzimy naszą lipską jednostkę OSP, a być może także PSP i dowiemy się jeszcze więcej o tym ciekawym zawodzie.

Więcej…
 
4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2020 08:16

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest w dniu wspominania w Kościele katolickim św. Floriana, opiekuna wszystkich strażaków. Według legendy w 1528 roku pożar na krakowskim Kleparzu oszczędził kościół, w którym znajdowały się relikwie świętego. Od tego czasu wierzono, że patron chroni wszystkie osoby związane zawodowo z ogniem.
W tym dniu od kilku lat w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu organizowane były projekty ogólnoszkolne Akademie Bezpieczeństwa i uroczystości związane z „Dniem Strażaka”. Uczniowie klasy mundurowo – strażackiej brali udział w Uroczystościach Ślubowania Kadetów w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie które to zawsze odbywa się właśnie w maju. W tym dniu w całej Polsce zawsze wręczane są nominacje na wyższe stopnie oficerskie i aspiranckie oraz cywilne odznaczenia wyróżniającym się w służbie strażaków: „za Długoletnią Służbę”, „za Zasługi dla Pożarnictwa”, „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Więcej…
 


Strona 7 z 150
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości