Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Kwiecień miesiącem książki Drukuj Email
wtorek, 28 kwietnia 2020 11:21

Kwiecień jest miesiącem szczególnym dla miłośników książek i czytania, ponieważ właśnie w tym miesiącu obchodzimy dwa największe święta książki. W tym roku świętowanie miało nieco inną formę, ale staraliśmy się pamiętać zarówno o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, jak i Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. Przy okazji pierwszego święta przygotowaliśmy dla najmłodszej grupy dzieci wirtualne spotkanie pod hasłem „W baśniowym świecie Andersena”. W ramach przygotowanych niespodzianek 2 kwietnia , w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, uczniowie mieli okazję przybliżyć sobie postać baśniopisarza i przypomnieć jego utwory. Nauczyciele bibliotekarze przesłali im prezentację multimedialną „Hansa Christiana Andersena” oraz przekazali adresy stron internetowych, na których można było odnaleźć audiobooki z ulubionymi baśniami. 23 kwietnia, w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich na naszych czytelników czekała równie bogata oferta. Na stronie internetowej szkoły uczniowie mogli odnaleźć mnóstwo informacji odnoszących się do obchodzonego święta.

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email
wtorek, 28 kwietnia 2020 11:17

WAŻNE !!!

Rozkład zajęć obowiązujący od 25 marca 2020r. do odwołania

tutaj

Zmiany zaznaczono czerwonym kolorem i poprzez skreślenie zajęć

 
Wiosna budzi do życia! PDF Drukuj Email
wtorek, 28 kwietnia 2020 11:07

Pierwsze oznaki wiosny zauważamy na pobliskich drzewach i krzewach. To na nich pojawiają się pączki, z których za jakiś czas rozwiną się liście. Wiosna to jedna z czterech pór roku, które możemy obserwować w przyrodzie strefy klimatu umiarkowanego. Wiosna kalendarzowa przypada 21 marca. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Lasu i Leśnika, a także szczególnie wyczekiwany przez uczniów Dzień Wagarowicza.

Wiosną zarówno rośliny, jak i zwierzęta zwiększają swoją aktywność. Coraz częściej słyszymy śpiew ptaków, a trawa staje się bardziej zielona. Jednym ze zwiastunów wiosny są pojawiające się kwiaty – krokusy i przebiśniegi. Kwitnące rośliny cieszą zarówno oczy jak i nosy, to moment w którym z zimowego snu wybudzają się m.in. borsuki czy niedźwiedzie. Z ciepłych krajów wracają bociany, jaskółki, słowiki i inne ciepłolubne ptaki. Właśnie tak przyroda budzi się do życia!

Więcej…
 
Dzień Ziemi w klasach I - III PDF Drukuj Email
wtorek, 28 kwietnia 2020 10:56

adam.gif.Dzień Ziemi obchodzony jest w naszej szkole od kilku lat. Pierwszy raz obchodziliśmy ten dzień w inny sposób. Tym razem uczniowie kl. 1-3 ucząc się w domu wspólnie z wychowawcami zastanawiali się, jaka jest nasza rola w ochronie przyrody w najbliższej okolicy. Rozwiązywaliśmy quizy, oglądaliśmy prezentację, malowaliśmy pod kierunkiem nauczycieli plakaty, recytowaliśmy wiersze, niektórzy wykonali także zabawki z recyklingu.

Zapraszamy na krótki film, w którym uczniowie poprzez recytację i rysunki chcieli wyrazić swoje zaangażowanie w ochronę naszej pięknej planety.

http://www.kizoa.com/Montaż-Wideo/d320277885k7406383o2l1/dzie-ziemi

Agata Majdzik

 
Dzień Ziemi Drukuj Email
wtorek, 28 kwietnia 2020 10:43

DZIEŃ ZIEMI – święto obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody to priorytetowe zadania naszej szkoły.

Więcej…
 
Konkursy SKO PDF Drukuj Email
piątek, 24 kwietnia 2020 22:13

skoPrzypominamy wszystkim członkom SKO o trwających do końca kwietnia konkursach. Uczniowie kl. 0-IV wykonują Hasło/wiersz/rymowankę promującą oszczędzanie i udział w SKO natomiast uczniowie kl. IV-VI pracę pisemną „Co mogę zrobić, żeby stać się milionerem?” Regulaminy konkursów zostały przesłane przez dziennik elektroniczny.

Zachęcamy do udziału!!!

 
„Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” Email
piątek, 24 kwietnia 2020 21:46

1920x81022 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Inaczej niż zwykle. Tegoroczne wydarzenie skierowane było w szczególności do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Podczas spotkania odbył się wideoczat z ministrem Michałem Kurtyką oraz warsztaty on-line z:

- dr. Mariuszem Gogólem („Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje”)
- dr. Tomaszem Rożkiem (wykład: „OZE. Skąd mamy prąd?”).
- Szymonem Chałupką (twórca kanału „Filmujemy!”), który wyjaśni jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film.

Więcej…
 


Strona 7 z 149
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości