Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Międzygminne Mistrzostwa SZS w Mini Piłce Halowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych PDF Drukuj Email
niedziela, 25 listopada 2018 22:44

W dniu 16 listopada 2018 roku nasza szkoła była organizatorem Międzygminnych Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego w Mini Piłce Halowej SZS dziewcząt i chłopców klas IV-VI szkół podstawowych. W imprezie brało udział 100 zawodników z 8 szkół. Goście to drużyny: Opatów, Rębielice Szlacheckie, Parzymiechy, Iwanowice Duże, Wilkowiecko, Waleńczów, Lindów oraz gospodarze, czyli Lipie. Chłopcy rywalizowali w 2 grupach, dziewczęta grały w 1 grupie. Rozgrywki w grupach odbywały się systemem każdy z każdym.

Więcej…
 
Gratulujemy zwycięzcom!!! PDF Drukuj Email
sobota, 24 listopada 2018 07:48

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipiu zajął I miejsce w XV Powiatowych Konfrontacjach Teatralnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wręczycy Wielkiej.

Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani mgr Jolanty Cyprych – nauczycielki języka polskiego wystawili spektakl o „Lirniku i Kasztelanie Warszyckim”, który zachwycił komisję i zajął prestiżowe miejsce.

Odbiór nagrody : 24 listopada 2018r. (sobota) godz. 15.00 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Śląska 20, Wręczycka Wielka

 
VI Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 23:08

W dniach 13 i 14 listopada 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu zorganizowano po raz kolejny VI Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości - 100 rocznicy. Organizatorami turnieju był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipiu i działający przy Szkole Podstawowej Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Maratończyk”.

         Celem zawodów była popularyzacja postaci patrona Szkoły Podstawowej w Lipiu Marszałka J. Piłsudskiego, upamiętnienie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, popularyzacja dyscypliny sportowej jaką jest tenis stołowy, promowanie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez współzawodnictwo sportowe, wyłonienie najlepszego zawodnika i zawodniczki w kilku kategoriach wiekowych, przeciwdziałanie agresji i patologiom społecznym.

Więcej…
 
Hej, szable w dłoń! PDF Drukuj Email
sobota, 17 listopada 2018 23:01

IMG 0472Święto Niepodległości to nie tylko pełne powagi uroczyste obchody czy akademie. To także żywe lekcje historii, które pozwalają wyjść poza utarte schematy i poznawać przeszłość w sposób namacalny, bez pośrednictwa podręcznika. 9 listopada 2018 r. takie nietypowe, a jednocześnie niezwykle interesujące zajęcia przeprowadzili dla uczniów ZS-P w Lipiu - Jacek Machudera oraz Wojciech Borgulat.

Obaj panowie od kilku lat realizują swoje pasje w Grupie Historycznej Wołyńskiej Brygady Kawalerii. Na spotkanie z dziećmi przyjechali w oryginalnych mundurach żołnierzy polskich z czasów II wojny światowej i przywieźli ze sobą elementy umundurowania oraz wyposażenia polskich kawalerzystów, walczących w wojnie obronnej 1939 r.

Więcej…
 
Sukces ucznia naszej szkoły Drukuj Email
środa, 14 listopada 2018 21:26

Poprzez wieki powstało wiele modlitw za Polskę i Polaków. Powstają one także w naszych czasach. Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę katolicki tygodnik „Niedziela” ogłosił konkurs na modlitwę za Ojczyznę. Wpłynęło na niego 2000 prac z całej Polski. Spośród nich komisja konkursowa wybrała 100 najlepszych i wydała w formie publikacji książkowej.

Znalazł się w niej również wiersz ucznia klasy VII ZS-P w Lipiu, Marcela Kazimierczaka.

Więcej…
 
11 listopada 2018r. - nasz biało – czerwony dzień Drukuj Email
środa, 14 listopada 2018 21:19

Uroczystość dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jaka odbyła się 11 listopada 2018 roku w gminie Lipie, miała charakter podniosły i wypełniony patriotyczną symboliką.

            Mieszkańcy gminy licznie zgromadzili się przy Urzędzie Gminy w Lipiu, aby wspólnie przejść do kościoła parafialnego w Dankowie, gdzie odbyła się msza św. za Ojczyznę. W korowodzie niesiono obraz Matki Bożej Dankowskiej, sztandary szkół oraz jednostek OSP, pięknie grała Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta GOK w Lipiu, ale z pewnością bohaterką tego wyjątkowego marszu była ogromna, 100-metrowa, biało – czerwona flaga. To ona symbolicznie połączyła całą lokalną społeczność – młodych i starszych, pracowników i przedsiębiorców, świeckich i duchownych, ludzi o różnych charakterach, poglądach, zawodach.

Więcej…
 
100 lat Polski dumnej i niepodległej Drukuj Email
środa, 14 listopada 2018 21:03

IMG 04989 listopada 2018 roku był dla całej społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu dniem uroczystego świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów i niewoli narodowej.

Przygotowania do obchodów stulecia polskiej niepodległości były realizowane w formie ogólnoszkolnego projektu edukacyjnego pod hasłem „Polskie drogi do niepodległości” i trwały dwa miesiące. W piątek 9 listopada uczniowie wszystkich klas oraz grup przedszkolnych zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby zaprezentować efekty podjętych działań.

W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Dziewczynki ubrały krakowskie stroje ludowe, oryginalne chusty i zapaski swoich prababć lub stylizowane na ludowe spódnice w kolorowe kwiaty. Na głowach miały wianki z kwiatów w barwach narodowych oraz biało – czerwone kokardy we włosach. Wielu chłopców przebrało się za postacie, które dobrze znamy z podręczników historii. Był więc Marszałek Piłsudski ze swoimi legionistami, Tadeusz Kościuszko i jego dzielni kosynierzy, generał Henryk Dąbrowski, o którym śpiewamy w polskim hymnie, a także autor Mazurka Dąbrowskiego – Józef Wybicki. Nie mogło zabraknąć bohaterów narodowych zrywów zbrojnych przeciw zaborcom – Edwarda Dembowskiego, Piotra Wysockiego i Romualda Traugutta, a także pięknie ubranych szlachcianek oraz sympatycznych szlachciców.

Więcej…
 


Strona 7 z 125
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości