Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Karnawałowa dyskoteka Drukuj Email
wtorek, 03 marca 2020 23:05

W naszej szkole tłusty czwartek stał się doskonałą okazją do pożegnania karnawału. 20 lutego 2020r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla uczniów z klas I-VIII. W przygotowanie imprezy włączyli się rodzice, którzy zatroszczyli się o pyszne przekąski. Wszyscy chętnie bawili się przy dźwiękach największych szkolnych hitów. Wesoła muzyka porywała do tańca i wprawiała w doskonały humor uczestników zabawy. Kolorowe węże, barwne kółeczka, a przede wszystkim, radosny śmiech wypełniały salę. Przygotowane atrakcje gwarantowały wszystkim doskonałą zabawę i powodowały, że szybko mijał czas. Uczniowie przyjemnie spędzili ostatnie chwile karnawału, dlatego z żalem opuszczali imprezę. Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację dyskoteki pięknie dziękujemy!

Dorota Knop, Iwona Zdunek

 
Komunikat dotyczący profilaktyki zdrowotnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Alicja Radek   
poniedziałek, 02 marca 2020 12:32

Szanowni Rodzice,

w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa przekazuję

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.  


logo-rekomendacje

oraz

Informację Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Należy:

1. Przestrzegać podstawowych zasad higieny w tym, przede wszystkim często myć ręce z użyciem ciepłej wody i mydła.

2. Stosować ochronę podczas kaszlu i kichania.

3. Nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.

4. Bezzwłocznie poinformować najbliższą stację sanitarno – epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego w sytuacji, gdy Państwo lub dziecko wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne.

5. Sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

 mycie

UWAGA!

W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły rodzicom dziecka do 8 roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32, ust.1, lit. a Ustawy z dnia 25.06.1999r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. z 2017r. poz. 1368).

 

SZANOWNI RODZICE, JEŚLI NIE MIELIŚCIE KONTAKTU

Z OSOBĄ CHORĄ NIE MA POWODU DO OBAW.

tel MZ 

 

 Z poważaniem

Olga Michalak

Dyrektor ZS- P w Lipiu

 

 
Mecz towarzyski uczniów ZS-P z Lipia z uczniami ZS-P z Lindowa w piłkę nożną Drukuj Email
poniedziałek, 02 marca 2020 10:40

20 lutego 2020r. grupa uczniów z ZS-P w Lipiu już po raz drugi w tym roku szkolnym uczestniczyła w meczach towarzyskich z uczniami z ZS-P z Lindowa. Rozegrano mecze piłki nożnej halowej w kategorii dziewcząt i chłopców.

Drużyna dziewcząt: Zuzanna Kotala, Julia Matyszczak, Natalia Irach, Oliwia Janeczek, Amelia Gajek, Zuzanna Grzelak, Judyta Ladra, Julia Dwornik, Julia Hyra, Marta Komorowska.

Drużyna chłopców: Adam Szlązak, Norbert Mania, Tomasz Komorowski, Maksymilian Mirowski, Filip Mońka, Mateusz Trojak, Szymon Osiewacz, Kacper Karkos, Tomasz Zajac, Oliwier Pawełoszek, Mateusz Bogacz.

Więcej…
 
Dzień Języka Ojczystego w szkolnej bibliotece Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2020 19:54

21 lutego 2020r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej bibliotece pojawiły się ciekawe gazetki i wystawy oraz odbyły się spotkania dotyczące znajomości języka polskiego. W tym dniu uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich językowych umiejętności oraz zdobycia informacji na temat najczęściej popełnianych błędów. Przygotowane zadania nie tylko pozwalały na wykazanie się wiadomościami z języka ojczystego, ale także dawały możliwość doskonałej zabawy. Wszyscy przystępujący do rywalizacji w rozwiązywaniu rebusów, krzyżówek czy zagadek gramatycznych udowodnili, że znają tajemnice języka polskiego i sprawnie z niego korzystają.

Więcej…
 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2020 19:48

bilbiotekaDnia 21 lutego w szkolnej bibliotece  odbyło się Pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy I już od września poznawali litery, rozwijali umiejętność czytania i sięgali po pierwsze książki.

Pasowanie na czytelnika miało stać się oficjalnym przyjęciem uczniów do grona czytelników biblioteki. W dniu pasowania dzieci pojawiły się w bibliotece, aby udowodnić, że są już gotowe do samodzielnego spotkania z lekturą . Wizyta rozpoczęła się od zapoznania z pomieszczeniami biblioteki, jej zbiorami oraz zasadami korzystania z jej zasobów.

Więcej…
 
Walentynki w szkolnej bibliotece Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2020 18:43

W tym roku 14 lutego nasza biblioteka włączyła się w obchody Święta Zakochanych. Organizatorzy mieli nadzieję, że uda im się przygotować dobrą zabawę oraz zachęcić czytelników do pokochania książek. Walentynkowe niespodzianki zaskakiwały już przy wejściu, czerwone balony rzucały się w oczy i zapowiadały coś niezwykłego. Piękna gazetka przypominała o wyjątkowości tego dnia, opowiadała o historii Walentynek i podpowiadała interesujące życzenia. Ogromną atrakcją okazała się „Randka w ciemno z książką”, ta zabawa zachęciła wielu czytelników do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia lektury. Uczniowie z ochotą udawali się na niecodzienną randkę i „wybierali książki po okładce”. Specjalnie przygotowane, obłożone w kolorowy papier i ozdobione czerwonymi serduszkami książki, kryły w sobie elementy tajemniczości i zaskoczenia.

Więcej…
 
Warsztaty e-lerningowe "Bezpiecznie na wsi mamy, wypadkom zapobiegamy" Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2020 18:36

12 lutego 2020r. w naszej szkole dla uczniów kl. 1-3 i grupy 6-latków z naszego przedszkola odbyło się szkolenie e-lerningowe przeprowadzone przez przedstawiciela Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kłobucku nt. "Bezpiecznie na wsi mamy, wypadkom zapobiegamy".

Nasi najmłodsi uczniowie poznali zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, ze wskazaniem na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi.

Więcej…
 


Strona 8 z 146
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości