Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Profilaktyka w naszej szkole PDF Drukuj Email
piątek, 29 grudnia 2017 16:59

Realizując zadania Programu Wychowawczo-Profilaktycznego w naszym ZS-P w listopadzie i grudniu 2017 przeprowadzono akcję ostrzegającą przed WZW A. Każda klasa SP i Gimnazjum została przeszkolona jak postępować, aby ustrzec się przed tą groźna chorobą. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się jakie są objawy, przyczyny oraz jak ustrzec się przed żółtaczką pokarmową czyli WZW A. Ponadto uczniowie przygotowali plakaty informacyjne, które porozwieszali w całej szkole. Szczególnie w akcji plakatowej wyróżnili się uczniowie klasy IVA SP. Akcja została przeprowadzona w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną z Kłobucka.

Więcej…
 
Jasełka 2017 PDF Drukuj Email
piątek, 22 grudnia 2017 00:05

galeria

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Także i w naszej szkole ostatni dzień przed świętami był zupełnie inny niż poprzednie. Na korytarzu , przy pięknie przystrojonej choince przechadzali się uczniowie w eleganckich świątecznych strojach. Słychać było melodię kolęd. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, najmłodsze dzieci, zaprezentowały Jasełka.

Więcej…
 
Świąteczne życzenia PDF Drukuj Email
piątek, 22 grudnia 2017 00:04

 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
wtorek, 19 grudnia 2017 21:37

Zapraszamy uczniów klas IV - VII SP i II - III Gim do udziału w szkolnym konkursie

„Mały Konkurs o Wielkiej Historii Dankowa”

który odbędzie się

23 lutego 2018r. o godzinie 9.50 w budynku ZSP w Lipiu


szczegóły w regulaminie (tutaj)

 
II edycja programu "Być jak Ignacy" PDF Drukuj Email
niedziela, 17 grudnia 2017 22:05

Ruszyła II edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy. Rozpalamy płomień wiedzy”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Skierowany do uczniów szkół podstawowych, ma na celu rozpowszechnianie wśród młodych ludzi wiedzy na temat polskich naukowców, ich wynalazków, odkryć i dokonań, popularyzację nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej oraz promowanie działań edukacyjnych opartych na doświadczeniach i eksperymentach. W ramach programu organizowany jest konkurs o tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”.

W naszej szkole kontynuuje swoją działalność koło naukowe „Odkrywcy”. Jego członkowie, uczniowie klasy V i VI wraz z opiekunem panią Izabellą Pęcherz rozpoczynają kolejną fascynującą przygodę z Ignacym. W ubiegłym roku szkolnym znaleźliśmy się w gronie 16 wyróżnionych szkół i otrzymaliśmy tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”. Uczestnictwo w I edycji pokazało nam, że nauka może być fascynującą przygodą i ciekawym sposobem rozwijania zainteresowań, dlatego postanowiliśmy również w tym roku zgłębiać swoją wiedzę z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych i w ten sposób odkrywać tajemnice otaczającego nas świata.


 
Święty Mikołaj w ZS-P w Lipiu PDF Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2017 10:40

"6 grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie. "mik2

 

Więcej…
 
Nowe możliwości kształcenia Drukuj Email
czwartek, 14 grudnia 2017 22:49

EFRR kolor poziom

Z dniem 1 września 2017 r. ZS-P w Parzymiechach, ZS-P w Lindowie i ZS-P w Lipiu, przystąpiły do realizacji dwuletniego projektu edukacyjnego, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020, Poddziałanie 11.1.4. Rozwój kompetencji kluczem do sukcesu - działania Gminy Lipie na rzecz wzmocnienia kluczowych kompetencji uczniów. Całkowita wartość projektu wynosi 1 418 276,60 zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego 1 205 535,11 zł.

Właśnie mija pierwszy kwartał zajęć, podczas których uczniowie szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych rozwijają kompetencje matematyczne, naukowo - techniczne, językowe, informatyczne, inicjatywność i przedsiębiorczość oraz umiejętność uczenia się. Dodatkowe, prowadzone w niewielkich, kilkuosobowych, grupach zajęcia mają przede wszystkim charakter wyrównawczy, ale dla uczniów pragnących poszerzać swoje umiejętności, także rozwijający. Wiedzę pedagogiczną mogą pogłębiać również nauczyciele. Dla nich planowane są warsztaty oraz kursy doskonalące.

Więcej…
 


Strona 8 z 113
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości