Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Ślubowanie klasy I PDF Drukuj Email
niedziela, 14 października 2018 21:12

Dnia 9 października w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość, Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej. Rozpoczęcie nauki jest dla maluchów wielkim przeżyciem, dlatego od dawna przygotowywały się do tego wydarzenia. W tym podniosłym momencie uczniom towarzyszyli Pani Dyrektor Olga Michalak, Pani Wicedyrektor Alicja Radek, nauczyciele, rodzice, starsi koledzy oraz szanowny gość, Pani Wójt Bożena Wieloch. Podczas spotkania najmłodsi uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny. W trakcie występów dzieci udowodniły, że są gotowe do złożenia Ślubowania i w pełni zasługują na przyjęcie do wspólnoty Szkoły Podstawowej im.

Więcej…
 
Akademia Bezpieczeństwa PDF Drukuj Email
piątek, 12 października 2018 22:13

11 października 2018 roku w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Lipiu realizowany był projekt ogólnoszkolny „Akademia Bezpieczeństwa” z udziałem Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w pogadance prowadzonej przez przedstawicieli Policji na temat „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Następnie kolejno każda klasa wspólnie z opiekunami i przedstawicielami Policji sprawdzali swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym „Miasteczku ruchu drogowego” i na „Rowerowym torze przeszkód”.Realizacja programu wyzwoliła w młodzieży kreatywność, ducha rywalizacji, aktywność oraz zintegrowała społeczność szkolną. Najważniejszym skutkiem podjętych działań był wychowawczy wpływ na uczniów, polegał on na uświadomieniu jak ważna jest umiejętność bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym.Ogół podjętych działań przyczynił się do wydatnego podniesienia bezpieczeństwa uczniów.

Anna Osiewacz

galeria

 
Narodowe Czytanie 2018r. PDF Drukuj Email
czwartek, 04 października 2018 21:16

nc-logo-poziome auto 640x640W środę, 3 października 2018r., w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Organizatorem szkolnej akcji były nauczycielki: mgr Anna Wojtyra oraz mgr Jolanta Kasprzak.

W tym roku czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Zebrani w holu szkoły uczniowie klasy VII, VIII szkoły podstawowej oraz IIIa i IIIb gimnazjum zostali zapoznani z ideą Narodowego Czytania, a następnie odczytano list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym zachęcał do czytania tej pięknej powieści.

Starannie dobrane fragmenty książki czytali uczniowie klasy VIII i IIIa. Wszyscy zebrani z wielkim zainteresowaniem słuchali recytatorów. Na sali panowała cisza i skupienie. Mamy nadzieję, że znajdą się uczniowie, których książka Żeromskiego zainteresowała tak bardzo, że przeczytają ją w całości.

Na zakończenie Pani Wicedyrektor mgr Alicja Radek serdecznie podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w upowszechnianie czytelnictwa. Uczniów nagrodzono brawami!

Anna Wojtyra

 
„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” PDF Drukuj Email
czwartek, 04 października 2018 21:14

7855040.6„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” – to jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier kinowych. Film trafił już na ekrany w całej Polsce.

Uczniowie klas VII, VIII, IIIa i IIIb Naszego Zespołu obejrzeli „Dywizjin303” w dniu 24.09.2018r. Film wzbudził wielkie zainteresowanie oglądających. Dramat wojenny w reżyserii Denisa Delića, z Maciejem Zakościelnym i Piotrem Adamczykiem rolach głównych, został wyreżyserowany na podstawie książki Arkadego Fiedlera.

Bitwa o Anglię to jedno z najpopularniejszych wydarzeń z czasów II wojny światowej. W tej bitwie szczególnie ciekawa jest historia Dywizjonu 303 im. T.Kościuszki. Legendarni polscy lotnicy okazali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię.

Uczniowie dobrze ocenili film, stwierdzili, że był ciekawą lekcją historii, a wielkim jego atutem były wspaniałe efekty specjalne (sceny walk powietrznych mroziły krew w żyłach).

„Dywizjon 303” to kolejny przykład wielkiej odwagi i bohaterstwa Polaków walczących na frontach II wojny światowej, niezłomności charakterów i wielkiego patriotyzmu.

Anna Wojtyra

 
O stanie wód w gminie Lipie PDF Drukuj Email
wtorek, 02 października 2018 17:18

Dnia 26 września 2018r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipiu odbyła się konferencja dotycząca warunków hydrogeologicznych w rejonie gminy Lipie. Spotkanie prowadzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego - dr hab. inż. prof. UŚ Jacek Różkowski oraz Sylwester Sadowski. W konferencji uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy w Lipiu, dyrektorzy, nauczyciele i młodzież najstarszych klas szkół gminy Lipie oraz radni, sołtysi i zainteresowani mieszkańcy.

Podczas konferencji przedstawiono zasoby wód podziemnych gminy Lipie oraz wskazano zagrożenia związane z zaopatrzeniem w wodę. Omówione zostały szczegółowo warunki miejscowości posiadających studnie głębinowe: Parzymiech, Wapiennika, Stanisławowa i Lipia, w tym budowa geologiczna oraz zasoby wód podziemnych.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Alicja Radek   
poniedziałek, 24 września 2018 00:00

Linia ozdobna (1)

27 września 2018r. (czwartek) o godz. 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami

uczniów klasy VIII SP, IIIa, IIIb gimnazjum

na temat rekrutacji uczniów na rok szkolny 2019/2020

Serdeczne zapraszamy!

Linia ozdobna (1)

 
Komunikat PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 września 2018 15:48

Uprzejmie informuję, że akcja "Sprzątanie Świata" zaplanowana na 25.09.2018r. decyzją Organu Prowadzącego Szkołę zostaje odwołana z uwagi na złe warunki pogodowe. O zmianie terminu poinformuję w najbliższym czasie.

Zajęcia w tym dniu odbywają się zgodnie z tygodniowym planem.

Dyrektor ZS-P w Lipiu

Olga Michalak

 


Strona 8 z 123
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości