Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Wakacje !!! PDF Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 20:36

wakacje 2019

 
Podręczniki Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 20:21
Szanowni Rodzice,
w roku szkolnym 2019/2020 w ramach dotacji podręcznikowej wszyscy uczniowie otrzymają bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe.
Rodzice dokonają zakupu wyłącznie podręczników i materiałów ćwiczeniowych z religii.
Zestaw podręczników tutaj
 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 17:35

19 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/20019. Skończył się kolejny rok pracy i rozpoczęły się zasłużone i wyczekiwane wakacje. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Olga Michalak, która serdecznie powitała wszystkich uczestników uroczystości. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nie tylko nauczyciele i pracownicy szkoły, ale także rodzice, Wójt Gminy Lipie Pani Bożena Wieloch oraz ksiądz proboszcz Henryk Dusza. Wiele miłych słów w czasie uroczystości wypowiedzieli zaproszeni goście, gratulowali uczniom osiągnięć i życzyli udanych wakacji. W trakcie imprezy Pani Dyrektor Olga Michalak podsumowała miniony rok, przypomniała liczne sukcesy uczniów naszej szkoły. W swoim wystąpieniu gratulowała wysokich osiągnięć w nauce, sporcie oraz wielu konkursach przedmiotowych i artystycznych. Najlepsi uczniowie oprócz gratulacji otrzymali także dyplomy i nagrody książkowe.

Więcej…
 
Dzień Patrona - św. Królowej Jadwigi Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 18:33

Jak corocznie w czerwcu, tak i w tym roku odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona patronce gimnazjum- Świętej Królowej Jadwidze. Myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II: „Święta Jadwigo, ucz nas miłości i mądrości”.

Pierwszą część obchodów stanowiła Msza św. odprawiona w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. W kazaniu ks. Mirosław Chrzęstek nawiązał do postaci św. Jadwigi, która nieustannie potrafiła szukać dobra w ludziach i zarażać tym innych
Uroczystość szkolną rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego w obecności pocztu sztandarowego. W przemówieniu Pani Dyrektor mgr Olga Michalak przypomniała zebranym uczniom najważniejsze wartości, którymi w życiu kierowała się św. Królowa Jadwiga.  ,,Dzień Patrona to dla nas szczególne święto, ponieważ jak wszyscy wiemy słowa mogą pouczać, natomiast nauczać trzeba życiem i przykładem. Stąd potrzebne są wzorce. Nasz wzorzec, Święta Królowa Jadwiga, jest osobą zapisaną w historii samymi złotymi zgłoskami, jest postacią bez skazy. Słowa tak ważne dla Niej- Prawda, Dobro, Piękno wpisują się idealnie w to co chcemy osiągnąć z młodzieżą, jak chcemy uczyć i dokąd chcemy prowadzić - podsumowała Dyrektor szkoły.

Więcej…
 
Wycieczka do Berlina Drukuj Email
wtorek, 18 czerwca 2019 18:16

W dniach 30-31 maja 2019r. wraz z uczniami kl VII, VIII i III b gimnazjum, opiekunami i przewodnikiem udaliśmy się do stolicy Niemiec - Berlina. Wyruszyliśmy wcześnie rano ok 5.20, gdy dotarliśmy na miejsce była piękna pogoda. Pierwszym punktem naszego zwiedzania była przechadzka po nowoczesnym centrum obok urzędu Kanclerza Federalnego. Następnie przeszliśmy obok szklanych gmachów ministerstw położonych nad rzeką Szprewą. Poruszaliśmy się po śladach Muru Berlińskiego, a następnie przeszliśmy pod Bramę Brandenburską, która jest symbolem pokoju i wolności zjednoczonych Niemiec.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

Linia ozdobna (1)

Dyrekcja, Nauczyciele i dzieci

z Publicznego Przedszkola w Lipiu

serdecznie zapraszają na

uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019,

które odbędzie się 18 czerwca 2019r

o godzinie 13.00

Linia ozdobna (1)

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lipiu

serdecznie zapraszają na

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019,

które odbędzie się 19 czerwca 2019r

o godzinie 9.00

Linia ozdobna (1)


 
Dzień Ochrony Środowiska Drukuj Email
niedziela, 16 czerwca 2019 17:28

11.06.19r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego rozpoczętego akcją „Sprzątamy naszą gminę”. Uczniowie naszej szkoły najpierw obejrzeli prezentację multimedialną na temat zanieczyszczeń i ich wpływu na środowisko i zdrowie ludzi. Prezentacja została przygotowana przez uczniów klasy VIII oraz gimnazjalistów. W sposób bardzo merytoryczny i wyczerpujący ukazała problem, z którym wszyscy mieszkańcy naszej Ziemi musimy się zmierzyć. Następnie uczniowie klasy Va z pomocą gimnazjalistów przedstawili część artystyczną poświęconą głównie ukazywaniu negatywnych zachowań człowieka wobec otaczającego go świata. W sposób humorystyczny ukazali podstawowe błędy popełniane przez ludzi, ale również pokazali jak być „eko”.

Więcej…
 


Strona 9 z 136
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości