Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Matematyczne sukcesy ucznia ZS-P w Lipiu PDF Drukuj Email
piątek, 16 czerwca 2017 21:23

Po raz 26 przyznano nagrody najzdolniejszym matematykom w ramach Międzynarodowego Konkursu "KANGUR". 14 czerwca 2017r. w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród uczniom, którzy uzyskali wynik bardzo dobry. W regionie częstochowskim w konkursie wzięło udział ponad 6000 uczniów - od klasy II SP po studentów wyższych uczelni. W kategorii Beniamin (kl. V i VI), na 1600 uczestników wynik bardzo dobry uzyskało 15 uczniów, a wśród nich uczeń naszej szkoły - Piotr Świerzy.

Więcej…
 
Naukowa Szkoła Ignacego dla Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu PDF Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 22:38

Ignacy13 czerwca 2017r. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie odbyła się uroczysta Gala I edycji Programu „Być jak Ignacy” podczas której uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu otrzymali zaszczytny tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego. Młodzi „Odkrywcy” z koła naukowego w Lipiu zainspirowani postacią Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej, przystąpili do realizacji Programu Edukacyjnego Fundacji PGNiG. W programie wzięło udział 159 szkół i 3000 uczniów. Kapituła Konkursu przyznała 16 tytułów Naukowej Szkoły Ignacego, dla 1 szkoły z każdego województwa Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipiu znalazł się w czołówce szkół i jako jedyna szkoła z województwa śląskiego otrzymał ten tytuł. Warto dodać, że konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej.

IMG 0898

Więcej…
 
Konkurs PDF Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 23:19

konkurs

Regulamin 1 i 2

 
Wycieczka w Pieniny PDF Drukuj Email
niedziela, 04 czerwca 2017 22:16

W dniach 29-31 maja 2017r. uczniowie naszego Gimnazjum wyjechali na trzydniową wycieczkę krajoznawczo-turystyczną w Pieniny w celu integracji klas i poznania polskich gór. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania kościółka w Dębnie, który został zaliczony do zabytków klasy "0" i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowany został w 1490 roku w stylu gotyckim, z drewna modrzewiowego. Około 1500 roku wnętrze ozdobiono zachowaną do dziś polichromią patronową. Niewątpliwie jest to najlepiej zachowana tego rodzaju polichromia w Polsce.

Więcej…
 
II Szkolny Dzień Nauki PDF Drukuj Email
wtorek, 30 maja 2017 19:19

logo robotyOgromne zainteresowanie warsztatami realizowanymi w ramach Międzyszkolnego Dnia Nauki przyczyniło się do kontynuowania podjętej inicjatywy. 23 maja 2017r. zorganizowano na terenie naszej szkoły „Drugi Szkolny Dzień Nauki”, podczas którego uczniowie mieli okazję uczestniczyć kolejny raz w warsztatach z robotyki oraz w zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczo – astronomicznej. Dużą atrakcja tego dnia było „Mobilne planetarium – Kosmos 360 stopni dookoła głowy”. Podczas seansu w planetarium widzowie udali się w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Udział w pokazie wyzwalał w dzieciach dużą ciekawość i pobudzał do licznych pytań. Planetarium dostarczyło dzieciom niezapomnianych przeżyć, pozwoliło rozbudzić zainteresowania i wzbogacić wiedzę.

Więcej…
 
Tydzień z ERASMUSEM+ PDF Drukuj Email
wtorek, 30 maja 2017 18:57

ro22 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat Rumunii. W ramach projektu „Erasmus+ odbył się Dzień Rumuński, który był poprzedzony licznymi działaniami przybliżającymi wiadomości na temat Rumunii. W trakcie długich przygotowań uczniowie szkoły podstawowej poznawali zwyczaje, tradycję, kulturę i gromadzili materiały, by zaprezentować je w czasie wspólnego spotkania. Uczniowie klasy VI zebrali informacje na temat położenia, stolicy, ustroju, symboli narodowych i charakterystycznych zabytków.

Więcej…
 
Jeśli Jaś się nauczy, Jan będzie umiał – dbać o bezpieczeństwo. Drukuj Email
czwartek, 25 maja 2017 21:18

serce1Szkoła przekazująca wiedzę w sposób tylko teoretyczny, to dawny stereotyp, który ma już niewiele wspólnego z obecną rzeczywistością. Przekonali się o tym uczniowie ZS-P w Lipiu, którzy w piątek 19 maja, zamiast uczyć się w klasach, realizowali w całej szkolnej przestrzeni niezwykle ciekawy projekt edukacyjny pod hasłem „Akademia bezpieczeństwa”. Jego głównymi celami było zdobywanie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego, aktywnego stylu życia.

Więcej…
 


Strona 9 z 106
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości