Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
VI POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO Z OKAZJI "NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI" Drukuj Email
wtorek, 30 października 2018 00:00

Serdecznie zapraszamy do udziału

w VI POWIATOWYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO Z OKAZJI "NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI"

który odbędzie się 13-14 listopada 2018r

w ZSP w Lipiu

regulamin

 
Konkurs Krasomówczy PDF Drukuj Email
piątek, 26 października 2018 20:59

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży posiada wyjątkowo długą, bo już 34-letnią tradycję. Ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnacji kultury języka ojczy­stego, kształtowanie szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. Nie mniej ważne jest rozbudzanie zainteresowań krajoznawczych wśród uczestników oraz zachęcanie ich do poznawania własnego regionu, jego historii, dorobku, zdobywania wiedzy o Polsce i Polakach.

W czwartek 25 października ZS-P w Lipiu gościł uczestników etapu wojewódzkiego tego konkursu. Było ich pięcioro w kategorii szkół podstawowych i dwoje w kategorii gimnazjów. Zadanie uczestników polegało na wyszukaniu tematów ciekawych krajoznawczo, a następnie zaprezentowaniu ich w formie dwóch wypowiedzi, pięcio i siedmiominutowej. Przy czym powinny one być spontaniczne, sugestywne, odznaczające się barwną i piękną polszczy­zną.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email


 
Światowy Dzień Mycia Rąk PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 18:39

W październiku uczniowie klas I – III kolejny raz uczestniczyli w Światowym Dniu Mycia Rąk. Dzieci włączyły się do zainicjowanej w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych akcji profilaktycznej, obchodzonej 15 października. W czasie prowadzonej na terenie szkoły kampanii maluchy dowiedziały się jak istotne jest mycie rąk i jakie zagrożenia wynikają z nieprzestrzegania tej zasady. Dzieci z niedowierzaniem słuchały informacji, które mówiły o tym, że mycie rąk może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Uczniowie przekonali się także, że mycie rąk wcale nie jest takie proste.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
wtorek, 16 października 2018 17:55

dzien nauczyciela12 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. W uroczystości uczestniczyli obecni i emerytowani nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, ich rodzice oraz zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęły życzenia złożone przez panią dyrektor Olgę Michalak, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty, a wyróżniającym się pracownikom wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Głos zabrała pani Ewa Brzózka- sekretarz Gminy Lipie, która wystąpiła w imieniu pani wójt Bożeny Wieloch, życząc wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

Więcej…
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
wtorek, 16 października 2018 17:50

samorzaduczniowskiW  tym roku szkolnym  stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego objął Kacper Kuc - uczeń klasy IIIb, który od wielu lat angażuje się w życie szkoły. Ma mnóstwo ciekawych pomysłów i dąży do ich zrealizowania. Planuje między innymi ,,dzień bez mundurka” – 13-ego każdego miesiąca oraz działalność szkolnego radiowęzła.

Rola zastępcy tym razem przypadła Emilii Słomian - uczennicy klasy VIII, jest ona odpowiedzialna za codzienne ,,Szczęśliwe Numerki”, na które wszyscy czekają ze zniecierpliwieniem.

Skarbnikiem szkolnym został Tomasz Płomiński - uczeń klasy VII. Jego głównym obowiązkiem jest gospodarowanie pieniędzmi, oraz zakup potrzebnych materiałów.

Wszystkie piękne plakaty, oraz gazetki są wykonywane przez Wiktorię Michalak - uczennicę klasy VI, dlatego w tym roku została mianowana naszym szkolnym sekretarzem.

Więcej…
 
Ślubowanie klasy I PDF Drukuj Email
niedziela, 14 października 2018 21:12

Dnia 9 października w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość, Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej. Rozpoczęcie nauki jest dla maluchów wielkim przeżyciem, dlatego od dawna przygotowywały się do tego wydarzenia. W tym podniosłym momencie uczniom towarzyszyli Pani Dyrektor Olga Michalak, Pani Wicedyrektor Alicja Radek, nauczyciele, rodzice, starsi koledzy oraz szanowny gość, Pani Wójt Bożena Wieloch. Podczas spotkania najmłodsi uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny. W trakcie występów dzieci udowodniły, że są gotowe do złożenia Ślubowania i w pełni zasługują na przyjęcie do wspólnoty Szkoły Podstawowej im.

Więcej…
 


Strona 9 z 125
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości