Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Dzień Zdrowego Śniadania PDF Drukuj Email

Uczniowie klas I-III kolejny raz uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”.  Od początku listopada na terenie szkoły była prowadzona akcja edukacyjna na temat zasad zdrowego żywienia. W trakcie wspólnych spotkań dzieci poznawały wartości odżywcze różnych produktów spożywczych, omawiały korzyści płynące z diety bogatej w owoce, warzywa i artykuły mleczne, przygotowywały piramidę żywienia, a przede wszystkim starały się wdrożyć w życie zdobytą wiedzę. Ciekawe zajęcia pokazywały sposoby wykorzystania cennych produktów w codziennej diecie i uczyły poszanowania jedzenia. Podjęte zadania pomogły im poznać „12 zasad zdrowego żywienia” oraz zrozumieć wpływ śniadania na dobre samopoczucie i wyniki w nauce. Podsumowaniem podejmowanych działań było zorganizowanie 7 listopada „Dnia Zdrowego Śniadania”.

Więcej…
 
Szkoła do hymnu PDF Drukuj Email

          

 szkola do hymnu


            8 listopada 2019 roku o symbolicznej godzinie 11:11 w atmosferze niezwykle podniosłej, na tle przepięknej dekoracji z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – odśpiewaliśmy uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”. Wszyscy razem: Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy obsługi i administracji szkoły, wyrazili w ten sposób radość, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju, a pamięć o czynach, męstwie i waleczności naszych przodków jest fundamentem współczesnego patriotyzmu.

            Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkole uatrakcyjnił swoją obecnością Pan Jacek Machudera – rodzic, który swoje pasje do militariów realizuje w Grupie Historycznej Wołyńskiej Brygady Kawalerii. Pan Jacek ubrany w mundur z szablą w dłoni świetnie wcielił się w postać naszego Patrona – Marszałka Józefa Piłsudskiego, który po 123 latach zaborów wrócił Polsce Niepodległość.

W imieniu społeczności szkolno – przedszkolnej w Lipiu serdecznie dziękuję

Panu Jackowi Machuderze

Za aktywny udział i wspaniałą postawę dla dobra młodego pokolenia.

 

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu

 

 
Święto Niepodległości Drukuj Email

11 listopada 2019            W dniu 8 listopada 2019r. w ZS-P w Lipiu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość pt. DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI przygotowali uczniowie klasy Va i Vb pod czujnym okiem Pani Anny Wojtyry w ramach realizowanych na lekcjach języka polskiego klasowych projektów edukacyjnych.

            O godz. 10:00 wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście zebrali się na sali gimnastycznej. Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Pani wicedyrektor Alicja Radek powitała wszystkich obecnych, a w swoim przemówieniu podkreślała, jak ważne dla nas Polaków jest to narodowe święto.

Więcej…
 
Komunikat PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Uprzejmie informuję, iż kotłownia została uruchomiona. W związku z tym w dniu jutrzejszym tj. 14.11.2019r. zajęcia będą się odbywać zgodnie z planem.

Z poważaniem

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu

 
Komunikat PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Uprzejmie informuję, iż w dniu dzisiejszym nie udało się uruchomić kotłowni. W związku z tym jutro tj. 13 listopada 2019r. nie odbędą się zajęcia. Odpracowanie zajęć ze środy  nastąpi w kolejną sobotę tj. 23 listopada 2019r.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

 

Z poważaniem

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu

 
Komunikat PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice i Uczniowie,

 

informuję, że za zgodą organu prowadzącego, odwołuję w dniu 12 listopada 2019r. (wtorek) zajęcia lekcyjne. Powodem odwołania zajęć jest brak możliwości zapewnienia ogrzewania we wszystkich pomieszczeniach szkolno – przedszkolnych. Ponadto informuję, że we wtorek w godzinach popołudniowych zostanie uruchomiona kotłownia.

Ważne: Zajęcia z wtorku będą odpracowane w najbliższą sobotę tj. 16 listopada 2019r.

 

Z poważaniem Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu

 

 
Powiatowe Mistrzostwa SZS w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 listopada 2019 20:05

W dniu 30 października 2019 roku drużyna dziewcząt z klas VII i VIII z naszej szkoły zajęła piąte miejsce w XX Powiatowych Mistrzostwach Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej, które odbyły się w Miedźnie. Na Mistrzostwach Powiatu Lipie reprezentowało gminy Lipie, Opatów i Krzepice. W imprezie brało udział 80 zawodniczek    z 7 szkół wyłonionych w eliminacjach Międzygminnych, które odbyły się również w naszej szkole 10 października 2019 roku, w których drużyna z Lipia zajęła pierwsze miejsce. Dziewczęta rywalizowały w 2 grupach, systemem każdy z każdym. I grupa: Lipie, Miedźno, Kłobuck nr 3, Borowe, II grupa: Bór Zajaciński, Panki, Zawady. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Nikola Woźniak (bramkarka), Ladra Maria, Dyngus Julia, Adamska Zuzanna, Kiepura Julia, Droś Roksana, Leszczyna Oliwia, Głowa Anna, Owczarek Emilia, Zając Aleksandra, Płuciennik Agata.

Więcej…
 


Strona 9 z 141
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości