Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Akademia na Dzień Papieski 2017, 100 – lecie Objawień Fatimskich PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 października 2017 21:20

Społeczność Zespołu – Szkolno Przedszkolnego w Lipiu w poniedziałek 23 października 2017 roku zgromadziła się na uroczystej akademii z racji Dnia Papieskiego. Stolica Apostolska wpisała bowiem w kalendarz liturgiczny wspomnienie Świętego Jana Pawła II na dzień 22 października. Stąd w naszej Szkole uczczono pamięć największego z rodu Polaków – Świętego Jana Pawła II, ukazując Jego nieocenioną posługę na Stolicy Świętego Piotra w perspektywie jubileuszu 100 – lecia objawień fatimskich (1917 – 2017).

Więcej…
 
Akademia Bezpieczeństwa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 października 2017 09:35

W dniach 17 i 18 października w naszej szkole realizowano ogólnoszkolny projekt "Akademia Bezpieczeństwa" w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015–2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+” w 2017 r.

Więcej…
 
„Kwiatki, laurki, życzenia…” – 14 października PDF Drukuj Email
niedziela, 15 października 2017 20:58

13 października 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów kl. IIa i IIb pod czujnym okiem nauczycieli. W akademii wzięła udział cała społeczność szkolna: dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pani wójt Gminy Lipie mgr Bożena Wieloch, pani przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej mgr Teresa Podruczna, proboszcz Parafii Danków ks. Henryk Dusza, Przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Sedun oraz emerytowani dyrektorzy i nauczyciele naszej szkoły.

Więcej…
 
Światowy Dzień Mycia Rąk PDF Drukuj Email
niedziela, 15 października 2017 20:47

receW tym roku szkolnym uczniowie klas I – III uczestniczyli w Światowym Dniu Mycia Rąk, obchodzonym 15 października. Dzieci po raz pierwszy przyłączyły się do akcji zainicjowanej w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Prowadzone na terenie szkoły działania miały zachęcać uczniów do regularnego mycia rąk, jako ważnego elementu profilaktyki. W czasie prowadzonej kampanii maluchy miały okazję dowiedzieć się jak istotne jest mycie rąk przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety czy po powrocie do domu. Poznały także zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania tej zasady. Dzieci z niedowierzaniem słuchały informacji, które mówiły o tym, że mycie rąk może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka.

Więcej…
 
List Rzecznika Praw Dziecka PDF Drukuj Email
czwartek, 12 października 2017 18:31

Nauczyciele, Wychowawcy
i Pracownicy Oświaty

Wielce Szanowni Państwo,

14 października, tradycyjnie, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.

Dobry pedagog to osoba, która potrafi w przystępny sposób przekazać wiedzę.  Zawsze znajduje czas na rozmowę z uczniami i wyjaśnianie im wątpliwości, wysłuchanie ich trosk, problemów, czy przeżywanie z nimi radości. To zawód, wiążący się z ogromną odpowiedzialnością. Codzienną pracą i postawą wychowawcy kształtują charaktery swoich podopiecznych, a tym samym przygotowują ich na dorosłe, pełne wyzwań życie.

Drodzy Pedagodzy, pamiętajcie, że Uczniowie Was potrzebują nawet wtedy, gdy odrzucają pomocną dłoń, buntują się. Niekiedy nam, dorosłym, trudno odnaleźć się w gąszczu codziennych spraw; uczniowie tym bardziej potrzebują mądrych przewodników po świecie i zasadach nim rządzących. W akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej, kanclerz Jan Zamoyski napisał: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. To motto pojawia się bardzo często w debacie na temat szkolnictwa – jego trafności nie można podważyć. Jest wezwaniem do pracy, ale także przestrogą, że nasza przyszłość zależy od tego, w co wyposażymy młodych, zanim rozpoczną dorosłe życie.

Pamięć o Wielkich stwarza ogromną przestrzeń do dyskusji, w jaki sposób przenieść Ich idee oraz wartości na grunt współczesnego świata. Pozwala również na uświadomienie młodemu pokoleniu, w jak skomplikowanej rzeczywistości może znaleźć się człowiek, stając przed trudnymi wyborami. Dlatego zachęcam gorąco do aktywnego udziału w obchodach Roku Ireny Sendlerowej, jakim Sejm, na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił rok 2018, oraz do podjęcia projektów edukacyjnych, upamiętniających tę wyjątkowo odważną i niezwykłą postać.

Przed Wami niełatwy rok szkolny – rok wielu zmian. Będzie wymagał jeszcze bardziej wytężonej pracy, większego wysiłku i uwagi, aby dzieci jak najmniej odczuły skutki zamieszania przy ich wprowadzaniu. Wierzę jednak, że wspólnymi siłami staniemy na wysokości zadania.

Życzę Państwu wiele satysfakcji z pracy z dziećmi oraz tego, abyście ze swoimi uczniami tworzyli zgrany zespół, oparty na wzajemnym szacunku.

Z wyrazami największego szacunku

Marek Michalak

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
czwartek, 05 października 2017 21:01

W ostatnim tygodniu września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone zostały zakrojoną na szeroką skalę kampanią wyborczą, trwającą od 15 do 27 września. Kandydaci rozwieszali plakaty ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania na nich. 28 września odbyły się wybory. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Więcej…
 
Lekcja w urzędzie PDF Drukuj Email
czwartek, 05 października 2017 20:11

We wtorek 3 października br. uczniowie klasy IVb SP w Lipiu mieli do załatwienia bardzo ważną sprawę. W tym celu udali się na pocztę, a następnie odwiedzili sekretariat Urzędu Gminy i spotkali się z wójt, Bożeną Wieloch.

            Wszystko zaczęło się od tego, że w ostatnim czasie, na lekcjach języka polskiego, dzieci poznawały zasady redagowania oraz adresowania kartek pocztowych. Dla dziewięciolatków, bo przypomnijmy, że są to dzieci, które poszły do szkoły mając 6 lat, nie było to wcale łatwe. Swoje pierwsze samodzielnie napisane kartki dzieci postanowiły wysłać do rodziców.

Więcej…
 


Strona 9 z 111
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości