Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Spotkanie z policjantem Drukuj Email
poniedziałek, 03 grudnia 2018 21:38

telefon27 listopada 2018r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu zorganizowano pogadankę prowadzoną przez KPP w Kłobucku dla wszystkich uczniów w trzech grupach wiekowych nt. „Konsekwencje nieprzestrzegania prawa przez nieletnich”, (cyberprzemoc, agresja, nałogi, wagary, ucieczki).

W drugiej części spotkania uczniowie zostali zapoznani z kampanią edukacyjno - informacyjną opracowaną w wydziale prewencji Społecznej Komendy Głównej PSP „Bezpieczeństwo w Twoich rękach”. Dzięki materiałom udostępnionym przez Centralną Szkołę PSP w Częstochowie uczniowie klasy III mundurowo – strażackiej, zaprezentowali główne założenia tego programu:

Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 grudnia 2018 21:33

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Najmilsza zabawka i niezastąpiony przyjaciel – Miś, swoje święto obchodzi 25 listopada. Nasze maluchy świętowały 27 listopada, a w czasie wspólnej zabawy towarzyszyły im ulubione maskotki. Dzieci miały okazję poznać historię tego miłego święto i opowiedzieć o ogromnej roli swojej przytulanki. Uczniowie z ochotą opisywali przygody książkowych bohaterów i wykonywali portrety pluszowych ulubieńców. Wśród wielu zajęć dzieci znalazły także czas na krótkie spotkanie z filmowymi bohaterami, przypomniały sobie przygody misia Coralgola i misia Uszatka.

Więcej…
 
Teatralny sukces uczniów ZS-P w Lipiu Drukuj Email
wtorek, 27 listopada 2018 18:47

Dwa dni, 20 i 21 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej trwały prezentacje XV Powiatowych Konfrontacji Teatralnych. Wzięło w nich udział 20 zespołów, a wśród nich także uczniowie ZS-P w Lipiu.

Zespół złożony z uczniów klasy VII wystąpił z inscenizacją O Lirniku i kasztelanie Warszyckim. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie legendy o dawnym właścicielu Dankowa, znanym z patriotyzmu, bogactwa, ale też okrucieństwa wobec poddanych, a nawet najbliższych członków rodziny. Uczniowie z Lipia w kategorii klas IV – VIII zajęli I miejsce.

Na tak wysoką ocenę inscenizacji wpłynęło zapewne wiele czynników – gra młodych aktorów, kostiumy nawiązujące do strojów z epoki, w której żył kasztelan Warszycki, w tym oryginalne zapaski, które jeszcze zachowały się w niektórych rodzinach mieszkających w gminie Lipie, muzyka wykonywana „na żywo” oraz pełna prostoty scenografia. Ale na szczególne uznanie zasłużyli z pewnością odtwórcy dwóch tytułowych ról - Oliwia Leszczyna oraz Tomek Płomiński.

Więcej…
 
Międzygminne Mistrzostwa SZS w Mini Piłce Halowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych PDF Drukuj Email
niedziela, 25 listopada 2018 22:44

W dniu 16 listopada 2018 roku nasza szkoła była organizatorem Międzygminnych Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego w Mini Piłce Halowej SZS dziewcząt i chłopców klas IV-VI szkół podstawowych. W imprezie brało udział 100 zawodników z 8 szkół. Goście to drużyny: Opatów, Rębielice Szlacheckie, Parzymiechy, Iwanowice Duże, Wilkowiecko, Waleńczów, Lindów oraz gospodarze, czyli Lipie. Chłopcy rywalizowali w 2 grupach, dziewczęta grały w 1 grupie. Rozgrywki w grupach odbywały się systemem każdy z każdym.

Więcej…
 
Gratulujemy zwycięzcom!!! PDF Drukuj Email
sobota, 24 listopada 2018 07:48

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipiu zajął I miejsce w XV Powiatowych Konfrontacjach Teatralnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wręczycy Wielkiej.

Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani mgr Jolanty Cyprych – nauczycielki języka polskiego wystawili spektakl o „Lirniku i Kasztelanie Warszyckim”, który zachwycił komisję i zajął prestiżowe miejsce.

Odbiór nagrody : 24 listopada 2018r. (sobota) godz. 15.00 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Śląska 20, Wręczycka Wielka

 
VI Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 23:08

W dniach 13 i 14 listopada 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu zorganizowano po raz kolejny VI Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości - 100 rocznicy. Organizatorami turnieju był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipiu i działający przy Szkole Podstawowej Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Maratończyk”.

         Celem zawodów była popularyzacja postaci patrona Szkoły Podstawowej w Lipiu Marszałka J. Piłsudskiego, upamiętnienie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, popularyzacja dyscypliny sportowej jaką jest tenis stołowy, promowanie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez współzawodnictwo sportowe, wyłonienie najlepszego zawodnika i zawodniczki w kilku kategoriach wiekowych, przeciwdziałanie agresji i patologiom społecznym.

Więcej…
 
Hej, szable w dłoń! PDF Drukuj Email
sobota, 17 listopada 2018 23:01

IMG 0472Święto Niepodległości to nie tylko pełne powagi uroczyste obchody czy akademie. To także żywe lekcje historii, które pozwalają wyjść poza utarte schematy i poznawać przeszłość w sposób namacalny, bez pośrednictwa podręcznika. 9 listopada 2018 r. takie nietypowe, a jednocześnie niezwykle interesujące zajęcia przeprowadzili dla uczniów ZS-P w Lipiu - Jacek Machudera oraz Wojciech Borgulat.

Obaj panowie od kilku lat realizują swoje pasje w Grupie Historycznej Wołyńskiej Brygady Kawalerii. Na spotkanie z dziećmi przyjechali w oryginalnych mundurach żołnierzy polskich z czasów II wojny światowej i przywieźli ze sobą elementy umundurowania oraz wyposażenia polskich kawalerzystów, walczących w wojnie obronnej 1939 r.

Więcej…
 


Strona 10 z 128
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości