Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Powiatowe Mistrzostwa SZS w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 listopada 2019 20:02

            W dniu 22 października 2019 roku nasza szkoła uczestniczyła w Powiatowych Mistrzostwach Szkolnego Związku Sportowego w Mini Piłce Nożnej dziewcząt klas IV-VI Szkół Podstawowych w Miedźnie reprezentując gminy Lipie, Opatów i Krzepice. W imprezie brało udział 75 zawodników z 7 szkół wyłonionych w eliminacjach międzygminnych, które odbyły się w ZS-P w Lipiu 17 października 2019 roku. Dziewczęta rywalizowały w 2 grupach systemem każdy z każdym. Były to: I grupa Lipie, Lindów, Miedźno, Ostrowy, II grupa: Bór Zapilski, Zajączki, Przystajń. Po rozgrywkach w grupach dwie najlepsze drużyny z grupy awansowały do ćwierćfinału a następnie do półfinału i finału. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas VI i V: Matyszczak Julia (bramkarka), Dądela Oliwia, Hyra Julia, Irach Natalia, Kotala Zuzanna, Łacny Sylwia, Ladra Judyta, Zając Zofia, Janeczek Oliwia, Drab Maria i Warzycha Weronika. Nasze dziewczęta wspaniale grały, z ogromnym zaangażowaniem i pasją. Zajęły trzecie miejsce w Powiecie pokonując Ostrowy, Lindów i Miedźno. Mistrzostwa odbyły się w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji opartej na zasadach fair play. Dziękujemy Wam za ten sukces.

Agnieszka Karkos

 
Wyjazd studyjny uczniów ZSP w Lipiu na Ukrainę PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 listopada 2019 20:55

W dniach od 2 do 4 października br. troje uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielem historii brało udział w wyjeździe studyjnym na Ukrainę. Motywem przewodnim wycieczki edukacyjnej było uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Organizatorem wizyty było Starostwo Powiatowe w Kłobucku, które zaprosiło do udziału delegacje samorządów, uczniów, nauczycieli szkół średnich i podstawowych z terenu naszego powiatu. Najważniejszymi punktami podróży były miasta Lwów, Równe i Ostróg. Wybór tych miejsc nie był przypadkowy. Wiązał się z bohaterami wydarzeń września 39 roku w naszej okolicy – Wołyńską Brygadą Kawalerii, a szczególnie 19 Pułkiem Ułanów Wołyńskich im generała Edmunda Różyckiego. Miasto Równe na Wołyniu było przed II wojną światową miejscem stacjonowania Wołyńskiej Brygady Kawalerii, a nieodległy Ostróg to miejsce szkolenia i zakwaterowania żołnierzy 19 Pułku Ułanów Wołyńskich. Odwiedzenie tych miejsc i spotkania z mieszkającymi tam Polakami były dla młodzieży nie tylko niezwykle ciekawą lekcją historii, ale także nauką współczesnego świata i relacji między sąsiednimi narodami.

Więcej…
 
mLegitymacja PDF Drukuj Email
środa, 30 października 2019 13:18

mLegitymacja 2mLegitymacja już dostępna

w Szkole Podstawowej

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lipiu

 


mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
wtorek, 29 października 2019 09:27

Bezpłatny przegląd stomatologiczny

dla dzieci w ZS-P w Lipiu

 Szanowni Rodzice!

W dniu 12.11.2019r. o godz. 8.30 mamy do zaproponowania Państwu bezpłatny przegląd stomatologiczny dla dzieci w wieku szkolno – przedszkolnym w ramach akcji NFZu. Polega on na zdiagnozowaniu ubytków próchnicowych jak i wad zgryzu u dzieci. Rodzice otrzymają informację w postaci pisemnej o stanie uzębienia swojego dziecka. Badania przeprowadzi lekarz wraz z asystą. Dzieci za odwagę będą nagradzane dyplomami. Badanie odbywać się będzie w mobilnym gabinecie stomatologicznym pod nazwą Dentobus.

Zgody na badania uczniowie otrzymają od wychowawców.

 

Z poważaniem

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu


 

 

 
Akademia Pana Kleksa Drukuj Email

Dnia 23 października 2019 roku uczniowie klasy czwartej i trzeciej naszej szkoły wyjechali do Akademickiego Centrum Kultury - Klub Politechnik w Częstochowie, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Akademia Pana Kleksa”. Zostało ono przygotowane przez aktorów Krakowskiej Agencji Artystycznej w oparciu o książkę Jana Brzechwy pt.„Akademia pana Kleksa”.

Bohaterami spektaklu byli uczniowie baśniowej szkoły profesora Ambrożego Kleksa, pan Kleks, szpak Mateusz oraz golarz Filip. W roztańczonej i rozśpiewanej Akademii profesora na straży dobrego samopoczucia uczniów stał szalony pan Kleks, którego wyczyny i niecodzienne pomysły mogliśmy podziwiać. Jest to niewątpliwie nauczyciel, o jakim marzy wielu uczniów. Uczestnicy spektaklu mogli obejrzeć pasjonujące zajęcia lekcyjne prowadzone przez tego fantastycznego wychowawcę. Również w niezwykle ciekawy i efektowny sposób przedstawiona została historia szpaka Mateusza, księcia zamienionego w ptaka. Wzruszyła ona wielu widzów i przypomniała, że nieposłuszeństwo wobec rodziców może być przyczyną nieszczęścia.

Więcej…
 
Szkoła pamięta PDF Drukuj Email

„Szkoła pamięta”akcja Minisszkola pamietaterstwa Edukacji Narodowej


Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu w sposób szczególny kultywuje pamięć o zmarłych pracownikach szkoły, uczniach oraz tych wszystkich, którzy polegli za Ojczyznę. Corocznie dzieci i uczniowie w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego porządkują groby i zapalają znicze. Pamięć o Tych, którzy odeszli jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.


 
Do hymnu PDF Drukuj Email
środa, 23 października 2019 09:00

niepodlegla dla hymnu           szkola do hymnu

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu” oraz "Szkoła do hymnu"

8 listopada 2019r. o godz. 10.00 uczniowie zaprezentują społeczności szkolno – przedszkolnej i zaproszonym gościom montaż słowno – muzyczny, upamiętniający rocznicę odzyskania Niepodległości. To najważniejsze patriotyczne święto uczcimy odśpiewaniem Hymnu. Wszystkich rodziców naszych uczniów i przedszkolaków, pracowników obsługi, administracji, lokalnych instytucji, a także napotkanych przechodniów zapraszamy na godz. 11.00 na plac przed Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu, gdzie wspólnie ODŚPIEWAMY „MAZURKA DĄBROWSKIEGO”. W ten wyjątkowy dla naszej Ojczyzny dzień zademonstrujemy nasz patriotyzm i radość płynącą z Wolności. Z tej okazji też, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, odwiedzą 96 – letniego kombatanta, mieszkającego w pobliżu szkoły, ppor. w stanie spoczynku Pana Leonarda Mioduszewskiego, który walczył o wolność Ojczyzny.

10 listopada 2019r. o godz. 16.00 odbędą się w naszej szkole Gminne Obchody Święta Niepodległości, podczas których nastąpi uhonorowanie osób i instytucji działających na rzecz rozwoju gminy Lipie, wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Lipie. Uroczystość uświetni koncert „Tobie Polsko gramy!”.

11 listopada 2019r. o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta msza święta za Ojczyznę, w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika, z udziałem dzieci i młodzieży naszego Zespołu. Po mszy uczniowie zaprezentują pokaz multimedialny „Polskie drogi do Niepodległości”.

 

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie zaśpiewaj hymn!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu

 


Strona 10 z 141
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości