Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Wielkanocne tradycje PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2020 19:36

jaja z baziamiŚwięta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym tradycje ludowe nie tylko upamiętniają wydarzenia religijne, ale także pokazują naturalne przemiany w przyrodzie. Okres ten jest niezwykle lubiany przez najmłodszych, ponieważ obfituje w piękne zwyczaje i obrzędy. Nasi uczniowie od lat są wdrażani do kultywowania tradycji. Maluchy bardzo chętnie biorą udział w przygotowaniach świątecznych i dzielą się związanymi z nimi przeżyciami. W tym roku dzieci z klas I – III równie aktywnie uczestniczyły w pracach świątecznych. Na początek uczniowie przypomnieli znane w naszym regionie tradycje i poznali zwyczaje z innych regionów Polski. Maluchy w czasie lekcji chętnie opowiadały o tym, jak w ich domach wyglądają przygotowania i jakie mają w związku z tym obowiązki.

Więcej…
 
W poszukiwaniu wiosny PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2020 19:27

Marzec jest miesiącem szczególnym w naszym kalendarzu, to właśnie 21 marca mamy pierwszy Dzień Wiosny. Po okresie zimy najmłodsi uczniowie szczególnie ochoczo uczestniczyli w poszukiwaniu zwiastunów nadchodzącej wiosny. Dzieci z klas I – III już z początkiem marca rozpoczęły wnikliwą obserwację przyrody, a wszystkimi spostrzeżeniami chętnie dzieliły się z innymi. W ramach zajęć edukacji przyrodniczej i ekologicznej uczestniczyły w kilku wirtualnych spacerach do ogrodu, zaś po lekcjach starały się sprawdzić, co dzieje się w przydomowych ogródkach.  Wszystkie swoje spostrzeżenia dokumentowały w formie zdjęć i prac plastycznych. Dzieci zaobserwowały powracające żurawie, kwitnące leszczyny i wierzby, widziały także pierwsze przebiśniegi oraz krokusy.

Więcej…
 
Gratulacje PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2020 19:22

W obliczu pandemii kronawirusa polskie wydawnictwa W.A.B. i Wilga, wydawca gier planszowych Fox Games oraz Virtualo i Empik Go i dystrybutorzy wyszli z propozycją na ułatwienie dzieciom czasu spędzanego w domu, promując w ten sposób bezpieczny czas spędzony z kulturą.

W związku z tym ogłoszony został konkurs, w którym należało wstawić na swój profil na Instagramie lub Facebooku autorskie zdjęcie pokazujące, jak spędza się czas w domu z książką, audiobookiem lub grą planszową.

Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy pierwszej Sebastian Juszkiewicz wygrał w konkursie „Zostaję w domu” miesięczny bezpłatny dostęp do audiobooków w Empik Go .

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do czytania. W świetle ostatnich badań naukowców z University of Sussex czytanie książek przez co najmniej sześć minut dziennie potrafi zredukować poziom stresu aż o 68 %, a ponieważ w obecnej sytuacji niepokój daje się nam mocno we znaki, książki i spędzanie czasu offline na rodzinnych rozrywkach wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Agata Majdzik

 
Kształcenie na odległość PDF Drukuj Email


ksztalcenie na odlegloscW związku z ogłoszeniem stanu epidemii Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenia, które umożliwiają organizację oraz realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 

Aby wesprzeć dyrektorów i nauczycieli Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik, jak organizować zdalne nauczanie.

 

Poradnik jest podzielony na kilka części i zawiera wskazówki dla dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców. Odrębne fragmenty zostały poświęcone wychowaniu przedszkolnemu oraz edukacji wczesnoszkolnej, wczesnemu wspomaganiu rozwoju w warunkach domowych, przygotowaniu do egzaminów, wspieraniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,  kształceniu zawodowemu czy kwestiom bezpiecznej pracy przy komputerze i w internecie. Ostatnia część informatora to z kolei informacje o e-narzędziach i e-materiałach, które mogą być wykorzystane w pracy zdalnej z uczniami. 
80 rocznica Zbrodni Katyńskiej PDF Drukuj Email


Szanowni Państwo,

 

80 rocznica zbrodni katynskiej   z uwagi na to, że 80. rocznica Zbrodni Katyńskiej przypada na panujący obecnie czas pandemii, z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy powstało wirtualne upamiętnienie tej narodowej tragedii.

 

Upamiętnienie w postaci wirtualnej ekspozycji przywołuje z imienia i nazwiska oficerów Wojska Polskiego, żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszy Policji Państwowej i Straży Więziennej, urzędników i wszystkich innych przedstawicieli polskiej inteligencji, zamordowanych ludobójczo przez reżim sowiecki i pogrzebanych na cmentarzach w Bykowni, Charkowie, Katyniu i Miednoje.

 

Zachęcam Państwa do odwiedzenia strony www.80rocznicakatynia.pl i do włączenia się w upamiętnienie w ten symboliczny sposób.

 

Pamiętając wspólnie o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej, pielęgnujemy prawdę, aby przekazywać ją kolejnym pokoleniom.

 

Z wyrazami szacunku

Wojciech Kolarski

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

 
Informacja Dyrektora ZS- P w Lipiu PDF Drukuj Email
czwartek, 09 kwietnia 2020 23:03

MEN komunikatSzanowni Rodzice!

Drodzy Uczniowie!


Zgodnie z dzisiejszymi wytycznymi MEN informuję, że:

- do 26 kwietnia br. obowiązuje nadal zamknięcie Placówki,

- szkoła i przedszkole prowadzą naukę zdalną do tego czasu,

- egzamin ósmoklasisty został przełożony,

- o nowym terminie egzaminu MEN poinformuje z wyprzedzeniem co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminu.

 

Olga Michalak

Dyrektor ZS- P w Lipiu

 
Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego Drukuj Email
czwartek, 09 kwietnia 2020 11:10

powiat klobuckiW związku z zaistniałą, trudną sytuacją w oświacie pragniemy przekazać Państwu w formie elektronicznej Informator Szkolny 2020/2021. Mamy nadzieję, że treści zawarte w informatorze pomogą uczniom podjąć jakże ważną decyzję, co do wyboru przyszłej placówki edukacyjnej.

Przedstawiamy Państwu bogatą ofertę, która stwarza optymalne warunki do rozwoju i dalszej edukacji dla każdego absolwenta klasy ósmej Szkoły Podstawowej.
Zapraszamy do Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego, które są ,,Przyjazne - Nowoczesne - Bezpieczne", a wyniki egzaminów maturalnych z 2019 roku osiągnięte przez naszą młodzież były najlepsze w województwie śląskim, czołowe w kraju, co świadczy o wysokim poziomie edukacyjnym Naszych Szkół. 

informator  Mapa
Starostwo Powiatowe w Kłobucku
ul. Rynek im. Jana Pawła II 13
42-100 Kłobuck
 


Strona 10 z 150
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości