Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Informacja dla Rodziców dotycząca organizacji pracy przedszkola w okresie pandemii COVID-19 PDF Drukuj Email


 

    Dyrektor Przedszkola Publicznego w Lipiu informuje, że zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego, za zgodą organu prowadzącego – Gmina Lipie przedszkole zostanie otwarte od 18 maja 2020r.

Więcej…
 

Potrzebna  POMOC!

 

Szanowni Rodzice,

Drodzy Uczniowie,

Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

 

W dniu 1 maja 2020r. doszło do pożaru w domu uczennicy naszej szkoły. W wyniku tragedii zniszczeniu uległa część pomieszczeń. W związku z tym pragniemy połączyć siły, aby wesprzeć rodzinę w tej trudnej sytuacji powrotu do normalności.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu na hasło promujące oszczędzanie w SKO! PDF Drukuj Email

30 kwietnia został rozstrzygnięty  konkurs na najlepszy wiersz/ hasło promujące SKO w naszej szkole. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-IV oraz najstarsza grupa przedszkolna. Konkurs został zorganizowany przez opiekuna SKO. Do konkursu wpłynęło wiele prac. Wszyscy uczestnicy wykazali się sporą wyobraźnią i pomysłowością. Komisja konkursowa wybrała 3 najlepsze wiersze.

I miejsce: Oliwier Skwara- klasa I

II miejsce: Hanna Łosik- „0”

III miejsce: Wojciech Pijanowski- klasa I

Wybrani uczniowie otrzymają dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy wygranej.

Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania talentów literackich.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Strażaka PDF Drukuj Email
wtorek, 05 maja 2020 22:41

strazakUczniowie klas 1-3 z wielką niecierpliwością czekali na ten dzień… Niektórzy marzą o tym, aby zostać strażakami, niektórzy mają w rodzinie i wśród znajomych strażaków, dlatego była to niezwykła okazja, aby porozmawiać o pracy strażaków i przede wszystkim docenić wielki trud jaki wkładają w swoją pracę.

Na zajęciach on-line uczniowie rozwiązywali zagadki dotyczące pracy strażaków, rozmawiali o tym jak alarmować straż pożarną, w jakich działaniach ratowniczych biorą udział i jakie mają ubrania ochronne. Uczniowie przygotowali plakaty z numerami alarmowymi, a także proporczyki dla strażaków. Mamy wielką nadzieję, że wkrótce odwiedzimy naszą lipską jednostkę OSP, a być może także PSP i dowiemy się jeszcze więcej o tym ciekawym zawodzie.

Więcej…
 
4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2020 08:16

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest w dniu wspominania w Kościele katolickim św. Floriana, opiekuna wszystkich strażaków. Według legendy w 1528 roku pożar na krakowskim Kleparzu oszczędził kościół, w którym znajdowały się relikwie świętego. Od tego czasu wierzono, że patron chroni wszystkie osoby związane zawodowo z ogniem.
W tym dniu od kilku lat w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu organizowane były projekty ogólnoszkolne Akademie Bezpieczeństwa i uroczystości związane z „Dniem Strażaka”. Uczniowie klasy mundurowo – strażackiej brali udział w Uroczystościach Ślubowania Kadetów w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie które to zawsze odbywa się właśnie w maju. W tym dniu w całej Polsce zawsze wręczane są nominacje na wyższe stopnie oficerskie i aspiranckie oraz cywilne odznaczenia wyróżniającym się w służbie strażaków: „za Długoletnią Służbę”, „za Zasługi dla Pożarnictwa”, „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Więcej…
 
2 Maja - Dzień Flagi Drukuj Email
sobota, 02 maja 2020 10:15

2-MAJA-POL (1).view

źródło: www.sejm.gov.pl

 
Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej PDF Drukuj Email

csm flaga polski 07 20f8abc5c3Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Witaj maj, trzeci maj,
U Polaków błogi raj.

  

 

3 maja bieżącego roku obchodzimy 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

     Konstytucję 3 Maja uchwalono 3 maja 1791 roku. Miała ona regulować ustrój prawny państwa. Wprowadziła zrównanie mieszczan i szlachty oraz otoczyła chłopów ochroną państwa, znosiła liberum veto i wolną elekcję. Polska Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie  i drugą na świecie, zaraz po amerykańskiej z 1787 roku. Dzień 3 maja został uznany za święto już 5 maja 1791 roku.

       Konstytucja 3 Maja obowiązywała zaledwie 15 miesięcy. Zapoczątkowała reformę ustroju, ale nigdy nie została w pełni wprowadzona w życie, a mimo to przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej.

Więcej…
 


Strona 10 z 153
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości