Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Wycieczka do Oświecimia PDF Drukuj Email
środa, 24 maja 2017 23:36

logo auschwitz czarneWczesnym rankiem 10 maja 2017 roku grupa 46 uczniów z klas pierwszych i drugich gimnazjum z inicjatywy nauczycieli historii i języka polskiego oraz pod opieką wychowawców, wyruszyła na wycieczkę przedmiotową do Państwowego Muzeum w Oświęcimiu- Brzezince. Po drodze do Oświęcimia młodzież miała okazję zwiedzić jedną z najpiękniejszych atrakcji na Śląsku, okazałą rezydencję w Pszczynie. Zamek, a właściwie pałac w stylu barokowym, będący własnością Hochbergów z Książa, robi ogromne wrażenie.

Więcej…
 
Żywa lekcja historii PDF Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2017 20:47

684W dniu 18 maja bieżącego roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipiu gościła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” z programem żywej lekcji historii. Tematyką spotkania z uczniami Zespołu było „Rzymskie imperium i tradycje antyku”. Uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas IV – VI szkoły podstawowej mogli usłyszeć i zobaczyć ekwipunek i uzbrojenie legionisty z I w. n.e., walki gladiatorów i techniki posługiwania się białą bronią, stroje rzymskie. Otrzymali także informacje dotyczące obyczajów rzymskich, dorobku kultury antycznej oraz podziałów społecznych.

Więcej…
 
Spotkanie profilaktyczne PDF Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2017 20:37

W dniu 15 maja 2017r. uczniowie klasy III naszego gimnazjum wraz z wychowawcą gościli w ZS-P w Parzymiechach i uczestniczyli w spotkaniu z panią prokurator Krystyną Krysiak. Tematem prelekcji była odpowiedzialność karna nieletnich oraz zagrożenia wypływające z interaktywnych gier komputerowych. Uczniowie z wiem zainteresowaniem wysłuchali słów pani prokurator, która dostarczyła im bardzo cennych informacji. Tematyka spotkania bardzo dobrze wpisała się w nasz szkolny Program Profilaktyki i Program Wychowawczy. Nasi uczniowie zostali wyposażeni w praktyczną wiedzę, dzięki której wiedzą jakie konsekwencje grożą np. za demoralizację, lub naruszanie zasad współżycia społecznego.

 
Wycieczka do „Fabryki Uśmiechu” PDF Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 21:48

Uczniowie klas I i II uczestniczyli 18 maja w wycieczce do Rodzinnego Centrum Rozrywki w Częstochowie. To bajkowe miejsce pozwoliło maluchom spędzić czas zarówno aktywnie jak i przyjemnie. W czasie wspólnej zabawy dzieci korzystały z czteropoziomowego labiryntu, zjeżdżalni, basenu z piłeczkami, trampoliny, automatycznych gier, sterowanych aut oraz wielu innych atrakcji. Bogata oferta dała dzieciom możliwość przemiłej zabawy. Wszyscy bez względu na upodobania bawili się wspaniale, wykorzystując niepowtarzalne pomysły i niespożyte pokłady energii. Dodatkową atrakcją dla dzieci był słodki poczęstunek, który pozwolił na mały odpoczynek i wymianę wrażeń. To niezwykłe miejsce bez wątpienia zasługuje na miano „Fabryki Uśmiechu”, bowiem wszyscy uczestnicy wyjazdu nie rozstawali się z radosnym uśmiechem.

galeria

 
Zwiedzamy Gminną Oczyszczalnię Ścieków w Lipiu PDF Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 21:44

Uczniowie klas I, IIa i IIb uczestniczyli 16 maja w wycieczce do Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Lipiu. Dzieci od dawna zapoznają się z problematyką ekologii, poznają zasady segregacji śmieci i uczą się chronić środowisko naturalne i jego zasoby. W ostatnim czasie uczniowie wiele uwagi poświęcili na zagadnienia związane z wykorzystywaniem wody i jej krążeniem w przyrodzie. Wycieczka pokazała maluchom, jak ważną rolę dla środowiska pełni oczyszczalnia. W czasie wizyty dzieci dowiedziały się, czym są ścieki i dlaczego należy oczyszczać wodę. Ciekawa pogadanka umożliwiła także maluchom poznanie różnych metod oczyszczania ścieków, a pobyt w oczyszczali dało im możliwość obserwacji pracujących tam urządzeń.

Więcej…
 
Podziękowania PDF Drukuj Email
środa, 17 maja 2017 09:58

1

2

 
Dzień strażaka w ZS-P w Lipiu PDF Drukuj Email
środa, 17 maja 2017 09:39

strazak

Od września 2016 roku w Gimnazjum w Lipiu funkcjonuje klasa mundurowa- strażacka, która na co dzień blisko współpracuje z jednostką Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, druhami – ochotnikami z gminy Lipie. Komendą Powiatową Policji w Kłobucku oraz Centralną Szkołą PSP w Częstochowie. Zwykle spotkania ze strażakami i policjantami mają miejsce poza szkołą, ale 12 maja młodzież zaprosiła przedstawicieli straży pożarnej do siebie, aby w ten sposób uczcić niedawny Dzień Strażaka. Uroczystość miała także swój wymiar praktyczny, ponieważ połączona została z ćwiczeniem procedur zachowania się w przypadku wybuchu pożaru na terenie szkoły.

Więcej…
 


Strona 10 z 106
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości