Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Akcja „Przywołać zimę” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 stycznia 2018 20:00

Akcja Przywołać zimę” od 15 do 26 stycznia 2018 roku.

Styczeń… chyba, bo patrząc za okno można by się nieźle oszukać, a  tu już za chwilę ferie zimowe. No właśnie, dzieci chociaż jednego bałwana chciałyby ulepić, saneczki wyciągnąć ze strychu, bitwę na śnieżki urządzić....tylko zimy brak.

Osobiście bardzo za nią nie tęsknię, ale jest potrzebna.

Dlatego mam nadzieję,że wspólnymi siłami i pomysłami wezwiemy ją do nas choć na chwilę.

I to już dla Was zadanie, bo możliwości macie sporo. Oto one:

  • konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VII szkoły podstawowej na najładniejszą, najdelikatniejszą śnieżynkę, wycinaną z papieru (na lekcjach plastyki, wystawa od 15 stycznia),
  • konkurs plastyczny dla uczniów klas IIa i IIb gimnazjum na wykonanie w określonym czasie,jak największej ilości i cudnej jakości gwiazdek, śnieżynek, płatków śniegu z papieru (na zajęciach artystycznych 18 stycznia),
  • konkurs dla kreatywnych uczniów całej szkoły na wykonanie bałwana z materiałów innych niż śnieg (prace oddajecie do 19 stycznia),
  • konkurs dla wszystkich majsterkowiczów na „Karmnikowe wynalazki”, ptasie stołówki możecie wykonać z czego się tylko da i oddać do 19 stycznia.

A poza tym, można zgłosić chęć zaśpiewania piosenki o zimie. Mistrzowie pióra mogą napisać hasło przywołujące, zapraszające zimę do nas na ferie lub krótki wiersz (do 19 stycznia).

Jak podejdziecie do akcji zależy wyłącznie od Was, ja liczę na Waszą kreatywność i wszechstronność. Zapraszam Was serdecznie do udziału w  konkursach.

Pokażcie zimie co traci, może nas jeszcze zaskoczy.

Powodzenia !!!

Aha, co do nagród -wszyscy je otrzymamy jak spadnie pierwszy śnieg.

Organizator tej śnieżnej zamieci Urszula Szala

 
Karnawałowe szaleństwo PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 stycznia 2018 19:02

Karnawałowa zabawa dla przedszkolaków oraz uczniów klas I - III odbyła się w naszej szkole 11 stycznia. Przygotowania do balu trwały bardzo długo i zaowocowały przepięknymi kostiumami. Maluchy pojawiły się w najróżniejszych strojach, były księżniczki, tajemnicze wróżki, krasnale, policjanci oraz wiele innych ciekawych postaci. Obserwując uczestników zabawy nie mieliśmy wątpliwości, że wszyscy bardzo dobrze przygotowali się do karnawałowych szaleństw. Bezspornie stroje były prześliczne, a ich zorganizowanie było dużym wyzwaniem i wymagało niezwykłej pomysłowości. Kreacje prezentowały się doskonale i trudno było wybrać najciekawszy kostium.

Więcej…
 
Wycieczka do Łodzi PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 stycznia 2018 19:00

ec1 logotyp-110 stycznia 2018r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem programu było "EC1 - Miasto Kultury". W planetarium obejrzeli pokaz "Gwiazdozbiory zimowego nieba", poznali gwiazdozbiory widoczne na niebie zimą, po zachodzie Słońca tj. Orion, by, Wielki i Mały Pies oraz mgławice, galaktyki i gromady gwiazd.  Następnie obejrzeli międzynarodową wystawę "Leonardo da Vinci - Energia umysłu" poświęconą twórczości tego wielkiego człowieka - wynalazcy, naukowca i inżyniera.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
niedziela, 14 stycznia 2018 22:25

Linia ozdobna (1)

18 stycznia 2018r. (czwartek) o godz. 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Serdeczne zapraszamy!

Linia ozdobna (1)

 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
niedziela, 14 stycznia 2018 22:18

Linia ozdobna (1)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie

z okazji Dnia Babci i Dziadka

które odbędzie się

w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu

23.01.2018r. (wtorek) o godz. 13.00 (przedszkole)

24.01.2018r. (środa) o godz.10.00 (kl. I-III SP)


Linia ozdobna (1)

 
Profilaktyka w naszej szkole PDF Drukuj Email
piątek, 29 grudnia 2017 16:59

Realizując zadania Programu Wychowawczo-Profilaktycznego w naszym ZS-P w listopadzie i grudniu 2017 przeprowadzono akcję ostrzegającą przed WZW A. Każda klasa SP i Gimnazjum została przeszkolona jak postępować, aby ustrzec się przed tą groźna chorobą. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się jakie są objawy, przyczyny oraz jak ustrzec się przed żółtaczką pokarmową czyli WZW A. Ponadto uczniowie przygotowali plakaty informacyjne, które porozwieszali w całej szkole. Szczególnie w akcji plakatowej wyróżnili się uczniowie klasy IVA SP. Akcja została przeprowadzona w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną z Kłobucka.

Więcej…
 
Jasełka 2017 PDF Drukuj Email
piątek, 22 grudnia 2017 00:05

galeria

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Także i w naszej szkole ostatni dzień przed świętami był zupełnie inny niż poprzednie. Na korytarzu , przy pięknie przystrojonej choince przechadzali się uczniowie w eleganckich świątecznych strojach. Słychać było melodię kolęd. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, najmłodsze dzieci, zaprezentowały Jasełka.

Więcej…
 


Strona 2 z 108
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

Być jak Ignacy

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości