Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Światowy Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2019 21:01

20 listopada to dzień szczególny, gdyż obchodzony jest jako Światowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji podjęto szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom, że posiadają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie obowiązków. Uczniowie klas I-III zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie obejrzeli wspólnie film o prawach dziecka, a następnie odbyła się dyskusja o tym jak ważna jest znajomość swoich praw, a także gdzie mogą się zgłosić gdy ich prawa są naruszone. Dzieci poznały nie tylko prawa, ale również obowiązki, które ma każdy z nas.

Więcej…
 
Poznajemy zawody Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2019 21:57

Poznajemy zawody03W listopadzie przedszkolaki oraz uczniowie klasy I-III uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych z zakresu doradztwa zawodowego prowadzonych przez nauczycieli bibliotekarzy oraz szklonego doradcę zawodowego Panią Olgę Michalak. Pierwsza część lekcji wprowadziła je w świat biblioteki i książek. Dzieci dowiedziały się jak można zapisać się do biblioteki, jak wygląda praca bibliotekarza i jak korzystać z naszego księgozbioru.

Więcej…
 
Wyjazd na przedstawienie teatralne "Opowieść wigilijna" Drukuj Email
środa, 27 listopada 2019 18:38

MINIATURKA NA STRONĘ25 listopada uczniowie klas VI a, VII i VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. ,,Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Odbyło się ono na deskach sceny Akademickiego Centrum Kultury ,,Klub Politechnik” w Częstochowie. Spektakl został wystawiony przez Scenę Polską Teatru z Czeskiego Cieszyna. Był niezapomnianym widowiskiem wzbogaconym ruchomymi elementami bogatej dekoracji, które umożliwiały błyskawiczną zmianę miejsca akcji. Wielkim atutem przedstawiania były również klasyczne kostiumy z epoki, efekty świetlne i akustyczne, wspaniała gra aktorska oraz śpiewane przez małych artystów kolędy.

Więcej…
 
Dzień Kredki PDF Drukuj Email
środa, 27 listopada 2019 18:33

kredki22 listopada obchodziliśmy w szkolnej bibliotece Dzień Kredki. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace plastyczne najmłodsi wykonują właśnie przy użyciu kolorowych kredek. Dlatego też w tym szczególnym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych działań.

Więcej…
 
Ogłoszenie Drukuj Email
środa, 27 listopada 2019 15:50

Informacja Wójta gminy Lipie do rodziców uczniów z obwodu Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rębielicach Szlacheckich

Plan dowozu i odwozu uczniów Szkoły Podstawowej w Rębielicach Szlacheckich

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email

23 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Najmilsza zabawka i niezastąpiony przyjaciel – Miś, swoje święto obchodzi 25 listopada. W trakcie wspólnej zabawy maluchy poznały historię tego miłego święta, wykonały przepiękne maskotki z ręcznika, opowiadały przygody filmowych miśków i opisywały swojego ulubieńca. Największą niespodzianką dla najmłodszych uczniów okazały się wspólne tańce z ogromnym Pluszakiem.

Więcej…
 
Wycieczka do Osikowej Doliny PDF Drukuj Email

22 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Osikowej Doliny. Maluchy wzięły udział w niezwykle ciekawych warsztatach, które pokazywały, jak można wykorzystać całkowicie naturalny, delikatny surowiec z osikowego drewna. Dzieci w tym wyjątkowym miejscu poznały historię sztuki wyplatania z osikowych pasków oraz zapoznały się z tą mało znaną techniką rękodzielniczą. Przedstawiona prezentacja przybliżyła uczestnikom wyjazdu technikę, popularną na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej od XIX wieku, a warsztaty pozwoliły na samodzielne wykonanie osikowych wyrobów.

Więcej…
 


Strona 2 z 136
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości