Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Akcja "Sprzątamy naszą gminę" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 września 2019 18:12

SPRZĄTAMY NASZĄ GMINĘ – to akcja, która już na stale wpisała się w działania naszej szkoły. W tym roku szkolnym 25.09.2019r. uczniowie i przedszkolaki naszego ZS-P z okazji Sprzątania Świata wybrali się wraz z opiekunami, aby posprzątać tereny w miejscowości Lipie i Danków (m. in. teren wokół Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, boisko gminne, ul. Kasztanową, teren wokół cmentarza). Przedszkolaki porządkowały teren wokół naszej szkoły.

Akcja miała na celu aktywizację lokalnej społeczności (władz samorządowych, lokalnych instytucji, i mieszkańców, zwłaszcza uczniów i ich rodziców) do działań proekologicznych i społecznych. Warto tutaj podkreślić, że z roku na rok mamy coraz mniej śmieci wyrzucanych w miejsca niedozwolone. Tam gdzie jeszcze parę lat temu można było nazbierać kilka worków różnorodnych odpadów, dzisiaj jest przyjemnie i czysto. Gołym okiem widać zmianę na lepsze. Mieszkańcy maja wysoką świadomość ekologiczną i dobrze znają wartość czystego środowiska.

Więcej…
 
Powiatowy Szkolny Rajd Rowerowy PDF Drukuj Email
środa, 25 września 2019 18:07

W piątek, 20 września 2019r., odbył się Powiatowy Szkolny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięło 26 uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lipiu wraz z 5 opiekunami oraz uczniami innychszkół podstawowych z terenu powiatu Kłobuckiego. Rajd rowerowy upamiętniał 80 Rocznicę Bitwy pod Mokrą oraz 100 – lecie Polskiej Policji zorganizowany pod patronatem Starosty Kłobuckiego, a jej współorganizacji podjęło się Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku, Urząd Gminy Lipie, a także Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha.

Łącznie ponad 370 uczniów, a także ich wychowawców na rowerach eskortowani przez policjantów z powiatu Kłobuckiego, zaliczyło lekcje historii upamiętniając po drodze pomniki związane z II wojną światową.Rowerzyści łącząc się w kolumny wspólnie dojechali do etapu końcowego do miejscowości Napoleon, gdzie znajduje się Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha.

Więcej…
 
Akcja „SprzątaMY Las” PDF Drukuj Email
wtorek, 24 września 2019 18:07

W miniony piątek, 20 września 2019r., odbyła się w naszym ZS-P , zainicjowana przez prezydenta Andrzeja Dudę we współpracy z Lasami Państwowymi, akcja „SprzątaMY Las”. Lasy Państwowe zwracają uwagę, że śmieci nie tylko szpecą krajobraz i zniechęcają do spacerów po lesie, ale są także  zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. Rozkładając się, często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym wodę pitną. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie. 

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Kropki PDF Drukuj Email
wtorek, 17 września 2019 20:13

kropkaW naszej szkole 16 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Kropki. Po raz pierwszy obchodziliśmy to święto, ucząc najmłodszych kreatywności i odwagi. Organizowane tego dnia działania pomagały dzieciom odkryć talenty i poznać swoje mocne strony. Najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem, a kropki na uczniowskich strojach zapowiadały coś niezwykłego. Na początek dzieci poznały bohaterkę książki „The Dot”, dowiedziały się jak mała kropka zmieniła świat Vashti. Następnie uczniowie bawili się w towarzystwie najróżniejszych kropek, wykonywali kropkowane prace plastyczne, szukali kropek w otaczającym nas świecie i próbowali odkodować kropkowe zagadki.

Więcej…
 
Wyjazd integracyjny PDF Drukuj Email
wtorek, 17 września 2019 20:03

Jaka będzie moja nowa klasa? Czy się w niej odnajdę? Takie pytania często stawiają sobie nowo przyjęci do szkoły uczniowie. Dlatego 12 września wychowawcy kl. 1 - 4 wraz z pedagogiem szkolnym zorganizowali wyjazd o charakterze integracyjno-edukacyjnym do Słonecznego Brzegu w Zawadach. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach, spacerach po lesie, rozgrywkach sportowych. Atmosfera zajęć sprzyjała przeżywaniu pozytywnych emocji i wzajemnemu zbliżaniu się uczniów do nowego środowiska lokalnego. Odbyło się także ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Więcej…
 
Narodowe Czytanie 2019 PDF Drukuj Email
wtorek, 17 września 2019 19:59

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu włączyli się w kolejną edycję Narodowego Czytania. Szkolna akcja była zorganizowana 9 i 10 września i odbywała się na terenie biblioteki. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Przedstawiono osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie. Dokonano wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość. Dziś utwory te nie straciły nic ze swej aktualności, uczą szlachetności, wrażliwości na ludzką krzywdę i przypominają o naszej historii. Podczas zorganizowanych spotkań uczniowie nie tylko czytali nowele, ale także zostali zapoznani z ideą Narodowego Czytania. Uczestnicy wykazywali duże zainteresowanie prowadzonymi działaniami, chętnie czytali i słuchali fragmentów wybranych książek. Szczególne zainteresowanie pokazali uczniowie klasy IV i VII, którzy w trakcie spotkań czytali fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa oraz „Dobrej Pani” Elizy Orzeszkowej.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

Informuję, że w dniu 18 września 2019r. (środa) w godzinach od 16.30 do 18.00, w świetlicy budynku ZS-P Lipiu, odbędzie się mierzenie mundurków dla uczniów.

Mundurek można również odkupić od absolwentów, bądź uczniów starszych klas.

Z poważaniem

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu

 


Strona 2 z 131
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości