Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Zaproszenie PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 22:34

zaproszenie

 
Gminny konkurs "Bezpieczny rowerzysta" PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 20:46

Zbliżające się wakacje są doskonałą okazją do przypomnienia zasad ruchu drogowego i sprawdzenia wiedzy z tego zakresu. Długotrwała współpraca naszej szkoły z Wydziałem Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku zaowocowała przeprowadzeniem 19 czerwca 2017r. w ZS-P w Lipiu konkursu pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta”. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie, Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku oraz nauczyciele ZS-P w Lipiu. Do wspólnej rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy, a konkursowe prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Wykonane prace były doskonałą okazją do zaprezentowania dużych talentów plastycznych oraz obszernej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Piękne prace plastyczne zachwyciły komisję konkursową, która po trudnych wyborach zdecydowała o następujących wynikach:

kategoria klas I-III

I miejsce – Milena Olszewska - Szkoła Podstawowa w Rębielicach Szlacheckich,

II miejsce – Amelia Gajek - Szkoła Podstawowa w Lipiu,

III miejsce – Aleksandra Pietrzak – Szkoła Podstawowa w Lipiu,

kategoria klas IV – VI

I miejsce – Emilia Widera – Szkoła Podstawowa w Parzymiechach,

II miejsce – Tobiasz Radek - Szkoła Podstawowa w Rębielicach Szlacheckich,

III miejsce – Dawid Grzyb - Szkoła Podstawowa w Rębielicach Szlacheckich.

Laureatom konkursu gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczniom życzymy, aby zdobyta wiedza pomogła im spędzić bezpiecznie wakacje.

Aleksandra Dudzińska, Jolanta Grzyb

 
PDF Drukuj Email
piątek, 16 czerwca 2017 22:11

logo glowne  

Warszawa, 13.06.2017

Szkoła z Lipia wśród zwycięzców I edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu z województwa śląskiego znalazła się w gronie 16 nagrodzonych placówek edukacyjnych w ramach programu „Być jak Ignacy”. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca br. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. W programie, którego celem jest zachęcenie dzieci do poznania nauk ścisłych poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie, wzięło udział prawie 3000 uczniów ze 159 szkół.

Tytuł Szkoły Roku trafił do Szkoły Podstawowej w Podchojnach (woj. świętokrzyskie).Jej uczniowie zorganizowali konkurs na temat Ignacego Łukasiewicza, angażując również społeczność lokalną. Zainicjowali „Tydzień z Ignacym Łukasiewiczem” oraz stworzyli galerię portretów znanych wynalazców i naukowców. W realizację programu włączyli rodziców, uczniów z innych szkół oraz lokalne władze. Uczniowie zorganizowali m.in. spotkanie z jednym z ambasadorów programu, nagradzanym w kraju i za granicą wynalazcą Petrosem Psyllosem.

– Program edukacyjny „Być jak Ignacy” to przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Wierzymy, że sukcesy młodych pokoleń naukowców będą w przyszłości stanowić podstawę ich wielkich osiągnięć. To nasza inwestycja w przyszłość polskiej nauki – powiedziała Magdalena Zegarska, wiceprezes Zarządu PGNiG SA.

Więcej…
 
Matematyczne sukcesy ucznia ZS-P w Lipiu PDF Drukuj Email
piątek, 16 czerwca 2017 21:23

Po raz 26 przyznano nagrody najzdolniejszym matematykom w ramach Międzynarodowego Konkursu "KANGUR". 14 czerwca 2017r. w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród uczniom, którzy uzyskali wynik bardzo dobry. W regionie częstochowskim w konkursie wzięło udział ponad 6000 uczniów - od klasy II SP po studentów wyższych uczelni. W kategorii Beniamin (kl. V i VI), na 1600 uczestników wynik bardzo dobry uzyskało 15 uczniów, a wśród nich uczeń naszej szkoły - Piotr Świerzy.

Więcej…
 
Naukowa Szkoła Ignacego dla Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu PDF Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 22:38

Ignacy13 czerwca 2017r. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie odbyła się uroczysta Gala I edycji Programu „Być jak Ignacy” podczas której uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu otrzymali zaszczytny tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego. Młodzi „Odkrywcy” z koła naukowego w Lipiu zainspirowani postacią Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej, przystąpili do realizacji Programu Edukacyjnego Fundacji PGNiG. W programie wzięło udział 159 szkół i 3000 uczniów. Kapituła Konkursu przyznała 16 tytułów Naukowej Szkoły Ignacego, dla 1 szkoły z każdego województwa Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipiu znalazł się w czołówce szkół i jako jedyna szkoła z województwa śląskiego otrzymał ten tytuł. Warto dodać, że konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej.

IMG 0898

Więcej…
 
Konkurs PDF Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 23:19

konkurs

Regulamin 1 i 2

 
Wycieczka w Pieniny PDF Drukuj Email
niedziela, 04 czerwca 2017 22:16

W dniach 29-31 maja 2017r. uczniowie naszego Gimnazjum wyjechali na trzydniową wycieczkę krajoznawczo-turystyczną w Pieniny w celu integracji klas i poznania polskich gór. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania kościółka w Dębnie, który został zaliczony do zabytków klasy "0" i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowany został w 1490 roku w stylu gotyckim, z drewna modrzewiowego. Około 1500 roku wnętrze ozdobiono zachowaną do dziś polichromią patronową. Niewątpliwie jest to najlepiej zachowana tego rodzaju polichromia w Polsce.

Więcej…
 


Strona 11 z 108
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

Być jak Ignacy

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości