Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Wyróżnienie dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lipiu PDF Drukuj Email
środa, 20 czerwca 2018 20:11

logo newest19 czerwca 2018r. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie odbyła się uroczysta gala II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy - Rozpalamy płomień wiedzy” organizowanego przez fundację PGNiG, podczas której uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu otrzymali wyróżnienie za działalność w social mediach. W tegorocznej edycji programu wzięło udział 640 szkół i 10000 uczniów i nauczycieli. Spośród 90 prac nadesłanych na konkurs o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego wyłoniono 16 finalistów i 4 wyróżnienia specjalne. Konkurs  objęty był honorowym patronatem  Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej.

Zapraszamy na profil Ignasia na Instagramie @ignacyy2017 oraz do zakładki Być jak Ignacy

galeria

IMG 6090

IMG 6227

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 czerwca 2018 21:18

Linia ozdobna (1)

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lipiu

serdecznie zapraszają na

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018,

które odbędzie się 22 czerwca 2018r

o godzinie 9.00

Linia ozdobna (1)

Dyrekcja, Nauczyciele i dzieci

z Publicznego Przedszkola w Lipiu

serdecznie zapraszają na

uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2017/2018,

które odbędzie się 22 czerwca 2018r

o godzinie 13.00

Linia ozdobna (1)

 
Program rządowy "Dobry Start" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 czerwca 2018 21:06

2

List Minister Edukacji Narodowej

więcej informacji tutaj

 
Szkolny Dzień Nauki Drukuj Email
środa, 06 czerwca 2018 14:54

Uczniowie ZS-P w Lipiu zawsze na wesoło świętują Dzień Dziecka. Podobnie było i w tym roku szkolnym, z tą tylko różnicą, że wszystkie gry i zabawy miały charakter naukowy. Poprzez zabawę dzieci uczyły się świadomego korzystania z nowoczesnych technologii, wykorzystywania w praktyce nabytej w szkole wiedzy, kreatywności, a także pracy w zespole rówieśników.

            Zarówno młodsi jak i starsi doskonale odnaleźli się w świecie klocków LEGO. Tym razem jednak nie tworzyli z nich statycznych instalacji, lecz niewielkie roboty-pojazdy zaopatrzone w elektroniczne „mózgi”, dzięki którym można było nimi zdalnie sterować. I tak, w zależności od inwencji konstruktorów, roboty ścigały się, pokonywały skomplikowane tory przeszkód, a nawet tańczyły.

Więcej…
 
Dzień Strażaka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 czerwca 2018 00:01

Państwowa Straż Pożarna to formacja, która cieszy się największym społecznym zaufaniem. Strażacy są wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i mienie. Pomagają, narażając własne życie. Dlatego Dzień Strażaka to zawsze doskonała okazja by podziękować za ich pracę pełną niebezpieczeństw, wyrzeczeń, ale i pasji. 17 maja w naszej szkole po raz kolejny odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Strażaka.

Więcej…
 
Wycieczka do Wrocławia PDF Drukuj Email
środa, 23 maja 2018 22:20

Dnia 21 maja uczniowie klas I – III wyjechali na długo oczekiwaną wycieczkę do Wrocławia. Starannie zaplanowany wyjazd miał na celu zapoznanie dzieci z Europejską Stolicą Kultury 2016 roku. Zwiedzanie miasta i jego licznych zabytków dało maluchom możliwość poznania dziedzictwa kulturowego, historycznego i naukowego Wrocławia. W poznawaniu Wrocławia pomagał uczestnikom wycieczki przewodnik, który na początek zabrał ich na spacer po Starym Mieście. W trakcie przechadzki dzieci widziały miejsca pełne tajemnic i niesamowitych historii. Maluchy miały okazję zobaczyć więzienie miejskie, Wrocławskie Jatki, Katedrę Św. Jana Chrzciciela.

Więcej…
 
Początki polskiego lotnictwa wojskowego i historia Dywizjonu 303 PDF Drukuj Email
wtorek, 22 maja 2018 22:33

23 maja uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu odwiedzą Muzeum 303 im. Jana Zumbacha w Napoleonie. W poniedziałek 21.05.2018 roku odbyła się dla uczestników wycieczki pogadanka ilustrowana prezentacją multimedialną wprowadzającą w tematykę planowanego wyjazdu. Młodzież zapoznała się z prezentacją pod tytułem „Początki polskiego lotnictwa wojskowego i historia Dywizjonu 303”. Przedstawione zostały podstawowe fakty związane z polskim lotnictwem od pierwszych lat XX wieku, okresu walk o niepodległość i granice odrodzonego państwa polskiego, osiągnięcia lotnictwa II Rzeczypospolitej. Uczniowie dowiedzieli się także o udziale lotników w walkach w wojnie obronnej we wrześniu 1939 roku, ich udziale w obronie Francji a następnie Wielkiej Brytanii i sukcesach w dalszym przebiegu II wojny światowej. Informacje historyczne zostały uzupełnione hymnem Dywizjonu 303, wykonaniem piosenki Kuby Sienkiewicza i zespołu Elektryczne Gitary pod tytułem „Dywizjon 303”, a zakończone zostały odtworzeniem przeboju Grzegorza Ciechowskiego z kadrami filmu o polskich lotnikach „Nie pytaj o Polskę”. Uczniowie także zostali zapoznani z programem wyjazdu i informacjami organizacyjnymi. Wymienione powyżej fakty starali się młodzieży przekazać Dyrektor ZSP w Lipiu Olga Michalak i nauczyciel historii Andrzej Cer. Życzymy udanego wyjazdu i pobytu w muzeum.

Andrzej Cer

 


Strona 11 z 123
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości