Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Wycieczka do Opola i Krasiejowa PDF Drukuj Email

krokodyl16           Ostatnie dni roku szkolnego często są wykorzystywane na wspólne wyjazdy. Jeden z nich odbył się 18 czerwca 2012r. , a jego uczestnikami byli uczniowie szkoły podstawowej. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Opolskiego Ogrodu Zoologicznego. Zwierzęta wzbudziły ogromne zainteresowanie maluchów, papugi zachwycały jaskrawymi kolorami, kapucynki zwinnością, żyrafy wzrostem, a maleńkie płazy ogromem gatunków. 

Więcej…
 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email

ksiazki2 (www.e-gify.pl)       Uczniowie klasy I w dniu 15.06.2012r. uczestniczyli w uroczystym pasowaniu na czytelnika. Dzieci od dawna odwiedzały bibliotekę szkolną i korzystały z jej zbiorów, jednak nie zostały jeszcze przyjęte do grona czytelników. Maluchy musiały wykazać się dużą wiedzą, by udowodnić, że na to zasługują . Starsi koledzy przygotowali dla nich liczne zadania.


Więcej…
 
"Smacznie, zdrowo, kolorowo" PDF Drukuj Email

07        Najmłodsi uczniowie naszej szkoły od lat uczestniczą w konkursie „Smacznie, zdrowo, kolorowo” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rębielicach Szlacheckich. W czasie konkursowych zmagań uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania o zdrowym stylu życia, rozwiązać krzyżówką, ubić  pianę na czas, obierać jabłka, rozpoznawać  warzywa i owoce oraz udekorować tort.

Więcej…
 
Projekt COMENIUS PDF Drukuj Email

comenius          W dniach 31.05 - 05.06 nauczyciele ze szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym projekt  "Arts in Action - Sztuka w działaniu" w ramach programu COMENIUS, które odbyło się w Cagli we Włoszech. Trwający dwa lata projekt miał na celu promowanie współpracy międzynarodowej, poznawanie kultury krajów UE oraz wymianę doświadczeń nauczycieli związanych z dydaktyką, wychowaniem, i zarządzaniem szkołą.

Więcej…
 
Wyjazd do planetarium PDF Drukuj Email

astronomia            Dnia 5 czerwca 2012r. uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej odwiedzili Planetarium Instytutu Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W czasie wizyty dzieciom zaprezentowano pokaz „Cuda Wszechświata”. Dzięki temu uczestnicy mogli udać się w podróż i zostać świadkami narodzin Wszechświata. Pokaz umożliwił im obserwację formowania się galaktyki. Wyjazd dzieci odbył się w ramach realizacji projektu "Stawiamy na edukację" finansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej…
 
Nad życie PDF Drukuj Email

kino

W Dzień Dziecka kilkunastu uczniów Gimnazjum z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu miało okazję obejrzeć w kinie Cinema City „Wolność” w Częstochowie niezwykły film. Film, który u wszystkich uczniów wraz z opiekunem wywołał bardzo silne emocje i przeżycia. Skłonił do refleksji nad życiem, przemijaniem, sensem i celem do którego każdy z nas dąży. Był to film Nad życie” w reżyserii Anny Pluteckiej – Mesjasz.

Więcej…
 
Przedszkolaki w Opolu PDF Drukuj Email

ZOO

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy inaczej świętować Dzień Matki i Dzień Dziecka. 31 maja 2012r. zorganizowaliśmy wycieczkę do ogrodu zoologicznego w Opolu, na którą pojechały Przedszkolaki z Lipia i Natolina wraz ze swoimi mamami. Rodzinna atmosfera, pełne czułości i ciepła spojrzenia i radość ze wspólnie spędzonego czasu towarzyszyły od samego początku. Grupa wycieczkowa była bardzo liczna (87 osób). Jechaliśmy dwoma autokarami.

Więcej…
 


Strona 124 z 131
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości