PDF Drukuj Email

szlaczek-1337952910

IMG 5477Na wystawie "Od marzeń o lataniu do fabryki snów. Polscy Leonardowie" uczniowie poznali sylwetki polskich wynalazców i ich dokonania, dzięki którym zapisali się w historii światowego lotnictwa, włókiennictwa i kinematografii, przyczynili się do powstania barwnej fotografii i rozwoju telewizji.

Specjalnie na tę wystawę, po stu latach od jego zniszczenia, zrekonstruowano biopleograf Kazimierza Prószyńskiego, nazywanego Kolumbem Kina. Uczniowie mogli obejrzeć jedyne na świecie i w pełni działające urządzenie. Drugim bohaterem wystawy był Jan Szczepanik, twórca wielu wynalazków związanych z filmem m.in. telektroskopu i telefotu.

galeria

a

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)