Światowy Dzień Mycia Rąk

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 18:39

W październiku uczniowie klas I – III kolejny raz uczestniczyli w Światowym Dniu Mycia Rąk. Dzieci włączyły się do zainicjowanej w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych akcji profilaktycznej, obchodzonej 15 października. W czasie prowadzonej na terenie szkoły kampanii maluchy dowiedziały się jak istotne jest mycie rąk i jakie zagrożenia wynikają z nieprzestrzegania tej zasady. Dzieci z niedowierzaniem słuchały informacji, które mówiły o tym, że mycie rąk może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Uczniowie przekonali się także, że mycie rąk wcale nie jest takie proste. Biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez szkolną pielęgniarkę poznali instrukcję mycia rąk i zastosowali ją w praktyce. Wśród podejmowanych działań nie brakowało kolorowych plakatów, haseł i rymowanek zachęcających do przestrzegania zasad higieny rąk. Dzieci ze szczególnym zaangażowaniem opracowały plakat „Gdzie były, co robiły moje ręce?”. Kolorowe ilustracje wędrujących po najróżniejszych miejscach rąk szybko przekonały wszystkich uczniów do systematycznego stosowania zasad higieny. Wielką atrakcją tego dnia była ekspozycja mydeł, żeli i chusteczek służących do zachowania czystości. Duża różnorodność tych produktów była dodatkową motywacją do częstego mycia rąk. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozostanie na trwałe w świadomości maluchów i zaowocuje dobrym zdrowiem.

Dorota Knop

galeria

SWIATOWY DZIEN MYCIA RAK12

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)