Aktualności 2018/2019

PDF Drukuj Email

ROK SZKOLNY 2017/2018

galeria

BAJU, BAJU BAJ…

spotknie z przedszkolakami (1) „W magicznym świecie baśni” – to temat spotkania ze starszakami z naszego przedszkola, które odbyło się w styczniu tego roku. Była to już kolejna wizyta najmłodszych czytelników w naszej bibliotece, dlatego też czują się oni w niej swobodnie i z łatwością potrafią znaleźć w zbiorach lekturę, która ich interesuje. Tym razem czekała na nich niespodzianka - spotkanie z bohaterami baśni. Oprócz czytania fragmentów wybranych tekstów były zagadki i rebusy, puzzle z ilustracjami bohaterów baśni, gry i zabawy edukacyjne.


CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOMczytamy przedszkolakom

Cukierek to mały pręgowany kotek, który może wywrócić czyjeś życie do góry nogami. Od kiedy stał się równoprawnym członkiem rodziny Marcela, na światło dzienne wychodzą jego kolejne kocie talenty! Jakie? Odpowiedź na to pytanie poznają starszaki z naszego przedszkola dzięki uczennicom z klasy IV b , które cyklicznie odwiedzają najmłodszych czytelników i czytają im kolejne rozdziały książki Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, ty łobuzie! ”. Spotkania te, to kontynuacja prowadzonej przez bibliotekę szkoloną akcji „Poczytaj mi przyjacielu”.


ŚWIĘTUJEMY WALENTYNKI

Chociaż Walentynki w tym rok przypadły na okres ferii zimowych to nie zapomnieliśmy o tym święcie. W naszej bibliotece przygotowano wystawę książek o miłości, uczniowie na przerwach wykonywali kartki walentynkowe dla swoich ukochanych, czytaliśmy głośno fragment książek.


ZAWÓD POD LUPĄ

zawód pod lupąUczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum za chwilę opuszczą nas i staną przed wyborem szkoły, która przygotuje ich do wykonywania wymarzonego zawodu. Postanowiliśmy ułatwić im ten wybór i przybliżyć tajniki niektórych zawodów.      W bibliotece i na korytarzu szkolnym można było obejrzeć gazetkę tematyczną prezentująca wybrane zawody.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCIIMG 20181108 131413

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, związane z odzyskaniem w 1918 roku przez nasz kraj niepodległości. W bibliotece przez cały tydzień odbywały się działania, podczas których upamiętnialiśmy ten wyjątkowy dzień. Przygotowano wystawę książek historycznych nawiązujących do wydarzeń, które przyniosły Polsce wolność. Podczas przerw i zajęć czytelniczych poznawaliśmy miejsca i symbole związane z naszym krajem. Odbywało się również głośne czytanie fragmentów książki Ł. Wierzbickiego „Dziadek i Niedźwiadek”. Najmłodsi czytelnicy kolorowali ilustracje obrazujące piękno naszego kraju. Prace uczniów zostały umieszczone na gazetce okolicznościowej i ozdabiają bibliotekę. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się akcja wykonania flagi narodowej ze 100 serc: 50 białych i 50 czerwonych. Każdy chętny uczeń mógł przyjść do biblioteki, wyciąć serduszko i umieścić je na szablonie flagi. W klasach II i III szkoły podstawowej odbyła się lekcja biblioteczna, podczas której uczniowie rywalizowali ze sobą wykazując się wiedzą na temat Polski.STARYCH KSIĄŻEK CZAR

W zbiorach naszej biblioteki, jak każdej zresztą, znajdziemy wiele książek nieaktualnych, zniszczonych, które nadają się do tzw. ubytkowania, czyli wyprowadzenia z księgozbioru. W ostatnich dniach pojawiły się w naszej bibliotece elementy ozdobne, które zostały wykonane właśnie ze starych, nieaktualnych książek. Jeśli macie starą książkę, a chcecie wykorzystać ją jako element ozdobny, zapraszam na naukę składania podczas przerw i zajęć czytelniczych.

IMG 20181130 102515


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)