Nowości czytelnicze

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Izabella Pęcherz   

magiczne-drzewo-czerwone-krzeslo-b-iext4833955


Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria powieści dla dzieci i młodzieży, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzeja Maleszka. Cykl powieści rozpoczyna Książka Magiczne Drzewo Czerwone Krzesło. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Dolina Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada.


jablko-apolejki-p-iext21687380

Książka nagrodzona w konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. 

Rodzina głównej bohaterki, Kasi i jej sześcioletniej siostry Oli - pozostawiona przez ojca bez środków do życia i niepokojona przez jego wierzycieli - opuszcza dom i przenosi się do małego miasteczka. Dziewczęta walczą o akceptację i zrozumienie w nowym środowisku. Książka umiejętnie dotyka spraw trudnych. Stawia pytania o wartość poświęcenia dla innych i możliwość przełamywania barier dzielących ludzi.


NoweprzygodyBolkaiLolka 500px[1]Bolek i Lolek lubią się dobrze bawić, ale ciągle wpadają w tarapaty. Internetowy kolega okazuje się hrabią Drakulą, w pobliskim domu pojawiają się duchy, a gra komputerowa zamienia się w pułapkę. Na szczęście bracia mają mnóstwo pomysłów i (prawie) niczego się nie boją. Ich niesamowite przygody, ciągłe przekomarzanie się i nieskończona fantazja rozbawią dużych i małychnowe-przygody-bolka-i-lolka-lowcy-tajemnic-1eeed37ee-o

Co kryje się we wnętrzu wielkiej jaskini nieopodal pola namiotowego? Czy na osiedlu grasują złodzieje psów? Skąd wzięli się Indianie w samym środku miasta?  Bolek i Lolek z zapałem podejmują się rozwiązania każdej zagadki i zwykle wychodzi z tego niezła draka. Jednak dzięki szalonym pomysłom zawsze udaje im się uratować skórę.
Dobra zabawa gwarantowana!


Mikolajek Najnowszeprzygody 500px


Mikołajek to najsłynniejszy francuski uczeń, z którym od lat świetnie bawią się mama, tata i starszy brat. Czy z dziewczynami można się fajnie bawić? Jak sprawić, żeby tata kupił nowy rower? Kto jest najodważniejszy z całej paczki?
Opowiadania z nowego tomu to pełne zwariowanych pomysłów przygody małego urwisa, z którym na pewno nie będziecie się nudzić!

 

 

 blondynka-na-kubie-na-tropach-prawdy-i-ernesta-che-guevary-p-iext9825198

"Blondynka na Kubie" to kolejna pozycja z serii książek podróżniczych autorstwa Beaty Pawlikowskiej.

Tym razem autorka wyrusza w podróż po Kubie. Wraz z Flegmatycznym Anglikiem, Szalonym Hiszpanem i zastępami tajnych agentów wędruje po dżungli i polach tytoniu. Czytuje też dzienniki Ernesto Che Guevary. Kim naprawdę był? Bezwzględnym mordercą czy może wrażliwym na krzywdę ludzką lekarzem, który walczył
z niesprawiedliwością?


biblioteka07Czy owady tyją?
Co spaja komórki naszego ciała?
Dlaczego kapsle mają po 21 ząbków?
Czy ryby bywają spragnione?
Na czym leżą piaski Sahary

Ta książka to mieszanka nauki i humoru, smakowity koktajl rozrywki i wiedzy.
Przeczytajcie, jak duża może być kropla deszczu i czy konie mogą cierpieć na chorobę morską. Sprawdźcie, czy istnieją wirusy, które nam sprzyjają i dlaczego tak trudno utrzymać równowagę na stojącym w miejscu rowerze. Wszystko to i wiele więcej znajdziecie w tej rozrywkowej, ale jakże pouczającej książce!


 

Daizy Star Gwiazda Tygodnia to pierwsza część fantastycznej nowej serii o Daizy! dzaizy 3

Poznajcie jedyną w swoim rodzaju Daizy Star. Jest nietypowa, wesoła i wraz z przyjaciółkami – Willow i Betty – uwielbia swoją szóstą klasę. W głowie jej taty powstaje jednak szalony plan, który wywróci ich życie do góry nogami. Daizy jest zbyt przerażona, żeby powiedzieć o tym komukolwiek… i bardzo szybko uświadamia sobie, jak bardzo uwikłała się w kłamstwa. Czy Daizy uświadomi sobie, że nawet jeśli tonie, ma przyjaciół i rodzinę, którzy pomogą jej utrzymać się na wodzie?

Daizy 2


Daizy Star i różowa gitara

Daizy jest gotowa olśnić wszystkich swoją nowiuteńką różową gitarą-może nawet odkryje swój szczególny talent! Jej tata wpada jednak na kolejny szalony pomysł, który oznacza zamianę szczęśliwego życia rodzinnego na dojenie afrykańskich kóz! Daizy obmyśla sprytny plan… Musi wygrać muzyczną bitwę!daiszy 1

Daizy Star na wybiegu

Daizy chce zostać modelką! Ale czy szalony pomysł ojca nie zrujnuje jej planów? Czy uda jej się ustrzec rodzinę od uwięzienia na samotnej wyspie na końcu świata? Czy zdąży na szkolny pokaz mody? Czy też wszystko skończy się jedną wielką katastrofą?

magazyn heart grzechu wart buty  chlopaki i muzyczne draki


Buty, chłopaki i muzyczne draki. To kolejna książka z serii Magazyn Heart grzechu wart Cindy Jefferies. Redakcję Magazynu Heart ma odwiedzić ulubiony zespół Ellie – dziewczyna od rana odlicza godziny do ich wizyty. Tymczasem poproszono ją o odebranie od sławnego projektanta butów do sesji zdjęciowej – i wygląda na to, że Ellie może stracić jedyną szansę poznania swoich idoli. Spr002awy przybierają jednak zaskakujący obrót …


Biblioteka po raz kolejny otrzymała prezent w postaci książek. Tym razem od Drukarni i Księgarni Św. Wojciecha z Gądek oraz Wydawnictwa Dreams Lidia Miś - Nowak z Rzeszowa. Są to nowości wydawnicze, które wzbogacą nasz księgozbiór i z pewnością zachęcą uczniów do rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych. W imieniu swoim i moich czytelników Wydawnictwom serdecznie dziękuję za przekazane dary, a uczniów zapraszam do lektury.


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)