Tydzień z ERASMUSEM+

PDF Drukuj Email
wtorek, 30 maja 2017 18:57

ro22 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat Rumunii. W ramach projektu „Erasmus+ odbył się Dzień Rumuński, który był poprzedzony licznymi działaniami przybliżającymi wiadomości na temat Rumunii. W trakcie długich przygotowań uczniowie szkoły podstawowej poznawali zwyczaje, tradycję, kulturę i gromadzili materiały, by zaprezentować je w czasie wspólnego spotkania. Uczniowie klasy VI zebrali informacje na temat położenia, stolicy, ustroju, symboli narodowych i charakterystycznych zabytków. Klasa V podzieliła się z uczestnikami informacjami na temat znanych postaci. Zaprezentowali nam sławnych rumuńskich pisarzy, malarzy, aktorów, artystów i sportowców oraz ich sukcesy. Popularne wśród rumuńskich dzieci gry i zabawy zademonstrowała zebranym klasa IV. Natomiast uczniowie z klasy IIIa i IIIb mieli okazję zaprezentować przysmaki kuchni rumuńskiej. Klasy IIa i IIb przygotowały informacje na temat stroju ludowego, a pierwszaki przedstawiły podstawowe zwroty oraz części ciała w języku rumuńskim. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe i budziły zainteresowanie uczestników spotkania. Dzień ten był bogaty w najróżniejsze doświadczenia i znacznie wzbogacił wiedzę uczniów. Niezwykła podróż po Rumunii umożliwiła poznanie jej historii, geografii, kultury, kuchni, zwyczajów i tradycji. Atrakcyjność tego dnia mobilizuje do kolejnej wyprawy w poszukiwaniu wiedzy na temat państw partnerskich. „Erasmus+” daje nam wiele możliwości, z których chcemy skorzystać.

Dorota Knop

galeria

DSCF7820

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)