II Szkolny Dzień Nauki

PDF Drukuj Email
wtorek, 30 maja 2017 19:19

logo robotyOgromne zainteresowanie warsztatami realizowanymi w ramach Międzyszkolnego Dnia Nauki przyczyniło się do kontynuowania podjętej inicjatywy. 23 maja 2017r. zorganizowano na terenie naszej szkoły „Drugi Szkolny Dzień Nauki”, podczas którego uczniowie mieli okazję uczestniczyć kolejny raz w warsztatach z robotyki oraz w zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczo – astronomicznej. Dużą atrakcja tego dnia było „Mobilne planetarium – Kosmos 360 stopni dookoła głowy”. Podczas seansu w planetarium widzowie udali się w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Udział w pokazie wyzwalał w dzieciach dużą ciekawość i pobudzał do licznych pytań. Planetarium dostarczyło dzieciom niezapomnianych przeżyć, pozwoliło rozbudzić zainteresowania i wzbogacić wiedzę.

Z pewnością to nowoczesne narzędzie edukacji przyrodniczo – astronomicznej ułatwiło zrozumienie trudnych zagadnień dotyczących otaczającego nas kosmosu. Zajęcia z robotyki, podobnie jak w lutym, adresowane były do wszystkich grup wiekowych i polegały na budowaniu przez uczniów własnych robotów z klocków Lego Mindstorms. Tym razem uczestnicy warsztatów z jeszcze większym sprytem zabrali się do konstruowania własnych robotów. Pod czujnym okiem animatorów powstawały kolejne „maszyny”, które szybko wprowadzano w ruch. Ten etap pracy, przyniósł wszystkim najwięcej satysfakcji i radości. Sterowanie wykonanym przez siebie robotem było nie tylko sposobem na świetną zabawę, ale także przyczyniło się do rozwijania pomysłowości, kreatywności i współdziałania w grupie. Warsztaty z robotyki budziły duże zaangażowanie uczniów i pozwoliły na zainteresowanie naukami ścisłymi wszystkich bez wyjątku. Aktywne uczestnictwo w „II Szkolnym Dniu Nauki” pozwoliło odpowiedzieć na wiele trudnych pytań, a pełna napięcia atmosfera pokazała, że podejmowane działania cieszą się popularnością i warto je kontynuować. Uczniowie naszej szkoły czekają już na kolejny Dzień Nauki.

Dorota Knop

galeria

IMG 0443


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)