Naukowa Szkoła Ignacego dla Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu

PDF Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 22:38

Ignacy13 czerwca 2017r. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie odbyła się uroczysta Gala I edycji Programu „Być jak Ignacy” podczas której uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu otrzymali zaszczytny tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego. Młodzi „Odkrywcy” z koła naukowego w Lipiu zainspirowani postacią Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej, przystąpili do realizacji Programu Edukacyjnego Fundacji PGNiG. W programie wzięło udział 159 szkół i 3000 uczniów. Kapituła Konkursu przyznała 16 tytułów Naukowej Szkoły Ignacego, dla 1 szkoły z każdego województwa Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipiu znalazł się w czołówce szkół i jako jedyna szkoła z województwa śląskiego otrzymał ten tytuł. Warto dodać, że konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej.

IMG 0898

IGNACY170613PS 151W ramach działań realizowanych od listopada 2016r. z inicjatywy nauczycielki przyrody Pani Izabelli Pęcherz powołano koło naukowe „Odkrywcy”, do którego należą uczniowie klas V i VI. Na dodatkowych zajęciach w twórczy i aktywny sposób uczniowie odkrywali tajemnice otaczającego świata poprzez obserwacje, doświadczenia, eksperymenty, angażując wszystkie swoje zmysły. Uczestniczyli w pokazie doświadczeń chemicznych oraz kreatywnych warsztatach z robotyki zorganizowanych podczas Międzyszkolnego Dnia Nauki. Mieli możliwość poznania obiektów związanych z tradycją górniczą i hutniczą, energetyką i kolejnictwem, czestnicząc w wycieczce „Szlakiem Zabytków Techniki Województwa Śląskiego”. W ramach projektu odwiedzili Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Muzeum Historii Kolei i Muzeum Produkcji Zapałek.IGNACY170613PS 154 Przez cały czas trwania programu mali odkrywcy z pasją poszukiwali i gromadzili eksponaty na wystawę pn. „Od iskierki do żarówki”. Widok krzesiwa, pochodni, lamp karbidowych, naftowych, elektrycznych, żarówek, wzbudzał zainteresowanie wśród odwiedzających uczniów, rodziców i nauczycieli. W sumie na wystawie znalazło się ponad 50 eksponatów. Uczestnicy koła naukowego zafascynowani pasją Ignacego przygotowali przedstawienie ukazujące życie i działalność wielkiego Polaka, a szczególnie wydarzenia, które zaowocowały wynalezieniem lampy naftowej. Członkowie koła pochłonięci zgłębianiem tajników chemii i fizyki sami przygotowali pokaz doświadczeń dla przedszkolaków, wiedząc jak wielką frajdą jest zdobywanie wiedzy przez doświadczenie.IGNACY170613PS 158

W ocenie zwycięzców Naukowej Szkoły Ignacego w Lipiu udział w programie zachęcił ich do zagłębienia wiedzy o otaczającym świecie. Dał namiastkę pracy przyrodnika – naukowca. Mamy nadzieję, że wśród młodych odkrywców w przyszłości znajdą się tacy, którzy podobnie jak Ignacy Łukasiewicz z pasją będą dążyć do realizacji swoich marzeń .

galeria

IMG 0911

IMG 0906

IGNACY170613PS 240


Izabella Pęcherz

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)