PDF Drukuj Email
piątek, 16 czerwca 2017 22:11

logo glowne  

Warszawa, 13.06.2017

Szkoła z Lipia wśród zwycięzców I edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu z województwa śląskiego znalazła się w gronie 16 nagrodzonych placówek edukacyjnych w ramach programu „Być jak Ignacy”. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca br. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. W programie, którego celem jest zachęcenie dzieci do poznania nauk ścisłych poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie, wzięło udział prawie 3000 uczniów ze 159 szkół.

Tytuł Szkoły Roku trafił do Szkoły Podstawowej w Podchojnach (woj. świętokrzyskie).Jej uczniowie zorganizowali konkurs na temat Ignacego Łukasiewicza, angażując również społeczność lokalną. Zainicjowali „Tydzień z Ignacym Łukasiewiczem” oraz stworzyli galerię portretów znanych wynalazców i naukowców. W realizację programu włączyli rodziców, uczniów z innych szkół oraz lokalne władze. Uczniowie zorganizowali m.in. spotkanie z jednym z ambasadorów programu, nagradzanym w kraju i za granicą wynalazcą Petrosem Psyllosem.

– Program edukacyjny „Być jak Ignacy” to przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Wierzymy, że sukcesy młodych pokoleń naukowców będą w przyszłości stanowić podstawę ich wielkich osiągnięć. To nasza inwestycja w przyszłość polskiej nauki – powiedziała Magdalena Zegarska, wiceprezes Zarządu PGNiG SA.

„Być jak Ignacy” to program edukacyjny połączony z konkursem dla szkół podstawowych, które mogą ubiegać się o tytuł Naukowej Szkoły im. Ignacego Łukasiewicza i nagrody. W tym roku tytuł trafił do placówek, których uczniowie przeprowadzili najciekawsze działania związane z promocją nauki i postacią Ignacego Łukasiewicza. Wszystkie zwycięskie projekty udowodniły, że wiedza zdobyta przez odkrywanie, eksperymentowanie i zabawę to najskuteczniejsza forma edukacji.

Do Konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego przystąpiło 159 szkół podstawowych z całej Polski. W ramach projektu uczniowie wraz z nauczycielami założyli koła naukowe, dzięki którym poszerzali wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, korzystając z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych przygotowanych przez twórców programu.

Oficjalna gala zwieńczająca I edycję programu edukacyjnego Fundacji PGNiG odbyła się 13 czerwca br. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. Wśród laureatów konkursu znalazło się 16 szkół z całej Polski (kolejność alfabetyczna):

1. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierza Wojsk Ochrony Pogranicza w Darłowie (woj. zachodniopomorskie)

2. Stowarzyszenie Edukator w Łomży – Publiczna Szkoła Podstawowa w Długołęce (woj. podlaskie)

3. Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie)

4. Szkoła Podstawowa im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie (woj. mazowieckie)

5. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku (woj. warmińsko-mazurskie)         

6. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach (woj. małopolskie)

7. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie – Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Korfantowie (woj. opolskie)

8. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu (woj. śląskie)           

9. Szkoła Podstawowa nr 41 im. Króla Władysława Jagiełły w Łodzi (woj. łódzkie)

10. Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym (woj. podkarpackie)

11. Szkoła Podstawowa w Podchojnach (woj. świętokrzyskie)

12. Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi (woj. pomorskie)

13. Zespół Szkół w Stawie – Szkoła Podstawowa w Stawie (woj. lubelskie)

14. Zespół Szkół im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach (woj. kujawsko-pomorskie)

15. Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Wielkopolskiej (woj. wielkopolskie)

16. Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie (woj. dolnośląskie)

Szkoły otrzymały nagrody pieniężne, które zostaną przeznaczone na wybrany przez uczniów cel, np. zakup sprzętu komputerowego dla szkół.

– Cieszymy się, że nasz program został tak pozytywnie odebrany przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która wystartuje po wakacjachpowiedział Zbigniew Kajdanowski, prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Podczas wręczenia nagród w Muzeum Gazownictwa Fundacja PGNiG po raz pierwszy zaprezentowała specjalne mobilne laboratorium. Od września będzie odwiedzało szkoły, które wygrały w konkursie. Na pokładzie specjalnie zaadoptowanego autobusu będą odbywać się zajęcia dydaktyczne, pokazy, warsztaty, eksperymenty i projekcje filmów edukacyjnych.

Szczegółowe informacje i wszystkie elementy składające się na program „Być jak Ignacy” dostępne są na platformie internetowej www.bycjakignacy.pl. Zapraszamy także na profil programu na Facebooku: www.fb.com/bycjakignacy

Program „Być jak Ignacy” został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

Dodatkowych informacji udziela:

Departament Public Relations PGNiG SA,

tel.: (22) 589 4701, (22) 589 4449, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Fot. 1

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)