Dzień Patrona Gimnazjum - Królowej Jadwigi

PDF Drukuj Email
piątek, 23 czerwca 2017 21:19

12 czerwca 2017 roku w sposób bardzo uroczysty obchodziliśmy święto patronki naszego gimnazjum - św. Królowej Jadwigi. Tegoroczny Dzień Patrona zorganizowała klasa IIa, realizując tym samym projekt edukacyjny pod tytułem: Czy Królowa Jadwiga Andegaweńska jest dobrym Patronem dla uczniów Gimnazjum w Lipiu i dla współczesnej młodzieży? Opiekę nad uczniami sprawowali: Pan mgr Andrzej Cer, Pani mgr Monika Mach i Pani mgr Jolanta Cyprych. W obchody włączył się również Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią mgr Iwoną Zdunek. Uroczystość składała się z czterech części.

Pierwszą stanowiła msza św. odprawiona w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. W kazaniu ks. Mirosław Chrzęstek zwrócił uwagę, iż Święta Królowa Jadwiga była niedoścignionym wzorem sprawiedliwości, uczciwości i bogobojności. Po mszy św. udaliśmy się do szkoły. Oficjalną część uroczystości zasygnalizowano wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. W przemówieniu Pani Dyrektor mgr Olga Michalak przypomniała zebranym uczniom zalety i wartości, którymi w życiu kierowała się św. Królowa Jadwiga.DSC09343

Kolejną częścią obchodów Dnia Patrona część artystyczna. Gimnazjaliści pod kierunkiem Pani mgr Jolanty Cyprych zaprezentowali społeczności szkolnej scenki związane z postacią patronki. Uczniowie przedstawili życiorys królowej, przybliżając wszystkim postać św. Jadwigi, jej epokę, dokonania i wartości, którymi się kierowała. Były one połączone z konkursem wiedzowym.

Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną poświęconą sylwetce i dokonaniom Królowej. Uczniowie zwrócili w niej szczególną uwagę na cechy patronki, które są dla nich najbardziej istotne i godne naśladowania. Zaprezentowali również wyniki sondażu przeprowadzonego wśród uczniów.

DSC09394Kolejnym punktem obchodów Dnia Patrona gimnazjum był dotyczący znajomości biografii św. Królowej Jadwigi, jej osiągnięć oraz epoki średniowiecza. Nosił on tytuł ,,Kocham Cię Jadwigo!" i był wzorowany na popularnym programie rozrywkowym ,,Kocham Cię Polsko!” . Brały w nim udział pięcioosobowe drużyny klas I, klasy IIb oraz przedstawiciele klasy III. Turniej składał się z siedmiu rund tj.: trudne słowa, głuchy telefon, urodziny, literatura, szczęśliwy los, polszczyzna oraz kto jest kim. O ostatecznym zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskana przez ekipę po ostatniej konkurencji. Nagrodami dla zwycięskiej drużyny oraz pozostałych były słodkości ufundowane przez Radę Rodziców. Zwycięzcami rywalizacji okazały się przedstawicielki klas III gimnazjum.DSC09426

Ostatnim punktem obchodów Dnia Patrona była gala wręczenia statuetek Jadwig 2017 dla wyróżniających się osobowości spośród nauczycieli i uczniów. W tym roku członkowie kapituły gimnazjum nominowali uczniów aż w dziesięciu kategoriach, natomiast nauczycieli w trzech: nauczyciel piła, złote serce i kumpel.

Dzień Patrona to wyjątkowy dzień w życiu szkoły, jesteśmy dumni, że mogliśmy w godny sposób uczcić to święto.


Monika Machgaleria


 

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)