Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

PDF Drukuj Email
piątek, 23 czerwca 2017 21:40

23 czerwca 2017r. zakończył się kolejny rok szkolny. Po 10 miesiącach nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje. Uczniowie Zespołu Szkolno– Przedszkolnego w Lipiu uczestniczyli w tym dniu w uroczystej mszy i akademii.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań oraz pożegnań. W tym roku 24 uczniów klasy III Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu ukończyło szkołę. Uczniowie klas III szkoły podstawowej przeszli do kolejnego etapu edukacyjnego. Uczniowie klasy VI otrzymali promocje do klasy VII to istotna zmiana podyktowana zmianą ustroju szkolnego. Od 1 września 2017 roku będzie funkcjonowała 8 – klasowa Szkoła Podstawowa w Lipiu, zaś gimnazjum bedzie wygaszane aż do roku 2019.

Pani Dyrektor Olga Michalak powitała zebranych gości, przypomniała wszystkim zgromadzonym inaugurację roku szkolnego 2016/2017, połączoną z uroczystością oddania do użytku budynku Szkoły Podstawowej w Lipiu. Dzięki czemu po czterech latach intensywnych prac, Publiczne Przedszkole, Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum mieszczą się w budynkach stanowiących architektoniczną całość.DSC09671

Głos zabrała także Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Magdalena Sedun, podziękowała nauczycielom, dyrekcji i pracownikom obsługi i administracji. Swoja obecnością zaszczyciła również naszą szkołę Pani Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch, która skierowała do uczestników uroczystości miłe słowa i podziękowania.

Na apelu zostali nagrodzeni ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. W tym roku szkolnym 59 uczniów uzyskało średnia ocen 4,75 i więcej oraz co najmniej wzorową ocenę z zachowania i tym samym otrzymali oni świadectwo z wyróżnieniem.

Ogromnym sukcesem, który świadczy o zaangażowaniu w naukę, odpowiedzialności i dążeniu do celu a także odpowiednim wsparciu nauczycieli i wychowawców są sukcesy wiedzowe i przedmiotowe. Najwyższe w tym roku szkolnym to:

DSC09743Szymon Antoniak - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii;

Szymon Antoniak - Laureat Wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”;

Szymon Antoniak - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki;

Piotr Świerzy - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla Szkoły Podstawowej

Piotr Świerzy - Bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2017 „Benjamin”;

Adrian Mazik - Laureat Wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”;

Adrian Mazik - Półfinalista Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki;

Laury zwycięstwa zdobywali uczniowie w wielu zawodach, turniejach i mistrzostwach sportowych na różnych szczeblach od gminnych do międzynarodowych. W rocznym zestawieniu Zespół Szkolno -Przedszkolny w Lipiu ma 108 sukcesów.DSC09771

W bieżącym roku uruchomiono program „Sportowej przerwy”. Uczestniczyli w nim gimnazjalisci. Wyłoniono zwycięskie drużyny wśród klas i najaktywniejszych zawodników wśród dziewcząt i chłopców. W szkole podstawowej, jak co roku wyłoniony został najlepszy sportowiec i sportsmenka a także najbardziej usportowiona klasa. Pani dyrektor wręczyła trofea dla wygranych.

Przyznano, nagrody dla prymusów Zespołu. Otrzymali je w kategorii Szkoła Podstawowa uczennica klasy V – Oliwia Leszczyna, w kategorii Gimnazjum - Patrycja Praska z klasy Ib.

Corocznie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu nagradzani sa uczniowie ze 100% frekwencją. W tym roku szkolnym było czworo takich uczniów:

Izabella Stasiak, kl. IIb Gimnazjum,

Zuzanna Kotala, kl. IIIa Szkoła Podstawowa,

Karol Osiewacz, kl. I Szkoła Podstawowa,

Szymon Osiewacz, kl. I Szkoła Podstawowa,

Pani dyrektor nagrodziła również uczniów klasy VI a najbardziej wyróżniona w klasie została Wiktoria Wieczorek.

Znaczące wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej, którzy uczestniczyli w zajęciach koła naukowego „ODKRYWCY” w ramach programu „Być jak Ignacy” Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

DSC09758Nagrodzeni byli również uczniowie za pracę w samorządzie uczniowskim a także podziękowania dla rodziców uczniów klas III gimnazjum, którzy na III etapie edukacyjnym w każdej klasie zdobywali świadectwa z wyróżnieniem.

Pani Dyrektor skierowała słowa do absolwentów, podziękowała całej społeczności uczniowskiej, nauczycielom, Radzie Rodziców z przewodnicząca Pania Magdaleną Sedun. Podziękowała za wsparcie w czasem bardzo trudnych sprawach, za otwartość i życzliwość, chęć współpracy. Podziękowania skierowane były również do pracowników obsługi i administracji, którzy świadomi swojej roli i odpowiedzialni za jakość pracy ściśle współpracują ze sobą, nauczycielami, dyrektorem. Były również podziękowania dla Rady Gminy na czele z Panem przewodniczącym Zbigniewem Bystrzykowskim, dla Pani Wójt Bożeny Wieloch za bardzo dobrą współpracę, tworzenie warunków do rozwoju dzieci i młodzieży, za możliwość wielu wyjazdów, za realizację projektów, za troskę o to, aby warunki pracy dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczej były na wysokim poziomie. Na końcu Pani dyrektor zyczyła wszystkim spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.

Po części oficjalnej uczniowie klasy II a i II b Gimnzajum zaprezentowali część artystyczną. Najbardziej wzruszająca była chwila wreczania upominków i kwiatów zarówno nauczycielom, gościom jak i absolwentom Gimnazjum.

Uroczystość zakończyły życzenia pogodnych, bezpiecznych wakacji i odpoczynku.

Anna Osiewacz

galeria

            

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)