Narodowe czytanie 2017

PDF Drukuj Email
niedziela, 17 września 2017 22:47

W piątek, 8 września, w GOK w Lipiu obyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Zorganizowane ono zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipiu przy współpracy z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu.

            Zgodnie z przeprowadzonym   głosowaniem, w tym roku wygrał utwór Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. O godz. 9:00 do GOK w Lipiu przybyli gimnazjaliści z Lipia i Parzymiechów wraz ze swoimi opiekunami. Uroczystość rozpoczęła Pani Joanna Guc. Nasze Narodowe Czytanie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji poświęconej życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego, którą przygotowali uczniowie Gimnazjum w Lipiu pod kierunkiem Pani Aleksandry Cieśla.

            Na spotkaniu obecna była Pani Ewa Brzózka – przedstawicielka władz samorządowych Gminy Lipie oraz Pani Olga Michalak – dyr. ZS - P w Lipiu. Obie Panie wzięły czynny udział w czytaniu. Bardzo pięknie zaprezentowali się w Narodowym Czytaniu uczniowie klas II i III Gimnazjum w Lipiu. Gimnazjaliści mieli na sobie piękne stroje przybliżające realia epoki i odpowiadające scenerii chłopskiego wesela. Na zakończenie wystąpili gimnazjaliści z Parzymiechów. Wszyscy zebrani z wielkim zainteresowaniem wysłuchali kilku wybranych scen dramatu Wyspiańskiego, recytatorów nagrodzono gromkimi brawami.

            Na zakończenie Pani Joanna Guc serdecznie podziękowała wszystkim, którzy w tym dniu zechcieli wspólnie z Biblioteką Publiczną w Lipiu zaangażować się w upowszechnianie czytelnictwa. Bibliotekarka podziękowała Jolancie Kasprzak, Annie Wojtyrze i Aleksandrze Cieśli – nauczycielkom ZS – P w Lipiu oraz Katarzynie Balas – nauczycielce ZS-P w Parzymiechach za wspieranie inicjatyw kulturalnych i włączenie się w Akcję Narodowego Czytania.

mgr Jolanta Kasprzak

IMG 20170908 092929

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)