Wyjazd do Zagrody Edukacyjnej w Zwierzyńcu

PDF Drukuj Email
czwartek, 28 września 2017 00:01

W dniu 14 września 2017 r. uczniowie z klasy IV a i b oraz klasy I Szkoły Podstawowej w Lipiu pojechali do zagrody edukacyjnej w Zwierzyńcu na zajęcia pt. "Od ziarenka do bochenka". Właścicielka zagrody pani Alina Bulska przygotowała dla uczestników ciekawe warsztaty na temat pracy w gospodarstwie dawniej i dziś, narzędzi wykorzystywanych przez rolników w pracy na roli. Uczniowie uczyli się rozpoznawać zboża uprawiane w naszym regionie, oraz poznali żarna , za pomocą których wytwarzano kiedyś mąkę . Pani Bulska pokazała jak wyrabia się ciasto na chleb, a uczniowie mogli sami uformować z ciasta bułki, które następnie zostały upieczone. Następnie uczniowie zostali poczęstowani kiełbaskami z grilla. Na koniec każdy uczestnik wyjazdu został obdarowany puzzlami edukacyjnymi i materiałami o tematyce związanej z uprawą zbóż.  Wyjazd do zagrody był sponsorowany przez Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych.

Alicja Podgórska

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)