Wydarzenia 2017/2018

PDF Drukuj Email

2017/2018

galeria

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka odbył się dnia 23.01.2018 r. Przedszkolaki zaprezentowały dla gości „Jasełka”. Przedstawienie to bardzo podobało się, szczególnie stroje przygotowane przez rodziców. Chcąc wyrazić swoją miłość i wdzięczność dla Dziadków dzieci przedstawiły montaż słowno – muzyczny. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zaproszeni goście mogli skosztować pysznych ciast oraz zostali obdarowani prezentami przez wnuczęta.

received 1623449997732946

WARSZTATY GIPSOWE

Dnia 16.01.2018 r. odbyły się w ZS-P WARSZTATY GIPSOWE prowadzone przez Animatorów z inowrocławskiej firmy: „Ręce Pełne Pomysłów”. Przedszkolaki poznały sposób powstania odlewów gipsowych a następnie własnoręcznie malowały farbami gipsowe ramki, serca i krasnale, wykonując przy okazji wspaniałe prezenty dla Babć i Dziadków. Dzieci wykazały się kreatywnością i dużą sprawnością manualna w wyniku czego efekty pracy dzieci były śliczne i kolorowe. Każdy uczestnik otrzymał również dyplom za swą ciężką ale bardzo przyjemną pracę.

P1010523

JASEŁKA

Wigilia w ZS-P w Lipiu odbyła się 22.12.2017 r. Na forum szkoły zaprezentowały się dzieci z Przedszkola w programie jasełkowym. Dzieci przepięknie przebrane w postacie biblijne: Maryję i Józefa, Anioły, Pastuszków...pięknie przedstawiły historię Bożego Narodzenia. Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii na stronie głównej ZS-P.

IMG 20171222 094354 resized 20180125 112328166


WIDEOKONFERENCJA

W ramach projektu Erasmus+ starszaki z naszego przedszkola uczestniczyły w wideokonferencji z grupą przedszkolną z Bułgarii. Na to spotkanie specjalnie założyliśmy mikołajkowe czapki. Powitaliśmy się w jęz. angielskim, a Pani Małgosia krótko opowiedziała o zwyczajach mikołajkowych i świątecznych. Przedszkolaki zaśpiewały dla swoich kolegów piosenki zarówno w języku polskim jak i w angielskim. Zaprezentowaliśmy również taniec bułgarski Prawo Horo. Dzieci z Bułgarii sprawiły nam niespodziankę, ponieważ trzymały w rękach flagę Polski, a niektóre miały na sobie podarowane im wcześniej nasze korale i chustę. Także śpiewały piosenki i przekazały pozdrowienia w jęz. angielskim.

IMG 20171205 091015

MIKOŁAJKI

W poniedziałek 4.12.2017r. dzieci od samego rana z niecierpliwością oczekiwały Św. Mikołaja. W sali gimnastycznej powitały nas Elfy. Wspólnie uczestniczyliśmy w wesołych zabawach i konkursach. Nieoczekiwanie wszedł Mikołaj. Dzieci powitały go z radością i uśmiechem. Następnie przeszliśmy do sali przedszkolnej gdzie przedszkolaki zaprezentowały piosenki i wiersze. Na zakończenie Mikołaj rozdał dzieciom prezenty

IMG 20171204 110907

ANDRZEJKI

29.11.2017r. przedszkolaki i kl. I-III bawili się na zabawie andrzejkowej. Dzieci miały do wyboru kilka stoisk z wróżbami oraz fajną muzykę i układy taneczne zaproponowane przez instruktora Zumby. Przedszkolaki świetnie się bawiły.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 27.11.2017r. obchodziliśmy w przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Dzieci odwiedził Olbrzymi Miś, który opowiedział historię pluszowego misia, zaproponował kilka zabaw, konkursów i zagadek.... Przedszkolaki w podziękowaniu za odwiedziny zaśpiewali Misiowi kilka piosenek i powiedziały wierszyk, a na zakończenie wszyscy delektowali się miodem.

IMAG0512

DZIEŃ PRAW DZIECKA

20.11.2017r. z związku z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt: „Prawa Dziecka”, wysłuchały teledysku tematycznie związanego z tym dniem. Narysowały również pracę plastyczną „Moje prawo” oraz uczestniczyły w rozmowie kierowanej przybliżającej to niełatwe zagadnienie.

IMG 20171120 122023

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przedszkolaki brały udział w obchodach Święta Niepodległości, które odbyły się dnia 9.11.2017 r. w ZS-P. Dzieci wysłuchały programu artystycznego zaprezentowanego przez starszych kolegów, obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą Święta Niepodległości, a na koniec uczestniczyły w patriotycznym karaoke. Podczas uroczystości dzieci z najstarszej grupy zaprezentowały poloneza, który został nagrodzony brawami.

IMG 20171109 095347

TEATRZYK SMOK WAWELSKI

Dnia 7.11.2017 r. dzieci z Przedszkola i uczniowie klas I-III uczestniczyli w spektaklu pt: „Smok Wawelski” zaprezentowanym przez objazdowy Teatr Małych Form Scenicznych „Sztuka”. Przedstawienie miało na celu zapoznanie z polską legendą krakowską, przybliżenie tańca Krakowiaka oraz tradycyjnych strojów krakowskich. Dzieci żywiołowo reagowały na treści przekazywane przez aktorów i gromkimi brawami docenili prezentację.

IMG 20171107 113515


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 25.10.2017 r. odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Na początku uroczystości wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały krótkie programy artystyczne, następnie Przedszkolaki musiały wykonać wiele prób proponowanych przez Pirata „Kacperka”, aby być godnymi pasowania. Z powodzeniem wykonali zadania i olbrzymim ołówkiem zostali pasowani na przedszkolaka przez Panią Dyrektor Olgę Michalak. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, plakietki oraz rożki ze słodyczami.

IMG 20171025 134404

AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

W dniach 17 i 18 września 2017r. w naszej szkole realizowany był ogólnoszkolny projekt „Akademia Bezpieczeństwa". Starszaki uczestniczyły w zajęcia praktycznych z udzielania pierwszej pomocy, których celem było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zajęcia poprowadzili Pan Paweł Penar - ratownik medyczny. Dzieci zapoznany się z prawidłowym wyposażeniem apteczek, utrwaliły numery alarmowe, zobaczyły jak układa się poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz obserwowały resuscytację na manekinie. To były bardzo przydatne i efektywne zajęcia.

IMG 20171017 112605

MARCHEWKOWY DZIEŃ

Dnia 17.10.2017r. zorganizowaliśmy w przedszkolu MARCHEWKOWY DZIEŃ, aby zachęcić przedszkolaków do jedzenia i docenienia walorów odżywczych marchewki. Dzieci oglądały film edukacyjny o marchewce, i sposobach zbierania marchwi na dużych plantacjach, następnie uczyły się piosenki „Marchewki urodziny”, po czym każde dziecko spróbowało plasterek marchewki i miało okazję, obrać samodzielnie marchew obieraczką. Obrane i umyte marchewki były przeznaczone na „Muffinki marchewkowe” i sok. Dzieci dzielnie pomagały w kulinarnych pracach, których efektem była wspólna degustacja. Na zakończenie przedszkolaki stworzyły Marchewkowe prace plastyczne, wyklejając szablony marchewki papierem kolorowym.

IMG 20171017 104758

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Święto Pieczonego Ziemniaka uczciliśmy w tym roku troszkę inaczej. Dnia 4.10.2017 r. wyjechaliśmy do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Sałką” w Przybynowie na warsztaty edukacyjne z ziemniakiem w roli głównej. Miłe powitanie, słodki poczęstunek, opowieści Pana Stanisława o dawnych czasach, oglądanie skansenu z XIX w, zwiedzanie Mini ZOO, przejażdżka ciuchcią po okolicy oraz prezentacja multimedialna i zajęcia plastyczno – techniczne sprawiły, że czas był atrakcyjnie wypełniony. Była także wata cukrowa, smaczne Pieczonki oraz oraz rozgrywki sportowe z ziemniakiem. Taka forma spędzania czasu połączona z nauką bardzo podobała się przedszkolakom.

IMG 20171004 130111

DZIEŃ CHŁOPAKA

2 października odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewały "Sto lat ..." oraz podarowały im wspaniałe prezenty.

IMG 20171002 122220

JESIENNY SPACER

Dnia 28 września wybraliśmy się na jesienny spacer po najbliższej okolicy. Dzieci obserwowały przyrodę i dostrzegały coraz to inne oznaki Jesieni... zbierały również kolorowe liście i kasztany, które przyniosły do przedszkola.

DZIEŃ JESIENI

Jesień to piękna pora roku... W Przedszkolu postanowiliśmy uczcić nadejście Jesieni. Dnia 26 września zorganizowaliśmy „Jesienny Dzień”. Dzieci założyły ubrania w jesiennych kolorach, przyniosły także z domu owoce i warzywa na jesienne soki. Praca kulinarna przyniosła wiele radości, dzieci same obierały i kroiły dary Jesieni, które były potem wrzucane do sokowirówek i zamienione w wielowitaminowy sok. Wszystkie dzieci delektowały się i doceniały walory smakowe efektu swojej pracy.

IMG 20170926 101609

CZYTANIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W tym roku szkolnym kontynuowane jest również „Czytanie dla przedszkolaków”. Uczennice Szkoły Podstawowej w Lipiu pod kierunkiem pani Jolanty Kasprzak – nauczyciela bibliotekarza przybyły do grupy starszaków, aby poczytać dzieciom książeczki z serii „ABC...Uczę się!” Małgorzaty Strzałkowskiej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały starszych koleżanek, bardzo podobały im się rymowane teksty.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W dniu 20.09.2017r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tegoroczne święto rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia kukiełkowego pt: „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”, w wykonaniu uczniów ZS-P w Lipiu. Następnie dzieci tańczyły zumbowe układy taneczne, układy choreograficzne z bibułowymi wstążkami, uczyły się piosenki pt: „Hymn Przedszkolaków”, oraz wspólne śpiewały poznane wcześniej piosenek. Następnie każda grupa wykonała opaski z logo swojej grupy....były więc Słoneczka, Misie i Gwiazdki... bo tak właśnie nazywają się grupy przedszkolne. Cały dzień był pełen śmiechu...radości i zabawy...

IMG 20170920 092712

TEATR LALEK „ BAJKA”

Dnia 13.09.2017 r. gościliśmy w przedszkolu Teatr Lalek „ Bajka” z Nowego Sącza, który zaprezentował dzieciom spektakl pt: „Kot w butach”. Motywami przewodnimi bajki była: przyjaźń i wierność cenniejsza niż złoto, uczciwość zostaje wynagrodzona, biedny staje się bogatym, dobro odnosi zwycięstwo. Akcja rozgrywała się w młynie w królestwie oraz na dziedzińcu zamku Czarodzieja.


ZAJĘCIA RYTMICZNO – TANECZNE - „ZUMBA”

Dnia 7.09.2017 r. odbyły się pokazowe zajęcia rytmiczno – taneczne - „Zumba” przeznaczone dla przedszkolaków. Dzieci podzielone zostały na dwie grupy wiekowe i dzielnie wykonały wszystkie, układy choreograficzne i zabawy taneczne, chętnie uczestniczyły w zajęciach, podobała im się miła instruktorka oraz Zumbowe rytmy.

IMG 20170907 140908

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

Być jak Ignacy

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)