Próbna ewakuacja

PDF Drukuj Email
wtorek, 03 października 2017 21:44

telefon29 września 2017 roku w Zespole Skolno – Przedszkolnym w Lipiu miala miejsce próbna ewakuacja na wypadek pożaru w placówce. Symulacja ta była elementem realizacji przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipiu, Rządowego Programu Wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewniwniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”

DSC00614Całej akcji ewakuacyjnej przyglądała się przedstawicielka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku Specjalista mł.kpt. mgr.inż. Kamila Pudło. Przedstawicielka KPPSP obserwowała i oceniała jak uczestnicy ewakuacji na sygnał dzwonków alarmowych opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren szkoły. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. W kilka minut wszystkie sale szkolne, przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek pod opieką nauczycieli. Pracownicy obsługi zastosowali wszystkie procedury na wypadek pożaru w placówce. Został użyty sprzęt gaśniczy w miejscu symulacji zapruszenia ognia, odłączono dopływ prądu, zabezpieczono wejścia do placówki. Dyrekcja szkoły jako ostatnia opuściła szkołę po czym dokonała sprawdzenia liczebności grup, nauczycieli i pracowników obsługi.

IMG 3472W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci przedszkolne (trzy grupy), uczniowie klasy I, II, IIIa, IIIb, IVa, IVb, V, VI, VII, uczniowie gimnazjum IIa, IIb, IIIa, IIIb, 22 nauczycieli i 8 pracowników obsługi.Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną, sprawdzają stosowanie się do procedur obowiązujących w placówce.Już od najmłodszych lat oswajają dzieci, ale również kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy nauki i pracy.

Anna Osiewacz

 

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)