Lekcja w urzędzie

PDF Drukuj Email
czwartek, 05 października 2017 20:11

We wtorek 3 października br. uczniowie klasy IVb SP w Lipiu mieli do załatwienia bardzo ważną sprawę. W tym celu udali się na pocztę, a następnie odwiedzili sekretariat Urzędu Gminy i spotkali się z wójt, Bożeną Wieloch.

            Wszystko zaczęło się od tego, że w ostatnim czasie, na lekcjach języka polskiego, dzieci poznawały zasady redagowania oraz adresowania kartek pocztowych. Dla dziewięciolatków, bo przypomnijmy, że są to dzieci, które poszły do szkoły mając 6 lat, nie było to wcale łatwe. Swoje pierwsze samodzielnie napisane kartki dzieci postanowiły wysłać do rodziców. Stąd wizyta na poczcie, gdzie osobiście kupiły znaczki i nakleiły je na już wypisane kartki. Pani urzędniczka cierpliwie we wszystkim pomagała, a także pokazała swoim młodym klientom różne rodzaje blankietów, wyjaśniając przy tym, jak należy je wypełniać, aby przesyłka bez problemów dotarła do adresata.

            Prosto z poczty dzieci przeszły na piętro Urzędu Gminy, gdzie czekała już pani Agnieszka Kotynia, zajmująca się na co dzień promocją i pokazała im specjalne firmowe druki i koperty, które wykorzystuje w swej pracy. Jedną, opatrzoną herbem gminy, każde dziecko otrzymało na pamiątkę. Wielką radość sprawił czwartoklasistom również informatyk, pan Marcin Karpik, przygotowując dla każdego dużą kopertę z komputerowo zapisanym nazwiskiem i adresem dziecka. Uczniowie cieszyli się tak spontanicznie i głośno, że usłyszała ich pani wójt, która przerwała swoją pracę i w sali ślubów spotkała się z niezapowiedzianymi, ale bardzo miłymi gośćmi.

Wspólne zdjęcie i czekoladki słodko zakończyły tę nietypową lekcję języka polskiego. Pięć Julek, dwaj Kacprowie, Iza, Judytka, Natalia, Paulinka, Zosia, Filip, Krystian i Tomek dziękują Urzędowi Pocztowemu oraz Urzędowi Gminy w Lipiu za gościnność.

Jolanta Cyprych

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)