Światowy Dzień Mycia Rąk

PDF Drukuj Email
niedziela, 15 października 2017 20:47

receW tym roku szkolnym uczniowie klas I – III uczestniczyli w Światowym Dniu Mycia Rąk, obchodzonym 15 października. Dzieci po raz pierwszy przyłączyły się do akcji zainicjowanej w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Prowadzone na terenie szkoły działania miały zachęcać uczniów do regularnego mycia rąk, jako ważnego elementu profilaktyki. W czasie prowadzonej kampanii maluchy miały okazję dowiedzieć się jak istotne jest mycie rąk przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety czy po powrocie do domu. Poznały także zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania tej zasady. Dzieci z niedowierzaniem słuchały informacji, które mówiły o tym, że mycie rąk może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Dodatkowo uczniowie przekonali się, że mycie rąk wcale nie jest takie proste. Na dowód tego po warsztatach przeprowadzonych przez szkolną pielęgniarkę opracowali własną instrukcję mycia rąk i zastosowali ją w praktyce. Wśród podejmowanych działań nie brakowało kolorowych plakatów, haseł i rymowanek zachęcających do przestrzegania zasad higieny rąk. Wielką atrakcją tego dnia była ekspozycja mydeł, żeli i chusteczek służących do zachowania czystości. Duża różnorodność tych produktów była dodatkową motywacją do częstego mycia rąk. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozostanie na trwałe w świadomości maluchów i zaowocuje dobrym zdrowiem.


galeria


MYCIE RAK02


MYCIE RAK41

Dorota Knop


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)