Akademia na Dzień Papieski 2017, 100 – lecie Objawień Fatimskich

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 października 2017 21:20

Społeczność Zespołu – Szkolno Przedszkolnego w Lipiu w poniedziałek 23 października 2017 roku zgromadziła się na uroczystej akademii z racji Dnia Papieskiego. Stolica Apostolska wpisała bowiem w kalendarz liturgiczny wspomnienie Świętego Jana Pawła II na dzień 22 października. Stąd w naszej Szkole uczczono pamięć największego z rodu Polaków – Świętego Jana Pawła II, ukazując Jego nieocenioną posługę na Stolicy Świętego Piotra w perspektywie jubileuszu 100 – lecia objawień fatimskich (1917 – 2017).

DSC01450Podczas uroczystego apelu został przypomniany fakt, iż Święty Jan Paweł II, którego życie uratowała Matka Boża w czasie krwawego zamachu 13 maja 1981 na Placu św. Piotra, jest Papieżem tajemnicy fatimskiej. Papież, o którym mówiły dzieci: Łucja, św. Franciszek oraz św. Hiacynta, to Jan Paweł II.

Dlatego też Papież w książce pt.: Przekroczyć próg nadziei powiedział o początkach swego pontyfikatu: Wówczas jeszcze bardzo mało wiedziałem o Fatimie. I oto przyszedł 13 maja 1981 r. kiedy zostałem ugodzony kulą zamachowca na Placu św. Piotra, także nie uświadamiałem sobie tego, że jest to właśnie ów dzień, w którym Maryja objawiła się trójce dzieci w portugalskiej Fatimie i miała wypowiedzieć do nich słowa, które z końcem stulecia zdają się przybliżać do swego wypełnienia.DSC01462

Jednym z głównych przesłań Matki Bożej w ubogiej Dolinie Pokoju jest tzw. „Tajemnica fatimska”. Młodzież prezentująca treść tej Tajemnicy wyjaśniała, że składa się ona z trzech części:

Pierwsza część to wizja piekła dokąd idą dusze biednych grzeszników.

Druga część to orędzie, w którym Matka Boża zapowiedziała koniec I wojny światowej, lecz ostrzegła, że jeżeli ludzie nie przestaną obrażać Boga, wybuchnie druga, gorsza, poprzez którą Bóg ukarze świat za jego zbrodnie, w postaci wojny i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego. Gdyby ludzkość pomimo tych kar nie nawróciła się, Matka Boża przepowiedziała jeszcze, że Rosja rozpowszechni swoje błędy po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła Świętego. Dobrzy ludzie będą umęczeni, Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć, różne narody będą unicestwione.

Trzecia część Tajemnicy to symboliczna wizja wypełniania się kar zapowiedzianych w części drugiej. Pastuszkowie z Fatimy ujrzeli w niej m.in.: biskupa odzianego w biel, w którym widzieli papieża, za nim postępowało wielu innych biskupów, kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki krzyż. Po przejściu przez wielkie miasto w połowie zrujnowane, Ojciec Święty, doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku, w ten sposób zginęli jeden po drugim biskupi, kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji.

W odpowiedzi na apel Matki Bożej Fatimskiej, która wciąż prosi o dar modlitwy, na zakończenie uroczystej akademii, wszyscy odmówili Litanię do Świętego Jana Pawła II oraz modlitwę zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie.

Ks. Mirosław Chrzęstek

galeria

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)