Dzień Zdrowego Śniadania

PDF Drukuj Email
czwartek, 09 listopada 2017 21:07

Uczniowie klas I-III kolejny raz uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”. Dzieci od dłuższego czasu wzbogacały swoją wiedzę na temat zasad zdrowego żywienia. Poznawały wartości odżywcze różnych produktów spożywczych, omawiały zalety warzyw i owoców oraz pokazywały sposoby ich wykorzystania w codziennej diecie. Podjęte zadania pomogły im poznać „12 zasad zdrowego żywienia” oraz zrozumieć wpływ śniadania na wyniki w nauce. Podsumowaniem podejmowanych działań było zorganizowanie 8 listopada „Dnia Zdrowego Śniadania”. W tym dniu uczniowie w czasie wspólnych zajęć rozwiązywali zagadki, wykonywali plakaty promujące zdrowy styl życia, śpiewali piosenki zachęcające do właściwego żywienia i dużo się poruszali. Największą atrakcją dla dzieci było wspólne śniadanie. Maluchy zgromadziły zdrowe produkty, odświętnie nakryły stoły i rozpoczęły przygotowywanie posiłku. Bardzo szybko pojawiły się pierwsze smakołyki, były kanapki, soki, owoce i warzywa. Kolorowe pyszności rozbudzały apetyt, więc wszyscy z ochotą zasiedli do wspólnego śniadania. Pierwsze kulinarne zadania sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pomogą w budowaniu zdrowego stylu życia. Pamiętajmy!Zdrowe śniadanie to najlepszy start w nowy dzień

Dorota Knop

galeria

DZIEN ZDROWEGO SNIADANIA45

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)