Marzycielska poczta

PDF Drukuj Email
czwartek, 16 listopada 2017 17:52

marzycielska-poczta-logo-prostokat-biale-tlo-jpgNa początku listopada uczniowie z klasy IVa szkoły podstawowej oraz II b gimnazjum przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Marzycielska Poczta”. Idea akcji narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas na stronie internetowej zamieszczane są sylwetki chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki z życzeniami. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy i satysfakcji.

Na zajęciach języka polskiego uczniowie zapoznali się z zasadami działania i funkcjonowania ,,Marzycielskiej Poczty”. Uczniowie postanowili napisać życzenia urodzinowe dla Tobiasza. Listowi przyjaciele życzyli mu powrotu do zdrowia i siły do walki z chorobą. Dodatkowo uczniowie obdarowali chłopca skromnymi upominkami. Po zredagowaniu kartek uczniowie udali się na pobliską pocztę, gdzie zakupili znaczki i nakleiły je na koperty. W akcję włączyła się również Pani Dyrektor mgr Olga Michalak oraz pedagog mgr Iwona Zdunek.

Akcja pokazała, że uczniowie naszej szkoły są wrażliwi i pełni empatii. Podczas jej podsumowania uczniowie wykazali chęć kontynuacji swoich działań w kolejnych miesiącach.

Monika Mach

galeria

P 20171027 111545

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)