Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

PDF Drukuj Email
czwartek, 16 listopada 2017 18:25

logo-cyfrowobezpiecznipl(2)W naszej szkole 15 listopada 2017r. odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego, realizowany w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”. Podjęte zadania miały na celu promowanie bezpiecznych postaw w sieci oraz poprawę kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie korzystania z cyberprzestrzeni. Projekt stanowi ważny element rządowego programu Bezpieczna+, realizowanego przez szkołę już od początku roku szkolnego. warsztaty30W ramach Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego odbyły się między innymi warsztaty dla uczniów z zakresu cyberbezpieczeństwa. W trakcie spotkania Edukator Cyfrowego Bezpieczeństwa starał się pokazać dzieciom liczne problemy dotyczące cyberprzestrzeni i wskazać sposoby ich uniknięcia. Uczniowie przy pomocy ciekawych prezentacji multimedialnych poznali zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu oraz różne sposoby zabezpieczania się przed istniejącym zagrożeniem. W tym dniu swoją wiedzę z zakresu cyberprzestrzeni wzbogacili także nauczyciele. Edukator przekazał im wiele rad przydatnych w budowaniu szkolnego cyberbezpieczeństwa. Podsumowaniem Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego były działania skierowane do rodziców. warsztaty12Dla nich w ramach pedagogizacji odbyło się spotkanie z pracownikami PPPP w Kłobucku oraz przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Psycholog Ewa Nieroba w swojej prelekcji „Dzieci i młodzież w cyfrowym świecie” wyczuliła rodziców na niebezpieczne zachowania dzieci oraz wskazała najczęstsze zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z urządzeń cyfrowych. Natomiast st. sierż. Tomasz Solnica mówił na temat „Konsekwencji nieprzestrzegania prawa przez nieletnich”, w swoim wystąpieniu dużo uwagi poświęcił cyberprzemocy. Prowadzone działania z pewnością podniosły świadomość uczniów, rodziców i nauczycieli, a także wskazały sposoby uniknięcia wielu niebezpieczeństw. Mamy nadzieję, że Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego był ostrzeżeniem dla wielu nieostrożnych Internautów.

Dorota Knop

galeria 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)