II edycja programu "Być jak Ignacy"

PDF Drukuj Email
niedziela, 17 grudnia 2017 22:05

Ruszyła II edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy. Rozpalamy płomień wiedzy”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Skierowany do uczniów szkół podstawowych, ma na celu rozpowszechnianie wśród młodych ludzi wiedzy na temat polskich naukowców, ich wynalazków, odkryć i dokonań, popularyzację nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej oraz promowanie działań edukacyjnych opartych na doświadczeniach i eksperymentach. W ramach programu organizowany jest konkurs o tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”.

W naszej szkole kontynuuje swoją działalność koło naukowe „Odkrywcy”. Jego członkowie, uczniowie klasy V i VI wraz z opiekunem panią Izabellą Pęcherz rozpoczynają kolejną fascynującą przygodę z Ignacym. W ubiegłym roku szkolnym znaleźliśmy się w gronie 16 wyróżnionych szkół i otrzymaliśmy tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”. Uczestnictwo w I edycji pokazało nam, że nauka może być fascynującą przygodą i ciekawym sposobem rozwijania zainteresowań, dlatego postanowiliśmy również w tym roku zgłębiać swoją wiedzę z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych i w ten sposób odkrywać tajemnice otaczającego nas świata.


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)