Jasełka 2017

PDF Drukuj Email
piątek, 22 grudnia 2017 00:05

galeria

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Także i w naszej szkole ostatni dzień przed świętami był zupełnie inny niż poprzednie. Na korytarzu , przy pięknie przystrojonej choince przechadzali się uczniowie w eleganckich świątecznych strojach. Słychać było melodię kolęd. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, najmłodsze dzieci, zaprezentowały Jasełka. W specjalnie przygotowanych przez rodziców strojach oraz w pięknej scenografii szopki betlejemskiej, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pastuszkowie i spora grupa ślicznych aniołków. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczennic szkoły podstawowej i gimnazjum, a uczniowie, którzy uczą się gry na instrumentach, zagrali kolędy. Występ uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Olga Michalak, która podziękowała przedszkolakom i uczniom za występ oraz złożyła wszystkim wzruszające, niecodzienne życzenia , cytując wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. „ Pomódlmy się w noc Betlejemską”.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską
W noc szczęśliwego rozwiązania,
By wszystko się nam rozplatało,
Węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
Porozkręcały jak supełki.
Własne ambicje i urazy
Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

I aby w nas złośliwe jędze
Pozamieniały się w owieczki
A w oczach mądre łzy stanęły
Jak na choince barwne świeczki.

By anioł podarł każdy dramat
Aż do rozdziału ostatniego,
Kładąc na serce pogmatwane

Jak na osiołka kompres śniegu.
Aby się wszystko uprościło
Było zwyczajne; proste sobie.

By szpak pstrokaty, zagrypiony
Fikał koziołki nam na grobie.
Aby wątpiący się rozpłakał
Na cud czekając w swej kolejce,

A matka Boska; cichych, ufnych
Jak ciepły chleb wzięła na ręce.

Ewa Kuc

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)