Profilaktyka w naszej szkole

PDF Drukuj Email
piątek, 29 grudnia 2017 16:59

Realizując zadania Programu Wychowawczo-Profilaktycznego w naszym ZS-P w listopadzie i grudniu 2017 przeprowadzono akcję ostrzegającą przed WZW A. Każda klasa SP i Gimnazjum została przeszkolona jak postępować, aby ustrzec się przed tą groźna chorobą. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się jakie są objawy, przyczyny oraz jak ustrzec się przed żółtaczką pokarmową czyli WZW A. Ponadto uczniowie przygotowali plakaty informacyjne, które porozwieszali w całej szkole. Szczególnie w akcji plakatowej wyróżnili się uczniowie klasy IVA SP. Akcja została przeprowadzona w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną z Kłobucka.

Zrealizowano również projekt profilaktyczny „Kochane życie jak cię nie zmarnować” przygotowany przez Fundację „Przyjaciel z Sercem”. Merytoryczne działania zawarte w projekcie miały za zadanie zaszczepić w młodzieży zamiłowanie do zdrowego trybu życia i świadomą rezygnację z używek, które niszczą organizm. Narkotyki, alkohol, nikotyna, substancje zawarte w e-papierosach czy cyberprzemoc to zagrożenia współczesnego świata czyhające przede wszystkim na dzieci i młodzież. Dzisiejszy świat zbudowany na coraz szybciej rozwijającej się cywilizacji, technice oraz komunikacji z jednej strony daje duże możliwości do rozwoju młodego człowieka, z drugiej zaś stwarza wiele pokus, którym uleganie może mieć katastrofalne skutki w przyszłości.

W projekcie zostały zrealizowane następujące tematy:

-Używki-narkotyki

-Alkohol, papierosy, e-papierosy

-Cyberprzemoc

Renata Walaszczyk - Kałuża

galeria

IMG 20171124 140211031

DSC02810

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)