Wycieczka do Łodzi

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 stycznia 2018 19:00

ec1 logotyp-110 stycznia 2018r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem programu było "EC1 - Miasto Kultury". W planetarium obejrzeli pokaz "Gwiazdozbiory zimowego nieba", poznali gwiazdozbiory widoczne na niebie zimą, po zachodzie Słońca tj. Orion, by, Wielki i Mały Pies oraz mgławice, galaktyki i gromady gwiazd.  Następnie obejrzeli międzynarodową wystawę "Leonardo da Vinci - Energia umysłu" poświęconą twórczości tego wielkiego człowieka - wynalazcy, naukowca i inżyniera. Ponad 70 różnych eksponatów, instalacji i filmów przedstawia cały proces twórczy - od pomysłu, szkicu do powstania modelu. Polskim akcentem wystawy jest prezentacja dorobku polskich naukowców "Od marzeń o lataniu do fabryki snów - polscy leonardowie" m in. Kazimierza Prószyńskiego twórcy polskiej kinematografii.

Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Kinematografii, w którym zgromadzone są filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią. Na wystawach stałych "Tajemnice planu filmowego" i "Cud ożywionej fotografii" obejrzeliśmy urządzenia związane z rozwojem technologicznym kina (historyczne projektory, kamery, stoły montażowe), plakaty i fotosy filmowe, elementy scenografii i zaaranżowane plany filmowe czy lalki wykorzystywane w animacji. W jednym z pomieszczeń zaprezentowana jest oryginalna scenografia do filmu "Latająca maszyna", jedyna w Polsce oryginalna Panorama Cesarska, czyli fotoplastikon. Największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja  poświęcona polskiej animacji „Pałac pełen bajek”.


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

Być jak Ignacy

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)