Wycieczka do Łodzi

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 stycznia 2018 19:00

ec1 logotyp-110 stycznia 2018r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem programu było "EC1 - Miasto Kultury". W planetarium obejrzeli pokaz "Gwiazdozbiory zimowego nieba", poznali gwiazdozbiory widoczne na niebie zimą, po zachodzie Słońca tj. Orion, by, Wielki i Mały Pies oraz mgławice, galaktyki i gromady gwiazd.  Następnie obejrzeli międzynarodową wystawę "Leonardo da Vinci - Energia umysłu" poświęconą twórczości tego wielkiego człowieka - wynalazcy, naukowca i inżyniera. Ponad 70 różnych eksponatów, instalacji i filmów przedstawia cały proces twórczy - od pomysłu, szkicu do powstania modelu. Polskim akcentem wystawy jest prezentacja dorobku polskich naukowców "Od marzeń o lataniu do fabryki snów - polscy leonardowie" m in. Kazimierza Prószyńskiego twórcy polskiej kinematografii.

Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Kinematografii, w którym zgromadzone są filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią. Na wystawach stałych "Tajemnice planu filmowego" i "Cud ożywionej fotografii" obejrzeliśmy urządzenia związane z rozwojem technologicznym kina (historyczne projektory, kamery, stoły montażowe), plakaty i fotosy filmowe, elementy scenografii i zaaranżowane plany filmowe czy lalki wykorzystywane w animacji. W jednym z pomieszczeń zaprezentowana jest oryginalna scenografia do filmu "Latająca maszyna", jedyna w Polsce oryginalna Panorama Cesarska, czyli fotoplastikon. Największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja  poświęcona polskiej animacji „Pałac pełen bajek”.


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)