PDF Drukuj Email
niedziela, 18 marca 2018 23:10

szlaczek-1337952910

"Rozpalamy płomień wiedzy entomologicznej"

16 marca 2018 r. w naszej szkole pojawił się niecodzienny gość, entomolog Paweł Dzionek. Wizyta niezwykłego częstochowianina wiązała się z organizacją wystawy owadów. Pan Paweł zaprezentował naszym uczniom, gromadzoną od wielu lat, kolekcję owadów z całego świata. Wszyscy bez wyjątku z ogromnym zainteresowaniem podziwiali najróżniejsze motyle i chrząszcze, zachwycając się ich kształtem, wielkością i barwą. Uzupełnieniem pięknej wystawy był film „Owady Polski”. Zawierał on wiele cennych informacji i ciekawostek z życia owadów. Dodatkową atrakcją spotkania była pogadanka z entomologiem, która jeszcze bardziej rozwinęła zainteresowanie tymi niedocenianymi zwierzętami, pokazała ich urok, bogactwo i pożyteczność. Pasja pana Pawła Dzionka pozwoliła nam spojrzeć inaczej na świat owadów, docenić ich piękno i znaczenie. Fascynujący zbiór jego owadów na długo pozostanie w naszej pamięci.

galeria

IMG 1163

IMG 1030

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)