Wizyta w Gloucester, Wielka Brytania

PDF Drukuj Email
wtorek, 27 marca 2018 20:00

logo121 marca 2018r. rozpoczęła się kolejna wizyta studyjna w ramach realizacji projektu Erasmus + „Arts and Traditions”. Troje nauczycieli z naszej szkoły udało się na pięciodniowy wyjazd do Widden Primary School w Gloucester, w Wielkiej Brytanii. To była już czwarta wizyta studyjna podczas której nauczyciele ze wszystkich szkół partnerskich spotkali się, aby podsumować działania zrealizowane w pierwszym semestrze tego roku szkolnego, dokonać ich ewaluacji oraz zaplanować pracę na najbliższe miesiące. Wszystkie szkoły partnerskie przygotowały sprawozdania w różnej formie. Były to głównie prezentacje multimedialne, albo filmiki. Uczestniczyliśmy również w warsztatach przygotowanych przez gospodarzy. Dotyczyły one sztuki graffiti oraz Interpretive Dance, czyli tańca z choreografią. Prowadzący zajęcia z ogromnym zaangażowaniem dzielili się z nami doświadczeniem i umiejętnościami artystycznymi.

Wizyta była również okazją do poznania szkoły i kultury kraju. Szkoła Widden to szkoła otwarta na wielokulturowość. W każdej klasie znajdują się dzieci różnych narodowości. Nie zabrakło tam również Polaków, którzy nas gorąco przywitali. Jedynie 5% wszystkich uczniów szkoły to rodzimi Brytyjczycy. Pomimo różnorodności kultur wszyscy uczniowie dobrze czują się w szkole, co było widać podczas piątkowego assembly, czyli apelu szkolnego, na którym dzieci z radością zaśpiewały piosenkę „This Is Our School”. W sobotnie popołudnie wzięliśmy udział w School Fair, czyli festynie szkolnym zorganizowanym przez nauczycieli i rodziców uczniów. Działanie miało cel charytatywny – zbiórka pieniędzy na czystą wodę w Afryce.

Podczas pobytu uczestniczyliśmy także w licznych występach uczniów, prezentacjach, pokazach tańców oraz przedstawieniu teatralnym „As You Like It” Williama Shakespeara. Mieliśmy również okazję zwiedzić piękne miasto Gloucester pochodzące z czasów rzymskich, położone w dolinie rzeki Severn, 180 km na zachód od Londynu. Zobaczyliśmy tam m.in. doskonale zachowaną średniowieczną katedrę, w której kręcono sceny do "Harry'ego Pottera". 

Wizyta studyjna przebiegła w bardzo miłej atmosferze, pełnej otwartości i entuzjazmu. Koordynatorowi projektu, który był zarazem gospodarzem wizyty oraz wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i bardzo ciepłe przyjęcie. Do Polski przywieźliśmy same dobre wspomnienia, które na długo zostaną w naszej pamięci.

Aleksandra Pawełoszek

galeria

IMG 1606

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)