Drukuj Email

szlaczek-1337952910

IMG 5488Podczas wycieczki do Łodzi odwiedziliśmy Muzeum Kinematografii, w którym zgromadzone są filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią. Na wystawach stałych "Tajemnice planu filmowego" i "Cud ożywionej fotografii" obejrzeliśmy urządzenia związane z rozwojem technologicznym kina (historyczne projektory, kamery, stoły montażowe), plakaty i fotosy filmowe, elementy scenografii i zaaranżowane plany filmowe czy lalki wykorzystywane w animacji. W jednym z pomieszczeń zachowana jest oryginalna scenografia do filmu "Latająca maszyna". Ciekawostką  była również jedyna w Polsce oryginalna Panorama Cesarska, czyli fotoplastikon. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak ekspozycja  poświęcona polskiej animacji „Pałac pełen bajek”.

galeria

e

d


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)