„Sprzątamy naszą gminę”

PDF Drukuj Email
czwartek, 03 maja 2018 21:01

W dniu 25 kwietnia br. uczniowie naszego Zespołu uczestniczyli w akcji „Sprzątamy naszą gminę”. Głównym celem tej edukacyjno – społecznej akcji jest kształtowanie u dzieci i młodzieży prawidłowej postawy wobec środowiska naturalnego oraz uwrażliwienie na potrzebę dbania o czystość w najbliższym otoczeniu.

Tego dnia o godz. 10.30 uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum, zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, które zapewnił Urząd Gminy w Lipiu, wyruszyli w teren. Uczniowie przeszkoleni wcześniej w zakresie przestrzegania bezpieczeństwa, zmotywowani szczytnym celem akcji, pod okiem nauczycieli udali się w wyznaczone rewiry, które solidnie uprzątnięto z zalegających śmieci:

Klasa IVa – teren wokół kościoła w Dankowie

Klasa IVb –boisko gminne w Lipiu

Klasa V – okolice cmentarza w Dankowie

Klasa VI – skarpa nad rzeką przy głównym moście i altana

Klasa VII – teren od głównego mostu w Dankowie do remizy ( nad rzeką)

Klas IIa. IIIb G – teren od remizy OSP w Dankowie do drugiego mostu (nad rzeką)

Klasa IIb, IIIa – „wyspa”w Dankowie  

Sprzątającym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości uczniów udało się zebrać sporo worków śmieci, które zostały złożone w ustalonych punktach, a następie przewiezione do punktu odbioru odpadów.

Akcja zakończyła się około godz. 11.30. Młodzież, z poczuciem satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz środowiska, wróciła do szkoły na lekcje.

Ze względu na swój jednorazowy charakter impreza miała znaczenie symboliczne, bez wątpienia jednak pozwoliła obudzić refleksję nad stanem naturalnego środowiska i przysłużyła się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.

Dyrekcja szkoły w imieniu swoim oraz inicjatora przedsięwzięcia – Wójta Gminy Lipie – podziękowała wszystkim za zaangażowanie.

Anna Wojtyra

galeria

DSC03873

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)