Akcja Walentynkowa w ramach Projektu „Edukacja dla Godności”

PDF Drukuj Email

Walentynki 

   Pierwszą zorganizowaną przez Nas akcją w ramach realizacji projektu „Edukacja dla Godności”, w której wzięło udział blisko 170 uczniów i nauczycieli była akcja z okazji Walentynek.

Jej cel to okazanie swojej solidarności z mieszkańcami Port Harcourt w Nigerii, którym grożą przymusowe wysiedlenia. Włączyliśmy się w nią poprzez zrobienie sobie zdjęcia. Działacze i działaczki projektu „Edukacja dla Godności” z naszego Gimnazjum napisali wiadomości na wielkim czerwonym wyciętym z papieru sercu do Gubernatora stanu Rivers, Pana Chibuike Rotimi Amaechi. Na konferencji prasowej oświadczył on, że będzie kontynuował rozbiórkę nabrzeży w Port Harcourt, które mają zostać zniszczone.

Klasowe i indywidualne zdjęcia uczniów z sercem zostaną pokazane mieszkańcom dzielnic nadbrzeżnych w Port Harcourt przez przedstawiciela Amnesty International jako wparcie ich w tak trudnych chwilach. Ponadto w tym samym czasie będą odbywać się akcje w Port Harcourt.

Walentynki         Walentynki

Walentynki

Wielu tysiącom osób grozi przymusowe wysiedlenie, jeśli władze nie zaprzestaną planowanych rozbiórek. Przedstawiciele rządu stanu Rivers twierdzą, że rozbiórka nadbrzeżnych osiedli jest niezbędna do wdrożenia planu odnowy miasta. Jednakże plan ten powstał bez jakiejkolwiek konsultacji ze społecznością, dla której będzie miał największe konsekwencje.

Według obowiązującego prawa władze Nigerii powinny zapewnić swoim obywatelom prawo do odpowiednich warunków mieszkaniowych i zaprzestać przeprowadzania przymusowych wysiedleń. Mieszkańcy niszczonych osiedli powinni uczestniczyć w konsultacjach w sprawach, które ich dotyczą i mają prawo wyrażać swoją opinię na temat programów i strategii władz w zakresie mieszkalnictwa i planowania przestrzennego. Nie powinno się eksmitować ani burzyć domów mieszkalnych, kościołów, szkół czy też miejsc pracy mieszkańców nadbrzeża w Port Harcourt a ludzi zostawiać bez jakiejkolwiek pomocy oraz środków do życia.

Nasz apel brzmi:

"Gubernatorze Amaechi okaż swoją miłość dla wspólnot nabrzeża w Port Harcourt, w Nigerii. Przerwij przymusowe eksmisje i nielegalne rozbiórki."

            Zapraszamy do obejrzenia galerii Naszych zdjęć, które zostały umieszczone w naszej galerii oraz na stronach internetowych:

http://edukacjadlagodnosci.pl/index.php?option=com_content&;view=article&id=21:warsztaty-w-szkole&catid=1:materiay-edukacyjne oraz http://www.people-live-here.org/solidarity/

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)