PDF Drukuj Email

"Rozpalamy płomień wiedzy geologicznej i paleontologicznej"

IMG 8782Odkrywcy przygotowali dla swoich kolegów wystawę "Skarby Ziemi", na której zgromadzili skały i minerały z całego świata. Uczniowie mogli obejrzeć skały magmowe, osadowe i przeobrażone oraz bogactwo minerałów. Ważnym elementem, ściśle związanym z naszym regionem była kolekcja skamieniałości, głównie jurajskich amonitów. Jednak dzięki uprzejmości rodziców i innych członków rodziny mogliśmy pokazać również skamieniałości innych organizmów żyjących wiele milionów lat temu między innymi belemnity, ramienionogi, jeżowce, gąbki, małże, liliowce i trylobity. Oczywiście nie mogło zabraknąć również dinozaurów i mamutów. Dopełnieniem wystawy była gazetka ścienna przedstawiająca dzieje geologiczne Ziemi oraz proces powstawania skamieniałości.

Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną "Skarby Ziemi" pokazującą sposoby wykorzytania różnych skał i minerałów, w tym ropy naftowej.

galeria

Obraz12

Obraz13

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)