„Nasza Ziemia - Nasz dom” - projekt ekologiczny

PDF Drukuj Email
wtorek, 22 maja 2018 21:11

W naszej szkole 14.05.18 i 15.05.18 odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnoszkolnego projektu ekologicznego „Nasza Ziemia - Nasz dom”. Uczniowie klasy IVA przygotowali montaż słowno-muzyczny wprowadzający w zagadnienia ekologiczne. Pomogli im uczniowie klasy II B przygotowując prezentacje multimedialne na temat zagrożeń atmosfery oraz na temat monitorowania stanu czystości powietrza w naszej szkole i miejscowości. Uczniowie klasy IVA wykazali się ogromnym zaangażowaniem i determinacją w przygotowaniu strojów do występu oraz dekoracji sali gimnastycznej.

Kolejny ogniwem projektu była prezentacja strojów ekologicznych z komentarzem. Tu zaprezentowali się uczniowie klas IV A i B, V,VI,VII SP oraz II A i B, IIIA i B gimnazjum. Stroje były bardzo pomysłowe, bardzo kolorowe i co najistotniejsze wszystkie ekologiczne. Uczniowie zaskoczyli widzów szczególnie z klas I-III SP kreatywnością. Każdy strój był inny. Klasa VI przygotowała specjalnie na tę okazję bajkę ekologiczną. Gromkie brawa dla modeli w strojach ekologicznych świadczyły o tym, ze obecni na sali nie tylko się uczą, ale również dobrze bawią. IMG 20180514 124757 resized 20180514 055506077

Po prezentacji strojów wszyscy udali się obejrzeć wystawę „Użyteczne z bezużytecznych”, na której to uczniowie przedstawili swoje dzieła wykonane z odpadów. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać o tym, że nasi uczniowie mają bardzo ciekawe pomysły i doskonale potrafiąwykorzystać to co niektórym mogłoby się wydawać bezużyteczne. Praca nad realizacją projektu rozpoczęła się akcją „Sprzątamy nasza gminę”, która odbyła się 25.04.18 roku. Należy podkreślić, że projekt osiągnął zamierzone cele. Przybliżył problemy ekologiczne współczesnego świata, podsunął propozycję rozwiązania kilku z nich a nade wszystko zintegrował wszystkich uczestników. Jest to niezwykle budujące gdyż mottem naszego działania był fragment wiersza W. Szymborskiej

Najwyższą formą materii jest człowiek, Ziemi mieszkaniec. 
Najwyższą formą istnienia - świadome jego działanie. 
Najwyższą formą działania - walka o pokój tej ziemi. 
Najwyższą formą tej walki - siłami walczyć wspólnymi. 

Renata Walaszczyk Kałuża, Teresa Sajecka

galeria


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)