Początki polskiego lotnictwa wojskowego i historia Dywizjonu 303

PDF Drukuj Email
wtorek, 22 maja 2018 22:33

23 maja uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu odwiedzą Muzeum 303 im. Jana Zumbacha w Napoleonie. W poniedziałek 21.05.2018 roku odbyła się dla uczestników wycieczki pogadanka ilustrowana prezentacją multimedialną wprowadzającą w tematykę planowanego wyjazdu. Młodzież zapoznała się z prezentacją pod tytułem „Początki polskiego lotnictwa wojskowego i historia Dywizjonu 303”. Przedstawione zostały podstawowe fakty związane z polskim lotnictwem od pierwszych lat XX wieku, okresu walk o niepodległość i granice odrodzonego państwa polskiego, osiągnięcia lotnictwa II Rzeczypospolitej. Uczniowie dowiedzieli się także o udziale lotników w walkach w wojnie obronnej we wrześniu 1939 roku, ich udziale w obronie Francji a następnie Wielkiej Brytanii i sukcesach w dalszym przebiegu II wojny światowej. Informacje historyczne zostały uzupełnione hymnem Dywizjonu 303, wykonaniem piosenki Kuby Sienkiewicza i zespołu Elektryczne Gitary pod tytułem „Dywizjon 303”, a zakończone zostały odtworzeniem przeboju Grzegorza Ciechowskiego z kadrami filmu o polskich lotnikach „Nie pytaj o Polskę”. Uczniowie także zostali zapoznani z programem wyjazdu i informacjami organizacyjnymi. Wymienione powyżej fakty starali się młodzieży przekazać Dyrektor ZSP w Lipiu Olga Michalak i nauczyciel historii Andrzej Cer. Życzymy udanego wyjazdu i pobytu w muzeum.

Andrzej Cer

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)