Wycieczka do Wrocławia

PDF Drukuj Email
środa, 23 maja 2018 22:20

Dnia 21 maja uczniowie klas I – III wyjechali na długo oczekiwaną wycieczkę do Wrocławia. Starannie zaplanowany wyjazd miał na celu zapoznanie dzieci z Europejską Stolicą Kultury 2016 roku. Zwiedzanie miasta i jego licznych zabytków dało maluchom możliwość poznania dziedzictwa kulturowego, historycznego i naukowego Wrocławia. W poznawaniu Wrocławia pomagał uczestnikom wycieczki przewodnik, który na początek zabrał ich na spacer po Starym Mieście. W trakcie przechadzki dzieci widziały miejsca pełne tajemnic i niesamowitych historii. Maluchy miały okazję zobaczyć więzienie miejskie, Wrocławskie Jatki, Katedrę Św. Jana Chrzciciela. Dzieci odwiedziły również Uniwersytet Wrocławski, gdzie zwiedziły Aulę Leopoldyna i Wieżę Matematyczną. Podczas wycieczki uczestnicy oglądali także Ossolineum, Ostrów Tumski, Halę Stulecia oraz Most Tumski, zwany Mostem Zakochanych. Wszystkie odwiedzone miejsca były pełne uroku i wzbudzały podziw. Jednak szczególnie ważnym punktem była wizyta w ZOO, gdzie bardzo dużo emocji wywołało zwiedzanie Afrykarium. Kompleks niezwykłych ekosystemów wodnych oraz fauna Afryki budziły niesamowity zachwyt i trudno było rozstać się z tym miejscem. Wszyscy uczestnicy wycieczki przez cały pobyt byli bardzo aktywni i nawet w czasie krótkich przerw byli zaangażowani. Duże zamiłowanie do kodowania sprawiło, że dzieci bawiły się w każdej wolnej chwili i w przeróżnych miejscach. Maluchy kodowały na Uniwersytecie, w ZOO i na parkingu, wystarczyła mata, kolorowe obrazki, kartki papieru i przede wszystkim pomysł. Wycieczka do Wrocławia została przez wszystkich uznana za bardzo udaną i już dzisiaj maluchy „zaprogramują przyszłość” .

Dorota Knop

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)