„Dwa jeden dla nieba”

Drukuj Email
niedziela, 13 stycznia 2019 18:47

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i choć na chwilę zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie gimnazjum ,szkoły podstawowej oraz przedszkola przygotowali pod opieką nauczycieli przedszkola i Pani katechetki- Jasełka Bożonarodzeniowe. Zgodnie z kalendarzem uroczystości szkolnych, 21 grudnia prezentowaliśmy się na forum szkoły, a 4 stycznia powtórzyliśmy występ dla społeczności lokalnej. Przedstawianie rozpoczęło się wystąpieniem pani Dyrektor mgr Olgi Michalak, która zaprosiła do obejrzenia jasełek, wspólnego kolędowania i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Jasełka były wyjątkowe. W pięknej scenerii rozstrzygała się walka dobra ze złem. Od początku istnienia człowieka trwa nieustanna walka o jego duszę. Przedstawione Jasełka miały na celu ukazać właśnie tę walkę. Po jednej stronie sceny stali aniołowie i robili wszystko, by przygotować ludzi na przyjście Pana. Chcieli sprawić, by ludzie nie grzeszyli, dobrzy byli, by życia przez zło nie stracili. Druga strona sceny to moce ciemności, które pragnęły przeszkodzić w narodzeniu Pana i robiły wszystko , by serca ludzi zgłupiały, pychą się napełniały, wierzyć i kochać przestały. Zgodnie z tytułowym przesłaniem „Jeden zero dla Nieba” dobro, chwała i wielkość Bożej Dzieciny odniosły definitywne zwycięstwo.

Wspaniałe stroje, zwłaszcza najmłodszych aktorów, dopracowane i przygotowane jak zawsze wzorowo przez rodziców, dodawały przedstawieniu niezwykłego uroku .

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku.

galeria

DSC06122

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)