Udział w akcji "Sprzątamy naszą gminę"

Drukuj Email
niedziela, 28 kwietnia 2019 20:00

W dniu sprzatanie gminy ZSP w Lipiu1725.04.19r. uczniowie naszego ZS-P po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątamy naszą gminę”. Uczniowie wraz z opiekunami posprzątali tereny w miejscowości Lipie i Danków (min. teren wokół Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, boisko gminne, ul. Kasztanową, teren wokół kościoła). Przedszkolaki porządkowały teren wokół naszej szkoły. Każda klasa SP i gimnazjum oraz przedszkolaki bardzo zaangażowali się w prace.

Akcja ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, uczenie odpowiedzialności za swoje postępowanie. Wdraża uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie. Pozwala zrozumieć, że drobny indywidualny gest każdego z nas jest w stanie zmienić bardzo wiele, zwłaszcza, że problemy dotyczą całego globu.

Budujący jest fakt, że nasi wychowankowie rozumieją sens tej akcji, że ma ona charakter edukacyjny i wychowawczy. Budzi człowieka do zastanowienia się nad losem swoim i przyszłych pokoleń. Pokazuje w praktyczny sposób jak możemy pomóc naszej matce Ziemi.

Przy okazji każdy uczestnik akcji zobaczył sens segregowania śmieci i dowiedział się co można jeszcze z nich odzyskać w recyklingu.

Jeden z naszych uczniów zapytany o akcję odpowiedział-„ Jestem pod wrażeniem, ponieważ widać jak zbiorowa praca przynosi efekty, służy to też integracji i z pewnością przyniesie wymierne efekty. Uważam też, że jesteśmy zachętą dla innych mieszkańców aby dbać o środowisko dla wspólnego dobra.”

Akcja ta była pierwszym etapem projektu ekologicznego związanego z corocznymi obchodami Dniem Ziemi w naszej szkole.

W tym roku akcji w naszej szkole przyświecała myśl:

„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie”(Wódz Seattle).

Renata Walaszczyk-Kałuża

galeria

sprzatanie gminy ZSP w Lipiu19

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)