Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

PDF Drukuj Email
czwartek, 12 września 2019 21:16

witaj szkoloPierwszy tydzień nauki w szkole już za nami. Czas pędzi jak szalony. A przecież tak niedawno, 2 września 2019r. witaliśmy Nowy Rok szkolny 2019/2020. Wakacyjna laba szybko się skończyła i szczęśliwi, opaleni, wypoczęci zawitaliśmy ponownie w murach naszej szkoły.

Jak zwykle było bardzo uroczyście, odświętnie i podniośle. Inauguracja Nowego Roku Szkolnego rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Dankowie. Następnie, o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna i artystyczna. Uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły Pani Olga Michalak. Uroczystość tę swoją obecnością uświetnił miejscowy kombatant Pan Mioduszewski wraz z małżonką oraz pani Cecylia Michalak. Zostali oni zaproszeni na tę uroczystość w zw. z prowadzoną przez Kuratorium Oświaty akcją „Przerwany Marsz”, upamiętniającą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obecni byli także: ks. H. Dusza – proboszcz parafii Danków, dyrektor GOK w Lipiu – Pani M. Łosik oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Pani K. Dobosz.

Uczniowie klasy VIII zaprezentowali się w niezwykle ciekawym montażu słowno – muzycznym, który przygotowali pod kierunkiem Pani A. Wojtyry i przy współpracy Pani U. Szali oraz Pana Ł.Kędziory. Młodzi artyści w swoim występie złożyli hołd ofiarom II wojny światowej w 80 rocznicę jej wybuchu. Symboliczna dekoracja przypominała, że „Był taki wrzesień”, o którym nie można zapomnieć, ale trzeba się także cieszyć tym, że „Jest taki wrzesień” jak ten w 2019 roku, kiedy możemy cieszyć się wolnością i z radością powracać do swoich szkolnych obowiązków.

Piękna recytacja, oprawa muzyczna, ruch sceniczny sprawiły, że widzowie, nawet ci najmłodsi, z wielkim zainteresowaniem słuchali swoich starszych kolegów, a na koniec nagrodzili ich gromkimi brawami.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych na pierwsze w tym roku lekcje z wychowawcami.

mgr Anna Wojtyra

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)