Akcja "Sprzątamy naszą gminę"

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 września 2019 18:12

SPRZĄTAMY NASZĄ GMINĘ – to akcja, która już na stale wpisała się w działania naszej szkoły. W tym roku szkolnym 25.09.2019r. uczniowie i przedszkolaki naszego ZS-P z okazji Sprzątania Świata wybrali się wraz z opiekunami, aby posprzątać tereny w miejscowości Lipie i Danków (m. in. teren wokół Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, boisko gminne, ul. Kasztanową, teren wokół cmentarza). Przedszkolaki porządkowały teren wokół naszej szkoły.

Akcja miała na celu aktywizację lokalnej społeczności (władz samorządowych, lokalnych instytucji, i mieszkańców, zwłaszcza uczniów i ich rodziców) do działań proekologicznych i społecznych. Warto tutaj podkreślić, że z roku na rok mamy coraz mniej śmieci wyrzucanych w miejsca niedozwolone. Tam gdzie jeszcze parę lat temu można było nazbierać kilka worków różnorodnych odpadów, dzisiaj jest przyjemnie i czysto. Gołym okiem widać zmianę na lepsze. Mieszkańcy maja wysoką świadomość ekologiczną i dobrze znają wartość czystego środowiska.

Udział w akcji był dla uczniów kolejną okazją, aby się przekonać o tym, że każdy z nas poprzez swoje pozornie niewielkie działanie ma wpływ na przyszłość naszej planety. Mam więc nadzieję, że cały rok będziemy o tym pamiętać i działać na rzecz ochrony przyrody i środowiska.

Renata Walaszczyk – Kałuża

galeria

 IMG 3950

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)