Światowy Dzień Mycia Rąk

PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2019 23:01

W dniach 15 i 16 października 2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci uczestniczyli w Światowym Dniu Mycia Rąk. Dzieci z kl. I-III włączyły się do zainicjowanej w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych akcji profilaktycznej, obchodzonej 15 października. W czasie prowadzonej na terenie szkoły kampanii maluchy dowiedziały się jak istotne jest mycie rąk i jakie zagrożenia wynikają z nieprzestrzegania tej zasady. Dzieci z niedowierzaniem słuchały przekazywanych informacji, trudno było im uwierzyć, że mycie rąk może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Uczniowie przekonali się także, że mycie rąk wcale nie jest takie proste. Maluchy poznały instrukcję właściwego mycia rąk i miały okazję zastosować ją w praktyce. Ważnym elementem kampanii było spotkanie ze szkolną pielęgniarką, która starała się przybliżyć dzieciom znaczenie właściwej higieny rąk. Wśród podejmowanych w tym czasie działań nie brakowało filmów, kolorowych plakatów, haseł i rymowanek zachęcających do przestrzegania zasad higieny rąk. Warto zauważyć, że szczególnym zainteresowaniem cieszyło się opracowanie plakatu „Gdzie były, co robiły moje ręce?”. Kolorowe ilustracje wędrujących po najróżniejszych miejscach rąk szybko przekonały wszystkich uczniów do systematycznego stosowania zasad higieny. Wielką atrakcją prowadzonej akcji była ekspozycja mydeł, żeli i chusteczek służących do zachowania czystości. Duża różnorodność tych produktów była dodatkową motywacją do częstego mycia rąk. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozostanie na trwałe w świadomości maluchów i zaowocuje dobrym zdrowiem.

Dorota Knop

galeria

SWIATOWY DZIEN MYCIA RAK44

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)