Młodzi głosują

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2019 18:02

mlodziglosujaW demokracji udział w wyborach to jedno z podstawowych praw i obowiązków obywatelskich. Wybory to nie tylko sposób selekcji kandydatów, ale też narzędzie kontroli nad osobami pełniącymi ważne funkcje publiczne. Na lekcji uczniowie dowiadują się, na czym polega bierne i czynne prawo wyborcze, oraz poznają procedurę głosowania w wyborach powszechnych. W związku z Wyborami Parlamentarnymi w naszej szkole przeprowadzono lekcje obywatelską.

W dniu 24 września 2019r., w ramach kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego, odbyła się debata, podczas której kandydaci przedstawili pozostałym uczniom klas IV – VIII swoje programy wyborcze, pomysły do pracy w nowym roku szkolnym oraz zmierzyli się z niełatwymi pytaniami swoich przyszłych wyborców, np.: dlaczego chcesz być członkiem zarządu SU/dlaczego kandydujesz na to stanowisko? Jakie masz cechy/umiejętności przywódcze? Jaką nową aktywność chciałbyś/chciałabyś zorganizować dla uczniów w szkole? Jaki widzisz problem w szkole i jak chciałbyś/chciałabyś go rozwiązać? Wszyscy Kandydaci świetnie zaprezentowali swoje pomysły, a niektóre z ich odpowiedzi wywołały wiele emocji, nie tylko wśród uczniów ale również grona pedagogicznego.

W piątek, 11 października 2019r. odbyły się demokratyczne wybory Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Było to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonywali wyboru swoich przedstawicieli. Wybory SU poprzedziła kampania, kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności.

Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach.

Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Reprezentantami uczniów naszej szkoły zostali:

Przewodniczący: Tomasz Płomiński kl.VIII

Zastępca: Julia Kiepura kl.VII

Skarbnik: Julia Sitek kl. VIa

Sekretarz: Dawid Buła kl.Va

Członkowie:

Paulina Mrugacz kl.IV

Natalia Malec kl.Vb

Judyta Ladra Kl. VIb

Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły, oraz jej społeczności. Dziękujemy również komisji wyborczej w składzie: Wiktoria Michalak, Maria Ladra, Weronika Żołnowska, Adam Szlązak za sprawne przeprowadzenie wyborów.

Iwona Zdunek

IMG 2723

IMG 2844

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)